Jaki router z SIM do LTE w T-Mobile?

Dyskusje na temat wyboru sprzętu. Jaki modem, telefon do GPRS/EDGE/UMTS/HSDPA/HSUPA, jaką przejściówkę, kabel do telefonu... itp. mam wybrać?

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
arcisas
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2019-02-11, 00:30

Jaki router z SIM do LTE w T-Mobile?

Post autor: arcisas »

Dzień dobry!

Mieszkam w Koszalinie (piętrowy domek jednorodzinny) ok. 500 m w linii prostej od nadajnika przy Zwycięstwa 278 (http://beta.btsearch.pl/?dataSource=loc ... 88&zoom=19)

Mam najtańszy router dostępny w T-mobile z wersji za 49zł - huawei-b525s. Chciałbym zastąpić go możliwie najlepszym routerem działającym z kartą SIM od T-Mobile, który najlepiej będzie działał z dostępnym internetem. Budżet mam raczej duży, oczywiście wolę wydać mniej, jeśli miałbym nie odczuwać większej różnicy pomiędzy, powiedzmy, modelem za 500 zł i za 1500 zł. Nie zależy mi bardzo na jakości WIFI, bo łączę router z pc kablem. Zależy mi na płynnym internecie w momencie najwyższego obciążenia, więc może jakiś router, który może zmieniać pasma i dostosowywać się do najszybszego w danej chwili? Nie znam się na tym, więc może to głupoty co przed chwilą napisałem, ale wiem, że w momencie najwyższego obciążenia transfer mi spada do 40 kb/s z jakichś 3mb/s, ping mam 1000 na serwerach, w których w innych godzinach mam 70 (a przecież można mieć znacznie lepszy), a internet mobilny w telefonie w tym samym momencie działa znacznie lepiej. Proszę o podpowiedzi, co najbardziej opłaca mi się kupić.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19151
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Jaki router z SIM do LTE w T-Mobile?

Post autor: matek451 »

A w jaki cudowny sposób zmiana routera wpłynie na poprawę prędkości? Na Zwycięstwa tylko LTE1800netWorks, na Zwycięstwa 248 do tego jeszcze LTE800T-Mobile. Pokaz parametry sygnału na LTE1800, LTE800 i w agregacji LTE1800+800 na B525 z HManagera, do tego speedtest wieczorem. Objawy z ping charakterystyczne dla domowego w T-Mobile. Sprawdź jak działa LTE2600, Bt25 za okno, powinieneś połączyć się z BTS-em 4Marca 20 gdzie jest BTS z tym pasmem. Na tych ze Zwycięstwa nic więcej nie uzyskasz, sa zatkane.
arcisas
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2019-02-11, 00:30

Re: Jaki router z SIM do LTE w T-Mobile?

Post autor: arcisas »

W załącznikach zrzuty z HManagera i speedtesty
800.png
800+1800.png
800+2600.png
1800.png
1800+2600.png
2600.png
BikeBarian

Re: Jaki router z SIM do LTE w T-Mobile?

Post autor: BikeBarian »

Nie masz ty przypadkiem jakiego lejka nałożonego na DL ??. Sygnał na 1800 masz prawidłowy co widać nawet po UL ale DL na każdym pasmie od 0.5 do 1.5...aż nie chce mi się w to uwierzyć. Zbyt jednorodne te wyniki są.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19151
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Jaki router z SIM do LTE w T-Mobile?

Post autor: matek451 »

LTE800 z Broniewskiego 2, sygnał prawidłowy, pasmo zapchane na amen. Agregacja LTE800+1800 się nie załaczyła samo LTE800 tez Broniewskiego więc dramat, tak samo jest po wymuszeniu LTE800+2600 to LTE800 Broniewskiego .Jego kolejny akt to LTE1800 ze Zwycięstwa 278. Dopełnieniem tej tragedii jest LTE2600 i LTE2600+1800 z Broniewskiego na tragicznym sygnale z Broniewskiego ale i tak DL<<UL czyli pasmo przytkane. Grzecznie spakuj router i odnieś im do salonu kończąc współpracę z T-Mobile. wybierz operatora który działa normalnie na tym terenie.Zgodnie z przypuszczeniami BTS-y Networks na kierunku Zwycięstwa są zapchane. Ale ogólnie wyglada na to ze T-Mobile ledwo zipie w tym rejonie Koszalina.
arcisas
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2019-02-11, 00:30

Re: Jaki router z SIM do LTE w T-Mobile?

Post autor: arcisas »

Nie pocieszyliście mnie Panowie, bo umowę mam raptem od 2 miesięcy, a czas jej trwania to 24 m-ce. Muszę się wczytać, jakie są możliwości ewentualnego wcześniejszego jej rozwiązania. Tak czy inaczej dzięki bardzo za pomoc.
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26111
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Jaki router z SIM do LTE w T-Mobile?

Post autor: wojteks »

W zasadzie możliwość zerwania umowy masz tylko jedną, zapłacić karę.
Nie pomagam na PW!
piotrzet
Guru bezprzewodowy
Posty: 2377
Rejestracja: 2017-10-21, 13:46

Re: Jaki router z SIM do LTE w T-Mobile?

Post autor: piotrzet »

wojteks pisze:W zasadzie możliwość zerwania umowy masz tylko jedną, zapłacić karę.
Ależ oczywiście, że nie. Pisać do BOK, a jak nie pomoże to do UKE. Na forum tutaj czy innym jest już nie jeden przypadek kiedy obniżyli abonament do 1zł na całą umowę. Nawet bez interwencji UKE.
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26111
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Jaki router z SIM do LTE w T-Mobile?

Post autor: wojteks »

piotrzet pisze:Pisać do BOK,
To jest oczywiste ale nie zmieni zasięgu.

Rosnące obciążenie sieci będzie spowalniało jej działanie i takie sytuacje będą częstsze u każdego operatora. Internet mobilny traktowany jak główny to pomyłka, do domu powinien być kabel/światłowód.
Nie pomagam na PW!
Awatar użytkownika
wzbyszko
Stały użytkownik forum
Posty: 55
Rejestracja: 2019-01-08, 21:24
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki

Re: Jaki router z SIM do LTE w T-Mobile?

Post autor: wzbyszko »

Kabel telefoniczny daleko od centrali to góra 10 mb/s, a przeważnie 4 mb/s. Światłowody jak by miał to na pewno by skorzystał. W domkach jednorodzinnych można o tym zapomnieć. Trochę dziwne że w bloku i Koszalinie nie ma światłowodu.
piotrzet
Guru bezprzewodowy
Posty: 2377
Rejestracja: 2017-10-21, 13:46

Re: Jaki router z SIM do LTE w T-Mobile?

Post autor: piotrzet »

wojteks pisze:
piotrzet pisze:Pisać do BOK,
To jest oczywiste ale nie zmieni zasięgu.

Rosnące obciążenie sieci będzie spowalniało jej działanie i takie sytuacje będą częstsze u każdego operatora. Internet mobilny traktowany jak główny to pomyłka, do domu powinien być kabel/światłowód.
Światłowód owszem ale kabel? Nie dość że prędkości bardzo często w okolicach 10 Mb/s to jeszcze ceny z kosmosu. A zasięg FTTH jest ograniczony tak, że skorzystanie z tej opcji jest dostępne dla bardzo niewielu. Więc nie ma się co dziwić, że ludzie sięgają po LTE.
bartex03
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 440
Rejestracja: 2014-04-24, 08:42
Lokalizacja: Lublin

Re: Jaki router z SIM do LTE w T-Mobile?

Post autor: bartex03 »

piotrzet pisze:
wojteks pisze:W zasadzie możliwość zerwania umowy masz tylko jedną, zapłacić karę.
Ależ oczywiście, że nie. Pisać do BOK, a jak nie pomoże to do UKE. Na forum tutaj czy innym jest już nie jeden przypadek kiedy obniżyli abonament do 1zł na całą umowę. Nawet bez interwencji UKE.
Jestem tego przykładem. Napisałem szablonową reklamacje gdyż przez 2 dni nie mogłem praktycznie korzystać z usługi.

Odpowiedź na reklamacje czytałem kilka razy bo ciężko mi było w to co czytam uwierzyć :)
piotrzet
Guru bezprzewodowy
Posty: 2377
Rejestracja: 2017-10-21, 13:46

Re: Jaki router z SIM do LTE w T-Mobile?

Post autor: piotrzet »

Oczywiście, że tak bo czytałem o takich przypadkach na forum. Szkoda tylko, że przy okazji inne sieci nie idą tą drogą i mają wywalone na klientów. Oby podpisać, a reszta nie ważna.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19151
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Jaki router z SIM do LTE w T-Mobile?

Post autor: matek451 »

A jaki miałoby to sens na dłuższą metę? To sa jednostkowe przypadki, więc T-mobile może sobie pozwolić na taki gest i rabat 28 zł/m-c. Gdyby przyszło go dać tysiącom klientów niezadowolonych z usługi, którzy osiągają 1Mb/s to zakończyłoby się finansowa klapą. Z drugiej strony zamiast takich działań należałoby zmodernizować sieć LTE tam gdzie są takie problemy a nie rabatować usługę. Klient nie po to zawierał umowę aby mieć za 1 zł coś co tylko przypomina LTE. Poza tym to idealny dowód na to że T-Mobile przeliczył się z możliwościami swojej sieci LTE przy wprowadzaniu no limit. Próbuje z tego wyjść jakoś z twarzą, nie sprzedaje domowego w wielu lokalizacjach, daje ten rabat ale niesmak pozostaje. Ostatnie zmiany w MAX to krok we właściwą stronę. Pytanie tylko jak wycofać się z tego poronionego pomysłu na bez limitu w domowym za śmieszne pieniądze ? Typowy syndrom 'szwedzkiego stołu" w wykonaniu Januszy, jest tanio i bez ograniczeń to jemy( korzystamy) na zapas. Niemcy z T-mobile nie przewidzieli specyfiki polskiego konsumenta.
piotrzet
Guru bezprzewodowy
Posty: 2377
Rejestracja: 2017-10-21, 13:46

Re: Jaki router z SIM do LTE w T-Mobile?

Post autor: piotrzet »

matek451
Czytając to co piszesz również inne sieci przeliczyły się z możliwościami swojej sieci bo też mają zapchane lokalizacje, a oferty bez limitu nie mają. Tylko szkoda, że nie dają rabatów na abonament czy w ogóle nie dają podpisać umowy w tych lokalizacjach w których jest problem. Ale oczywiście pisze się jaki to T-Mobile zły bo daje takie możliwości, a konkurencja nie. Tylko że dziwne, że nikt nie pisze źle o konkurencji, która również ma zapchane lokalizacje a im nie zależy czy klientowi będzie to działać czy nie. Ważne żeby sprzedać, a później nikogo to nie interesuje czy działa czy też nie. I co też powiesz o nich, że przecenili swoje możliwości? Jakoś w ani jednym twoim komentarzu tego nie widziałem. Podsumowując T-Mobile jest zły bo daje nolimits w dobrej cenie, nie zawiera nowych umów w przypadku zapchanych lokalizacji i obniża ceny abonamentu jak są problemy, a konkurencja oferty bez limitu nie ma, sprzedaje ile wlezie nie patrząc czy ma zapchaną sieć czy nie, później nikogo to nie interesuje to jest cacy i złego słowa o nich nie napiszesz. Trochę to dziwne, że to co jest realizowane jak powinno jest piętnowane, a to co jest złe jest cacy.
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6436
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Jaki router z SIM do LTE w T-Mobile?

Post autor: onken »

O Plusie pisze źle :)

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
Awatar użytkownika
wzbyszko
Stały użytkownik forum
Posty: 55
Rejestracja: 2019-01-08, 21:24
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki

Re: Jaki router z SIM do LTE w T-Mobile?

Post autor: wzbyszko »

Może nie wszystkie BTS są zapchane w Koszalinie proponuję wieczorem przejechać się po mieście z telefonem i sprawdzić je. Jak coś się znajdzie to jedyne wyjście dobra antena kierunkowa skierowana na ten BTS. A jak dojdzie do rozwiązania umowy to na pewno nie Plus bo wpadniesz z deszczu pod rynnę.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19151
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Jaki router z SIM do LTE w T-Mobile?

Post autor: matek451 »

A @piotrzet swoje, niereformowalny. Nie zauważa że nie sztuka jest zaproponować no limit gdy sieć nie jest z gumy. T-mobile sam się przekonał że mobilny na dziś nie jest w Polsce zaproponować oferty no limit, nawet z DL do 20Mb/s. Dotyczy to wszystkich operatorów . I to jest meritum sprawy. Oceniamy ofertę i jej działanie a nie operatora i kroki które podejmuje, te sa z ze strony T-Mobile jak najbardziej fair ale mleko się już rozlało. Ludzie oczekują dobrych prędkości jak już podpisali abonament, rabat 28 zł i rachunek za 1 zł nie zastąpi im dostępu do internetu. w przypadku kolegi z Koszalina na samym początku dostał radę na jakim kierunku i z których BTs-ów ma szukać wyzszych DL. Nie jest pierwszym, który doświadcza jak działa T-mobile w Koszalinie z BTS-ów na kierunku Zwycięstwa, Ameryki nie odkryłem. To kolejny z tamtego rejonu któremu staram się pomóc.
piotrzet
Guru bezprzewodowy
Posty: 2377
Rejestracja: 2017-10-21, 13:46

Re: Jaki router z SIM do LTE w T-Mobile?

Post autor: piotrzet »

matek451
To ty dalej powtarzasz te słowa jak mantrę. Konkurencja ma nolimits? Nie Ma zapchane lokalizacje? Tak Więc jaka to różnica jest czy jest nolimits czy też nie? Ważne jest to że T-Mobile nie zostawia klientów samych sobie i nie olewa ich tylko daje jakieś rabaty czy nie podpisuje kolejnych umów, która konkurencja tak robi? Żadna.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19151
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Jaki router z SIM do LTE w T-Mobile?

Post autor: matek451 »

Ci klienci zamiast rabatu to woleliby mieć normalne prędkości, nawet kosztem tego bez limitu. Co komu po no limicie, rabacie jak internet jest nieużywalny i co ma do tego oferta konkurencji? Abonament mają podpisany z T-Mobile, w dyskusji używasz zawsze porównań z innymi operatorami. Pytanie po co skoro mowa o T-mobile. To żaden argument że inni też maja zatkane BTS-y, to problem ich klientów a nie użytkowników T-mobile. Doradź coś sensownego koledze z Koszalina, rabat to nie jest rozwiązanie. Od tego internet mu nie przyspieszy, zostanie mu w kieszeni 28 zł co m-c przez jakiś czas ale co z tego.
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26111
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Jaki router z SIM do LTE w T-Mobile?

Post autor: wojteks »

Nie rozpędzajcie się w tej dyskusji!
Nie pomagam na PW!
piotrzet
Guru bezprzewodowy
Posty: 2377
Rejestracja: 2017-10-21, 13:46

Re: Jaki router z SIM do LTE w T-Mobile?

Post autor: piotrzet »

matek451
To z tego, że nie płaci za usługę z której nie może korzystać. Ty serio nie widzisz tu jaka jest zaleta tego rozwiązania? Bo widzę, że tak. U konkurencji w tej sytuacji i tak musiałby wykładać na abonament co miesiąc x zł pomimo że nie może tego normalnie używać. Tutaj przynajmniej nie będzie płacił za coś z czego nie może korzystać. I dzięki temu ma kasę w kieszeni i może wybrać coś innego. A u konkurencji co nie dość że ich abo to jeszcze rozwiązania zastępczego. No faktycznie to jest to samo nie ma co.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19151
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Jaki router z SIM do LTE w T-Mobile?

Post autor: matek451 »

Nikt nie zawiera umowy dla umowy, chce płacić i mieć internet. Co go obchodzi konkurencja i problemy jej użytkowników. Ludzie wybrali T-mobile i oczekują od niego internetu a nie rabatu. Operator sprzedaje usługę więc niech się z niej wywiązuje i tyle. I dotyczy to wszystkich. Rabat to i tak mniejsze ale zło. Za 28 zł rabatu z T-mobile to sobie można faktycznie poszaleć. Pytałem konkretnie co proponujesz koledze z Koszalina? Walczysz jak lew o T-Mobile ale zaproponuj człowiekowi sensowne rozwiązanie a nie 28 zł rabatu i 0,5-1Mb/s w T-Mobile.
piotrzet
Guru bezprzewodowy
Posty: 2377
Rejestracja: 2017-10-21, 13:46

Re: Jaki router z SIM do LTE w T-Mobile?

Post autor: piotrzet »

matek451
Gdzie walczę o T-Mobile? Stwierdzam zalety, których ty nie potrafisz dostrzec. Gdyby inni operatorzy również się zachowywali fair w stosunku do klientów nie napisałbym o tym ani słowa. Tym czasem wiadomo co robi konkurencja. Owszem tutaj się używać nie da ale jest rabat i operator pomimo przeciążonych nadajników nie chowa głowy w piasek jak to robią inni. Niby z ciebie taki znawca sieci komórkowych a nie wiesz, że sieć z gumy nie jest i jak będzie przybywać użytkowników to i sieć się będzie zapychać czy będzie nolimit czy też sztywne pakiety danych. Dodanie kolejnych częstotliwości to również nie 5 min a ładnych kilka tygodni jak nie miesięcy. Tak jak mówię T-M jako jedyny operator u nas, który przynajmniej stanął na wysokości zadania i nie bierze kasy za usługę, która nie działa. I to trzeba powiedzieć jasno że w stosunku do klientów jest bardzo ok, a że ty nie potrafisz tego docenić to trudno tylko skończ wypisywać te bzdury o proponowaniu innego rozwiązania bo sam to robisz. Czyli ewentualny wybór konkurencji ale to gwarancji ci nie daje że za kilka miesięcy nie skończy się tak samo tyle że tam za niedziałającą usługę będzie musiał płacić. A jeśli chce być czegoś pewny to niech wybierze kabel. Proste.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19151
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Jaki router z SIM do LTE w T-Mobile?

Post autor: matek451 »

Dlatego ja korzystam z ofert na kartę i mam gdzieś fair play czy jego brak w wykonaniu operatorów. To są korpo i u nich zasady nie obowiązują, ja się ich pseudo gestami nie rajcuję. Sprzęt kupuję sobie sam, jaki chcę, wiem jak na maksa wykorzystać oferty na kartę. Jak coś nie halo to dziękuję operatorowi, karta do kosza i tyle. Póki co u mnie sprawdza się Play, w rezerwie jeszcze Orange z Grunwaldem no i jedyny abonament w Plusie bo w SmartDom i za małą kasę ale to jest zapas zapasów czyli internet ostatniego wyboru. Czasami w celu wykorzystania limitu pobieram na nim coś w nocy. Mam go bardziej do testów aby sprawdzić co jakiś czas jak degraduje się sieć Plusa u mnie, jest na czas nieokreślony więc w razie czego też do kosza. To podstawowa zasada, umowy na 2 lata mnie nie interesują , sam sobie ustalam warunki. Zapchanie T-mobile to skutek przeszacowania możliwości własnej sieci i nieznajomość specyfiki polskiego użytkownika oferty bez limitu i ceny poniżej realnych kosztów. Ludzie traktują to jak kabel, nawet w miastach, kosztuje z DL do 20Mb/s tyle co pól litra dobrej wódki więc piekła nie ma, nikt się nie ogranicza. A na wsiach z only LTE800 T-mobile to niektórzy po latach kagańca i limitów na mobilnym szaleją na maksa, streaming, netflix, CDA, YT i po ptokach. Cóż miało być pięknie a wyszło jak zawsze. Póki co oferta nie znalazła naśladowców wśród innych operatorów choć ma już 1,5 roku. Play zrezygnował z DIL-a, Orange nie zmienia oferty a Plus wiadomo się już nie liczy. Każdy ma swoje pomysły na internet mobilny i ma swoich klientów. T-mobile chyba stoi na rozdrożu. Maxa już z mienił na limitowany, domowego nie sprzedaje tam gdzie sieć leży. Te rabaty i net za 1 zł to są sprawy incydentalne. Nie zastanawia cię jakby zachował się T-Mobile gdyby nagle wpłynęły tysiące reklamacji z tytułu niewydolnej sieci i tragicznego DL, pingu ? Ps. Sam na DIL-u potrafiłem wykorzystać 2TB/m-c ale z głową. Pliki z 4K po 60GB pobierałem zawsze w nocy. Teraz to samo na InK 50 z usługą NbL. Mając 200-250Mb/s można poszaleć ale z głową.Z mobilnego "to trza umić korzystać". To nie światełko jak sądzi wielu.
nefczibaku
Stały użytkownik forum
Posty: 112
Rejestracja: 2014-01-29, 22:16
Lokalizacja: grodzisk maz

Re: Jaki router z SIM do LTE w T-Mobile?

Post autor: nefczibaku »

@piotrzet, Twoje uwielbienie dla TMO pominę, ale proszę nie wprowadzaj ludzi w błąd bo jeszcze ktoś uwierzy i będzie rozczarowany. Napstrykałeś już prawie 700 postów i ktoś może pomyśleć, że Twoje wypowiedzi są wiarygodne. Przecież nie każdy będzie wiedział, że około 500 z nich to polemika o T-mobile.
TMO sprzedaje internet domowy i on ma działać w domu. Jeśli nie działa w domu to są podstawy do rabatu. Ale to nie jest ani obowiązek operatora, ani obietnica, to jest działanie uznaniowe. Ktoś dostanie rabat do 1 zł, ktoś 50% a ktoś nic nie dostanie. Bo to, że nie każdemu dadzą rabat jest chyba poza sporem. Możesz iść do UKE, ale to też nie gwarantuje sukcesu. UKE wcale nie jest takie proklienckie.
Nie każdy oferuje internet domowy, a internet mobilny jako taki może działać w całej PL. To, że np. Plus nie działa u kogoś w domu nie musi być podstawą do uznania reklamacji, bo to jest usługa mobilna, może działać w innym miejscu.
Porównujesz gruszki z jabłkami. Jeśli kiedyś każdy będzie sprzedawał internet mobilny domowy, a tylko TMO będzie dawać rabaty w przypadku problemów to tak, to będzie podstawa do chwalenia. Póki co tak nie jest. Póki co TMO przyznaje rabaty bo nie wywiązuje się czasem z zawartej umowy - internet nie działa w domu. I tyle.

Na marginesie, mój kolega dostał podobny rabat od Orange na niedziałający internet biurowy. Z takich samych powodów.
Blazer
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 168
Rejestracja: 2010-11-08, 20:58
Lokalizacja: Warszawa

Re: Jaki router z SIM do LTE w T-Mobile?

Post autor: Blazer »

Tak się zastanawiam, skoro T-Mobile obniża abo na 1zł, to czy nie lepiej byłoby rozwiązać umowę z częścią użytkowników?
Odetkają sieć, nie będą dawać rabatów (w sumie strata żadna 1zł, czy 0zł), a i tak wyszli by jako tako z twarzą.
Nie wiem czy warto płacić nawet 1zł za coś co nie działa- umówmy się że Internet 0,5Mb/s-1Mb/s=brak internetu.
@matek- rozumiem i popieram Twój punkt widzenia -co mnie interesuje że inny operator nie daje rabatów, skoro nie mam internetu. Po to "wybrałem" T-Mobile, żeby właśnie mieć internet- gdybym chciał nie mieć, to <font color="#FF00FF"><b>»»wziąć««</b></font> dajmy na to Plusa.
Swoją drogą to też korzystam z internetu prepaid.
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6436
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Jaki router z SIM do LTE w T-Mobile?

Post autor: onken »

Ale sprzęt byś musiał wtedy oddać.

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19151
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Jaki router z SIM do LTE w T-Mobile?

Post autor: matek451 »

Umowa zerwana z winy operatora, niech wreszcie ponoszą konsekwencje swoich błędów a nie tylko klienci. A co do sprzętu to jest na raty i pozostaje własnością operatora więc ciekawy problem, np. spłacone 12 z 24 rat , zerwana umowa z winy operatora i co z dalszymi ratami? Zwrot sprzętu i operator powinien oddać te 12 rat ? Czy wobec winy operatora sprzęt przechodzi na własność użytkownika bez dalszego płacenia rat lub użytkownik spłaca tylko pozostałe raty za sprzęt?. Znając polskie prawo, realia i operatorów byłby niezły cyrk.
Awatar użytkownika
krystianb
Guru bezprzewodowy
Posty: 10350
Rejestracja: 2008-03-19, 17:10
Lokalizacja: wa

Re: Jaki router z SIM do LTE w T-Mobile?

Post autor: krystianb »

matek451 pisze:A co do sprzętu to jest na raty
Zostajesz ze sprzętem i płacisz resztę rat. A dlaczego, bo to 2 osobne umowy i pierwsza nie ma wpływu na drugą.
Za prośbę pomocy na gg/pw gwarantuje czerwony prezent!
ODPOWIEDZ