Komplet sprzętu - Play/RBM

Dyskusje na temat wyboru sprzętu. Jaki modem, telefon do GPRS/EDGE/UMTS/HSDPA/HSUPA, jaką przejściówkę, kabel do telefonu... itp. mam wybrać?

Moderator: Moderatorzy

matiEX
Stały użytkownik forum
Posty: 51
Rejestracja: 2016-08-04, 14:22

Re: Komplet sprzętu - Play/RBM

Post autor: matiEX »

Ok, dzięki za odpowiedź. Nie jestem specem to proponuje co wymyślę ;)
Czyli reasumując jedna antena, którą podałem będzie wystarczająca tak? A z doświadczenia powiedz proszę na jakim maszcie/uchwycie zamontować?
matiEX
Stały użytkownik forum
Posty: 51
Rejestracja: 2016-08-04, 14:22

Re: Komplet sprzętu - Play/RBM

Post autor: matiEX »

Chyba źle się wyraziłem. Generalnie chodzi mi o kwestie czy ta antena (1800-2600 z cybertechu) może zostać zainstalowana na takim uchwycie jak proponuję sprzedawca czyli wysokość 200mm czy może ja jakimś wyższym maszcie typu 1m? Nie wiem jaki wpływ ma komin/ściana na odbicia fal itd.
Odnośnie podłączenia to SMA będzie ok do b715?
paabliitoo
Użytkownik forum
Posty: 22
Rejestracja: 2019-02-07, 17:31

Re: Komplet sprzętu - Play/RBM

Post autor: paabliitoo »

Powiedzcie czy router B715 agreguje pasma 2600+2100+1800?
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6436
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Komplet sprzętu - Play/RBM

Post autor: onken »

W teorii nie, ale moim zdaniem u mnie na moim BTS tak.

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
matiEX
Stały użytkownik forum
Posty: 51
Rejestracja: 2016-08-04, 14:22

Re: Komplet sprzętu - Play/RBM

Post autor: matiEX »

onken pisze:W teorii nie, ale moim zdaniem u mnie na moim BTS tak.
A jak masz ustawione w HMenagerze?
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6436
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Komplet sprzętu - Play/RBM

Post autor: onken »

Mam po prostu zafajkowane 1800 + 2100 + 2600

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
key
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 9565
Rejestracja: 2010-08-01, 18:30
Lokalizacja: Nürnberg

Re: Komplet sprzętu - Play/RBM

Post autor: key »

matiEX pisze:Generalnie chodzi mi o kwestie czy ta antena (1800-2600 z cybertechu) może zostać zainstalowana na takim uchwycie jak proponuję sprzedawca czyli wysokość 200mm czy może ja jakimś wyższym maszcie typu 1m?
Zainstalowac mozesz na kazdym uchwycie. Jakosc polaczenia wynika nie z uchwytu, a z tego co znajduje sie miedzy antena a BTSem - poczytaj to.
matiEX pisze:Nie wiem jaki wpływ ma komin/ściana na odbicia fal itd.
Mozna sobie odpuscic.
Nie pomagam na PW.
matiEX
Stały użytkownik forum
Posty: 51
Rejestracja: 2016-08-04, 14:22

Re: Komplet sprzętu - Play/RBM

Post autor: matiEX »

Ok. Wszystko jasne. Dziękuję bardzo za pomoc. Zamawiam antenę i wrzucę wyniki po testach.
BikeBarian

Re: Komplet sprzętu - Play/RBM

Post autor: BikeBarian »

paabliitoo pisze:Powiedzcie czy router B715 agreguje pasma 2600+2100+1800?
Agreguje. Przetestowane u mnie.
matiEX
Stały użytkownik forum
Posty: 51
Rejestracja: 2016-08-04, 14:22

Re: Komplet sprzętu - Play/RBM

Post autor: matiEX »

Jakiej wersji Hmanagaera używasz?
BikeBarian

Re: Komplet sprzętu - Play/RBM

Post autor: BikeBarian »

1.3 beta
matiEX
Stały użytkownik forum
Posty: 51
Rejestracja: 2016-08-04, 14:22

Re: Komplet sprzętu - Play/RBM

Post autor: matiEX »

Cześć,
Tak się prezentują wyniki... że tam powiem "d**y nie urywa".
Generalnie nie ma kombinacji która daje lepsze wyniki, to jest bardzo ciekawe że router przy oknie na 3cc miał lepsze wyniki niż z tą anteną...mimo że anteną z nadajnikiem widzą się bez problemu.
BikeBarian

Re: Komplet sprzętu - Play/RBM

Post autor: BikeBarian »

Masz idealne parametry sygnału na LTE2600 ale wyniki są za bardzo powtarzalne wiec podejrzewam ze cos tu jest nie tak (z karta??). Zrob testy prędkości z ta antena tak jak masz to teraz zamontowane ale po kolei wymuszaj pasma 1800/2100/2600 a potem ich agregacje tj. 1800+2100/1800+2600/2100+2600 i na końcu 3CA tj 1800+2100+2600. Screeny z hmanagera rob w czasie speedtestu żeby zobaczyc czy LTE+ się pojawia tj. czy jest agregacja.

Nie masz ty jakiś limitów prędkości w sieci u siebie...łączysz się z B715 po WiFi czy telefonem z AP podłączonym kablem do B715 ??
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6436
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Komplet sprzętu - Play/RBM

Post autor: onken »

Pewnie to PiNK i limit prędkości

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19150
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Komplet sprzętu - Play/RBM

Post autor: matek451 »

Na bank stara taryfa w Play i DL do 70Mb/s i UL do 20Mb/s. Sam tak mam na tej karcie głosowej FORMUŁA 4.0.
matiEX
Stały użytkownik forum
Posty: 51
Rejestracja: 2016-08-04, 14:22

Re: Komplet sprzętu - Play/RBM

Post autor: matiEX »

BikeBarian pisze:Masz idealne parametry sygnału na LTE2600 ale wyniki są za bardzo powtarzalne wiec podejrzewam ze cos tu jest nie tak (z karta??). Zrob testy prędkości z ta antena tak jak masz to teraz zamontowane ale po kolei wymuszaj pasma 1800/2100/2600 a potem ich agregacje tj. 1800+2100/1800+2600/2100+2600 i na końcu 3CA tj 1800+2100+2600. Screeny z hmanagera rob w czasie speedtestu żeby zobaczyc czy LTE+ się pojawia tj. czy jest agregacja.

Nie masz ty jakiś limitów prędkości w sieci u siebie...łączysz się z B715 po WiFi czy telefonem z AP podłączonym kablem do B715 ??
Robiłem już wszystkie testy, ale to w takim razie zrobię ponownie i podzielę się wynikami.
matek451 pisze:Na bank stara taryfa w Play i DL do 70Mb/s i UL do 20Mb/s. Sam tak mam na tej karcie głosowej FORMUŁA 4.0.
No mam PINKA 9, w wątku zbiorczym "co zamiast DIL w RBM" raczej była to rekomendowana opcja pod względem "braku" limitów transferowych. Nie byłem świadomy (albo źle zrozumiałem), że są ograniczenia prędkościowe. Obecnie mam gdzieś ~300 GB transferu na miesiąc i żadnych lejków (połączenie 2 pakietów internet bez limitu oraz noce bez limitu).
Jakieś sugestie co do zmiany?
BikeBarian

Re: Komplet sprzętu - Play/RBM

Post autor: BikeBarian »

Robiłem już wszystkie testy, ale to w takim razie zrobię ponownie i podzielę się wynikami.
Chodzi o to żeby sprawdzić czy przy włączonej agregacji będziesz miał takie same transfery jak z pojedynczego pasma 2600...bo jeśli tak to masz po prostu limity odgórne na szybkość transferu nałożone na karcie i nawet pincet CA i 1024 QAM nic tu nie da ;)
matiEX
Stały użytkownik forum
Posty: 51
Rejestracja: 2016-08-04, 14:22

Re: Komplet sprzętu - Play/RBM

Post autor: matiEX »

BikeBarian pisze:
Robiłem już wszystkie testy, ale to w takim razie zrobię ponownie i podzielę się wynikami.
Chodzi o to żeby sprawdzić czy przy włączonej agregacji będziesz miał takie same transfery jak z pojedynczego pasma 2600...bo jeśli tak to masz po prostu limity odgórne na szybkość transferu nałożone na karcie i nawet pincet CA i 1024 QAM nic tu nie da ;)
Rozumiem o co chodzi, dam znać wieczorem po testach ;)
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19150
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Komplet sprzętu - Play/RBM

Post autor: matek451 »

Albo prędkość albo limity, wybór należy do ciebie. Podstawowe pytanie to ile zużywasz danych w dzień a ile w nocy ? 100GB zapewnia InK w Play w usłudze MbL za 49 zł( po 100GB lejek 1Mb/s). Do nocnego pobierania wtedy InK50 z usługą NbL , za około 8 zł/m-c. Na InK w Play nie ma limitów prędkości 70/20Mb/s. W InK musisz mieć dwie karty czyli jedną do MbL i drugą z taryfą InK 50 dla usługi NbL. Nie da rady właczyć dwóch usług na InK.
matiEX
Stały użytkownik forum
Posty: 51
Rejestracja: 2016-08-04, 14:22

Re: Komplet sprzętu - Play/RBM

Post autor: matiEX »

100GB starczy w ciągu dnia, resztę mogę zapuszczać na noc. Ale strasznie upierdliwe jest to zmienianie kart...:dobani:
Chyba sobie podaruję. Te prędkości nie są złe, wszystko działa jak powinno, może trochę duże opóźnienie w Xbox Live jest (ok. 70-80ms) ale poza tym ok.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19150
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Komplet sprzętu - Play/RBM

Post autor: matek451 »

Ja nie mam tego problemu bo sprzętu ci u mnie dostatek. Każda karta ma swój router z LTE-A. tylko muszę pamiętać żeby na nocne pobieranie korzystać z tego gzdzie jest karta InK50 z NbL. Ogólnie to 70/20 dla wielu ludzi i tak nieosiągalne.
matiEX
Stały użytkownik forum
Posty: 51
Rejestracja: 2016-08-04, 14:22

Re: Komplet sprzętu - Play/RBM

Post autor: matiEX »

Również wychodzę z tego założenia ;)
Kusisz, pewnie żona mnie z domu wyrzuci...ale tak jak wiesz u mnie konfiguracja całości jest dość skomplikowana co niezbyt umożliwia zastosowanie takiego rozwiązania jakie Ty stosujesz. Musiałbym mieć w sumie bliźniaczą konfigurację router z LTE-A + antena, później chyba switch jakiś zmyślny co by na jedno gniazdo ethernet w PC (mam tylko małego NUC'a) dawał wybór albo jedno albo drugie połączenie. Chyba, że druga karta sieciowa, albo podejście z kwestią "nocnej" sieci tylko do NAS'a?

Co do testów - w załącznikach zrzuty. Konfiguracja następująca B715 jako wyjście na świat, później skrętka na Archera C2600 i na koniec PC również po skrętce. Zrzuty z speedtest są z PC a parametry są z apki.
matiEX
Stały użytkownik forum
Posty: 51
Rejestracja: 2016-08-04, 14:22

Re: Komplet sprzętu - Play/RBM

Post autor: matiEX »

Ciąg dalszy zrzutów z apki.
BikeBarian

Re: Komplet sprzętu - Play/RBM

Post autor: BikeBarian »

Ewidentne ograniczenie transferu na karcie. Z takimi parametrami sygnału jak ty masz i jeśli to jest 5G ready to powinieneś osiągać 200/45 albo i więcej :)
ODPOWIEDZ