Zrywanie internetu Orange ADSL

Wszystko na temat pozostałych metod dostępu do internetu, czyli łącza przewodowe (TPSA, Dialog, Netia).

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
ullortnaci
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2019-02-08, 15:16

Zrywanie internetu Orange ADSL

Post autor: ullortnaci »

Witam. W ciągu dnia internet Orange ADSL od jakiegoś czasu wielokrotnie znika, nie wiadomo czemu. Oto parametry linii:
status linii DSL
2.1
stan połączenia DSL
włączone
2.2
tryb synchronizacji DSL
ADSL
2.3
ostatnia synchronizacja DSL
6 lutego 2019, 03:13
2.4
czas połączenia DSL
02 d 11 g 56 m 40 s
prędkość i margines szumu
2.5
prędkość synchronizacji DSL w górę
1076 Kb/s
2.6
prędkość synchronizacji DSL w dół
19596 Kb/s
2.7
margines szumu w dół
6.2 dB
jakość linii (błędy)
2.8
liczba sekund z błędami (ES) w trakcie pobierania (od momentu ostatniej synchronizacji)
37
2.9
Sekundy z poważnymi błędami (SES) w trakcie pobierania (od momentu ostatniej synchronizacji)
0
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26110
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Zrywanie internetu Orange ADSL

Post autor: wojteks »

Zrób zgłoszenie awarii w Orange za pomocą aplikacji bo na infolinię szkoda czasu.
Nie pomagam na PW!
Awatar użytkownika
Orange Ekspert
Pracownik operatora
Posty: 263
Rejestracja: 2012-05-31, 14:36
Lokalizacja: Warszawa

Re: Zrywanie internetu Orange ADSL

Post autor: Orange Ekspert »

Postaramy się pomóc. Prosimy przekaż nam zgłoszenie przez czat. Sprawdzimy przyczynę utrudnień.
Awatar użytkownika
radius
** Moderator **
Posty: 4021
Rejestracja: 2014-09-15, 11:13

Re: Zrywanie internetu Orange ADSL

Post autor: radius »

Zbyt mało danych, ale na pewno nie masz pełnej synchronizacji na 20/1 Mb/s. Prawdopodobnie tłumienie łącza na więcej nie pozwala. Te dałoby się odczytać, np. w TP-Linku. Najlepszy SoC do słabych linii to Broadcom, więc albo 8950ND lub 8960N. SNR też niskie. W środowisku przyjmuje się, że poniżej 7 dB DSLAM rozłącza żeby po widełkach zaniżyć prędkość.
Wyszukiwarka usług szerokopasmowych: http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?f=30&t=55724
Identyfikacja stacji bazowych: http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?f=14&t=46043
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26110
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Zrywanie internetu Orange ADSL

Post autor: wojteks »

Nie ważne że nie ma synchro na 20Mbps, miałem podobne problemy, rozłączenia co kilka minut/godzin. Zgłosiłem awarię na łączu (wcześniej sprawdziłem kabel telefoniczny i telefony w domu). Na drugi dzień po kontakcie z technikiem problem został rozwiązany (naprawa linii tel.)
Nie pomagam na PW!
ullortnaci
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2019-02-08, 15:16

Re: Zrywanie internetu Orange ADSL

Post autor: ullortnaci »

wojteks pisze:Nie ważne że nie ma synchro na 20Mbps, miałem podobne problemy, rozłączenia co kilka minut/godzin. Zgłosiłem awarię na łączu (wcześniej sprawdziłem kabel telefoniczny i telefony w domu). Na drugi dzień po kontakcie z technikiem problem został rozwiązany (naprawa linii tel.)
Nigdy nie miałem pełnego 20, ale o to nie mam pretensji. Zgłoszę i zobaczymy co Orange zrobi.
Edit: Co do routera, na razie jestem skazany na Funboxa, dopiero za jakiś miesiąc zmienię na cywilizowany sprzęt, bo jeszcze nie mogę zrezygnować z VoIP oraz telewizji (już nie korzystam z tego).
ullortnaci
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2019-02-08, 15:16

Re: Zrywanie internetu Orange ADSL

Post autor: ullortnaci »

Podbiję temat. Orange na tym czacie nie widzi problemów, po resecie portu w centrali mam jeszcze więcej tych błędow ES. Nic już nie zrobię?
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26110
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Zrywanie internetu Orange ADSL

Post autor: wojteks »

Kolejna reklamacja albo niech robią coś więcej w ramach tego zgłoszenia.
Nie pomagam na PW!
ODPOWIEDZ