Lte od T Mobile bez limitu danych

[Reklama] Telefony satelitarne wszystkich sieci Thuraya, Iridium, Inmarsat https://ts2.shop/pl/3-telefony-satelitarne

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
piotrzet
Guru bezprzewodowy
Posty: 2377
Rejestracja: 2017-10-21, 13:46

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: piotrzet »

snuffy
Jakbyś wiedział to T-Mobile i Orange prowadzą refarimng pasma i teraz idą w kolejne lokalizacje. Stacje, które mają obecnie samo pasmo L800 na pozwoleniach mają co najmniej 3 częstotliwości. A przy siatce znacznie gęstszej niż Play prędkości będą również lepsze. Oprócz tego w miejscach gdzie Play nie ma nadajników też obciąża konkurencję więc jak on odejdzie całkowicie wtedy też zwolni się trochę pasma. Gdyby nie N! czy Plus Play w tamtych lokalizacjach w ogóle zasięgu by nie miał. Wiadomo, że sieć dobiera się pod siebie i tą, która działa najlepiej w danej lokalizacji to podstawa. Refarming skończy się wtedy kiedy Play skończy budować swoją sieć zobaczymy wtedy jak to będzie wyglądało. Na ten moment wystarczy wybrać się do centrum Warszawy czy Krakowa i zobaczyć jak tam Play leży w porównaniu do konkurencji. Ale nie ma się co dziwić nadajników mniej, brak piko i wszystko się odbija. Czekamy na koniec refarmingu i budowania sieci Play wtedy wszystko się okaże. Swoją drogą dobrze, że Play zaczął stawiać sieć gdyby tak nie było N! pewno spocząłby na laurach jak Plus, który pasma ma najwięcej, a sieć ma najbardziej zapchaną. Ofertowo Play w porównaniu do T-Mobile czy Orange też obecnie jest drogi. No ale kasę na sieć trzeba mieć z nieba się nie weźmie.
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6436
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: onken »

Tego się nie da czytać Piotrze...

Głupotki aż oczy bolą ... Jaki to T-Mobile super czy Orange.....

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
piotrzet
Guru bezprzewodowy
Posty: 2377
Rejestracja: 2017-10-21, 13:46

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: piotrzet »

To, które te głupoty? Może wyjaśnisz. Z chęcią się odniosę, bo jak na razie nic rzeczowego do dyskusji na temat nie wniosłeś.
Po za tym gdzie napisałem, że T-Mobile czy Orange najlepsze? Bo z tego co widzę to napisałem coś innego.
snuffy
Stały użytkownik forum
Posty: 60
Rejestracja: 2017-09-18, 19:36

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: snuffy »

Słyszałem o refarmingu sieci w mojej lokalizacji i w zasięgu +/-20km, żadna stacja mimo pozwoleń nie ma planów na modernizacje, dołożenie 1800 czy innych. W stosunku do playa mówisz o dużych miastach wymięka - ma mniej nadajników, co nie zmienia faktów, że uposażenie stacji jej pojemność niemal pokrywa 3 inne stacje N! na terenach pozamiejskich gdzie w większości mamy L800 i play w takich lokalizacjach jak u mnie będzie budował jeszcze dodatkowe stacje, a N! zatrzymuje się tylko na ich modernizacji po kosztach o to mi chodzi. Dam taki przykład w którym często przebywam Szczytno 6 stacji N! vs 3 stajce P4, telefon nie łączy mi się z żadna stacją w ramach RK zasięg jednej i drugiej sieci mam bardzo dobry tylko transfer na korzyść playa. Średnie wyniki na tmobile 8Mbps maksymalnie zlapało mi 74Mb, w playu 150 średnia 90Mb. Kolejne miasto przasnysz sytuacja podobna, mława również, ostrołęka tutaj trochę lepiej wygląda T, różnice minimalne. Obszarów gdzie P4 nie ma nadajnika nie biorę pod uwagę, wiem że mają tam powstać by załatać luki wtedy będzie można porównywać. Koniec końców no nie oszukujmy się P4 sprawniej idzie i lepiej budowa sieci od podstaw wraz z ładnymi możliwościami, niż N! rozbudowa istniejących nadajników. Nie wiem może mam dziwne podejście, ale firma, która jest od lat na rynku Tmobile wcześniej era, pamiętam jak dziś budowa nadajnika maj 1999, stacja od lat, pozwolenia są na L1800 oraz 2600, ale modernizują tylko gdy naprawdę brak chu** z tego, że sieć rwie jak szalona w późniejszych porach, ale dopóki mają 1Mb to chyba uwagi nie zwracają, gdzie play od podstaw stawia maszt na którym jest komplet częstotliwości? Dla mnie to dziwne. Wiadomo, że to kosztuje, więc jak dla mnie play jest obecnie w lepszym świetle. Żeby jeszcze nie było, że jestem stronniczy w Łomiankach np. przy stadionie p4 leży w stosunku do N! osiągam tam max 6Mb gdzie w T mam ponad 100, dalej okolice szpitala dziekanów sieci wyrównane jednak przewaga N! również spokojnie 130Mb bez spadków w ciągu dnia. Więc jak sam napisałeś lokalizacja uzasadnia wszystko tylko w N! głównie kieruje się do dużych miast ( licze łomianki już jako warszawę ), gdzie na terenach wiejskich i obrzeża miasta wypada słabiutko, a p4 jakiś poziom trzyma.
Zwieńczając wszystko każdy chwali to jaką ofertę ma ( T bez limitu gruba sprawa ) i jak mu działa.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19150
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: matek451 »

Mozna tez przyjechać do Łodzi i zobaczyć ze Play działa tutaj lepiej od T=Mobile czy Orange. Ale po co? skoro na siłę trzeba udowadniać jak NetWorks ponoć kładzie na łopatki Play w Warszawie i Krakowie bo już z Katowic się wycofał. no i te przeklęte pijawki z Play na RK, to przez nie N! się zapycha.
dzejk
Guru bezprzewodowy
Posty: 7187
Rejestracja: 2014-10-17, 14:37
Lokalizacja: internet

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: dzejk »

Z tym refarmingiem to też jaja. Znajomy mieszka w małym miasteczku, w którym jest tylko 1 nadajnik N! Na marzec było zapowiadane włączenie LTE 2100 MHz i faktycznie z początkiem miesiąca ponoć zaczęli coś robić, bo zniknęło "dc-", a zostało samo hspa+, przez co sieć mocno zwolniła. Niestety na kastracji 3g się zakończyło, a o LTE cisza. W plikach UKE nie widać nawet pozwolenia na to pasmo. Reklamację są ponoć odrzucane.
W tym samym mieście zarówno plus, jak i play mają po 3 pasma w LTE.
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6436
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: onken »

U mnie niedawno Orange włączył 2600 i 800 ( wcześniej )

Niestety nadal 1800 jest dzielone z T-Mobile a 2100 nie ma ani Orange ani T-Mobile.....

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
snuffy
Stały użytkownik forum
Posty: 60
Rejestracja: 2017-09-18, 19:36

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: snuffy »

No właśnie i tak to z całym N! widzę jest. Na moje play plasuje się na pierwszym miejscu, nie mówię o zasięgu bo jeszcze całej sieci swojej nie maja, ale mimo to, tam gdzie ta sieć już jest ich nadajniki działa to dużo lepiej od playa. Sama chęć firmy rozwoju już coś o nich mówi. Sąsiednia miejscowość do którego nadajnika no cóż mam właśnie problem ustawić antenę prędkości są przyzwoite cały czas, ale jak spojrzałem mieli jakąś rozbudowę i patrzę a tam 2100 umts.. oni tu 5g chcą wprowadzać, a rozbudowa na 3g idzie, gdzie ta logika. Orange zawsze było na hajs nastawione T zresztą też.. po orange widać ich inwestycje i słowa prezesa ( nastawieni na zysk ). Inwestycje FTTH w blokach gdzie prawie każdy ma już do wyboru 3 kablówki i u każdej jakiś abonament no i niby taki zamysł, aby była "zdrowa" konkurencja, no faktycznie jest jak konkurować ich światło 100Mb po 80 bodajże kablówka 150Mb + TV za 40zł.. z siecią mobilną to samo byleby zasięg był, chu z tym jaki, jakie będą mieli LTE itd. ważne żeby coś stało. Piorytet dla miast no spoko, a reszta? Nie widzę tutaj konkurencji w tym segmencie dla play.
@Jeszcze zapomniałem dodać jak to dobrze do Tmb na infolinie zadzwonić jakiekolwiek informacje odnośnie "czy jakiś nadajnik w okolicy", "awaria kiedy wróci do normalności" na infolinii totalne 0 ok nie mają wglądu w to, mail na boa@ pf też nie wiedzą, w play moderator forum był w stanie udzielić mi odpowiedzi pokazać wykaz przybliżyć datę realizacji.
O plusie wiem, że mówienie pozytywów mija się z celem, ale chce zauważyć nie tylko testowane u mnie w okolicy także w innych pozamiejskich i wiejskich obszarach, przynajmniej dali niemal wszędzie 2 pasma no i czuć mniejszą zadyszkę zawsze to coś.
piotrzet
Guru bezprzewodowy
Posty: 2377
Rejestracja: 2017-10-21, 13:46

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: piotrzet »

dzejk
Marzec się jeszcze nie skończył to po pierwsze, po drugie według rzecznika Orange refarming idzie w obecnej chwili od morza do gór. Więc jaka to lokalizacja?
onken
Przeczytałeś mój post? Bo widzę, że nie. Ja nie pisałem, że refarming 2100 jest zakończony w całym kraju. Obecnie skończone są największe aglomeracje, kurorty nadmorskie i górskie. W obecnej chwili refarming według słów rzecznika postępuje w głąb kraju zaczynając od pomorza.
matek451
Gdzie się z Katowic wycofałem? To, że ich nie podałem teraz to nie znaczy, że się wycofałem. Cały ty dopisujesz sobie coś czego nie napisałem. Żadna nowość. Dlatego dyskusja z tobą nie ma najmniejszego sensu, bo wmawiasz komuś rzeczy, których nikt nie napisał. Nie pierwszy raz zresztą.
snuffy
A cóź to za bzdury? Rozbudowa 3G idzie w N! dalej? Nowe lokalizacje się pojawiają i to jest normalne to samo będzie w Play jak skończy 9500 nadajników. Niektóre będą znikać, a niektóre będą się pojawiać. Gdybyś miał trochę pojęcia o sieciach komórkowych to byś to wiedział. N! w obecnej chwili skupia się na refarmingu pasma 2100 jak i podziale pasma 1800 na osobne dla T-Mobile i osobne dla Orange. Ale oczywiście o tym nie wiesz no bo gdzie jak widać, że nie masz pojęcia. Priorytet był dla miast co jest zrozumiałe największa liczba użytkowników, największe transferowanie danych. Trudno żeby robić na wsi jak w mieście nie działa. Wystarczy spojrzeć na Play cóż z tego, że na wioskach dadzą komplet jak w miastach typu Warszawa, Kraków itd internet leży? To chyba tylko po to żeby podnieść sobie średnią w speedtestach. Polecam spojrzeć jak będą wyglądały wsie w N! po refarmingu świetny przykład to miejscowość Stryków koło Łodzi N! ma tam 4 nadajników Play 2. Potwierdzone oczywiście z LTE. N! na 3 komplet pasm i jedno z 3CA. A Play jeden komplet plus jeden 2CA. Nawet mając wszystkie nadajniki Play w komplecie nie są wstanie przeskoczyć N! który lokalizacji ma zdecydowanie więcej. Także jednak jak widać konkurencja jest i to z przewagą ilości lokalizacji. Dodajmy również, że Play jak zapchają mu się stacje 4CA co już jest spotykane nie ma czego dołączyć do LTE, bo po prostu brakuje mu pasma. N! może jeszcze wyciąć coś z 2G lub 3G na LTE. Pla tego nie zrobi bo musiałby mieć samo VoLTE.
Co do konsultantów na ten temat się nie wypowiadam tutaj trafienie na kogoś kompetentnego równa trafieniem 6 w lotto. Wystarczy spojrzeć co wypisują konsultanci Play, że telefony z LTE-A są gotowe na 5G co jest kompletną bzdurą.
O Plusie nawet nie piszę nic to gorzej niż dno i metr mułu tyle pasma, a sieć najbardziej zapchana. Tylko pasmo się u nich marnuje. Żadnego pożytku. Za nim dogonią N! czy Play miną lata.
snuffy
Stały użytkownik forum
Posty: 60
Rejestracja: 2017-09-18, 19:36

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: snuffy »

To, że o tym nie wspomniałem nie znaczy, że o tym nie wiem pisali jakiś czas temu niby krzycząc ( jacyś blogowcy ) o niby rozpadzie N!. Kwestia dotyczy tego co jest teraz. Na diabeł mi przy jednej z najbardziej ruchliwych tras 4 nadajniki z kompletem pasm, akurat tam dla pobliskich mieszkańców jak najbardziej fajna sprawa ciekawe jak wygląda w praktyce sprawdzę za jakiś czas. Mnie i pewnie każdego przy wyborze internetu interesuje to co jest teraz, jak działa a nie co będzie za rok, dwa czy więcej lat, bo refa nie zrobią z dnia na dzień. A stan rzeczywisty obecnie w p4 wygląda zdecydowanie lepiej. N! duże miasta, szlaki, miasta 15tyś w górę, play z technologią mniej więcej po równo wszędzie tylko w mniejszej ilości i o to mi chodzi, to co zniknie co zostanie czas pokaże. I jak mamy tutaj porównywać <font color="#FF0000"><b>***Cenzura***</b></font> i mieściny play z kompletem n! L800 czasem 1800. Czyli co mapa mnie kłamie?
Czy ja się znam na sieciach mobilnych czy się nie znam - coś wiem, że jestem ekspertem i się znam nawet nie próbuje udawać i nie jestem mi z tego powodu wstyd. Patrzę na stan ogólny o różnicach w lokalizacjach pisałem jakie są przewagi, to ze n! działa lepiej tu, p4 tu lepiej - zaznaczam patrząc mapę stacji, niemal która bym nie spojrzał czy do wieś czy wielka aglomeracja play stacji mniej, ale lepiej "przystosowane" na obecne standardy chodzi mi o pasma tak? N! natomiast ma dużo stacji w mieście bywa lepsza / gorsza, ale na wsiach w większości leży i kwiczy i dla jasności bo czuje tutaj dziwne napięcie nie "faworyzuje" żadnej sieci w różnych lokalizacjach każdy dostawca jest lepszy/gorszy, ja sam będę zadowolony jak N! dodadzą u mnie L1800 chociażby, aby odciążyć jednak jak wspomniałem w tym roku na pewno się nie doczekam w następnym wielka nie wiadoma.

I skończmy na tym przedstawiłem tylko moją opinie jak to w moich regionach wygląda i po tym co widzę w sieci w wykazach fizycznym stanie bts jak to działa i się afera robi i nagiwka ten się zna ten nie bezsensu.
dzejk
Guru bezprzewodowy
Posty: 7187
Rejestracja: 2014-10-17, 14:37
Lokalizacja: internet

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: dzejk »

piotrzet pisze:dzejk
Marzec się jeszcze nie skończył to po pierwsze, po drugie według rzecznika Orange refarming idzie w obecnej chwili od morza do gór. Więc jaka to lokalizacja?
Nie zrozumiałeś. Jaki jest sens degradowania umts 2100 bez wprowadzania lte 2100? To powinno być płynne - dzień, dwa na pracę techników i gotowe.
nefczibaku
Stały użytkownik forum
Posty: 112
Rejestracja: 2014-01-29, 22:16
Lokalizacja: grodzisk maz

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: nefczibaku »

Całodniowa, jałowa dyskusja... Zresztą setna już. Play jest be a T-mobile cacy, a jak refarming skończą to T będzie "najlepsiejszy" i Orange też. I jak widać można tak nakręcić 700 postów. Tylko po co? @piotrzet Ty już tak wszystkich pouczasz, że Cię może na moderatora niedługo wezmą? Gdybyś jeszcze te przecinki stawiał w odpowiednich miejscach to Twoje szanse mogą wzrosnąć.
A wiesz dlaczego to piszę? Bo dla użytkowników internetu mobilnego mój post ma identyczną wartość jak wszystkie Twoje wyżej. Ludzie śledzą te wątki żeby się czegoś dowiedzieć a nie obserwować Twoje ciągłe mnożenie przez 1... Nie da się tu wcisnąć magicznego guzika, który ukryje Twoje wypociny a więc gorąca, kolejna prośba. Litości...
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19150
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: matek451 »

Ty nie podaj jako przykład Strykowa bo mało wiesz jak działa tam internet Orange, T-mobile i Play. Bo ja jestem z tych rejonów i mam ten teren w małym palcu i pól rodziny na nim. Do połowy roku to Play miał tam przewagę. To od Strykowa N! rozpoczął refarming sieci w aglomeracji łódzkiej w lipcu 2018 i nic dziwnego bo to rejon ogromnych magazynów i parku produkcyjnego z tysiącami klientów sieci mobilnych w tym z Ukrainy, robił to jednocześnie z eNB90917 z którego sam korzystam i doskonale wiem jak działa T-mobile i Orange w Strykowie czy u mnie. BTS-y N! z kompletem pasm robią dobra robotę, tak samo jest u mnie ale prędkości w Orange czy T-mobile wcale nie są lepsze od Play. Stryków to chlubny wyjątek i przykład jak N! powinien budować sieć, na takich rejonach.W Strykowie kluczowy dla Play jest BTS na Brzezińskiej 41 przy A2, czeka na uruchomienie na LTE.Druga stronę obsługuje postawiony w 2017 roku i odpalony w czerwcu BTS Orzechówek z 4 pasmami LTE. W centrum na kościele jest tylko stary BTS LTE1800,LTE2100 będzie modernizowany. W sumie BTS-y Play powinny przywrócić równowagę między operatorami. Ale to są dynamiczne zmiany i właściwie nie ma sensu porównywać tych którzy akurat budują uczciwie siec w tym rejonie. Ja mam N! z kompletem pasm pod nosem, obok Play z full wypasem i u mnie to Play jest numerem 1, potem Orange i trochę za nim T-mobile ale klienci tych operatorów nie mają co narzekać. No i nie wyjeżdżaj wszędzie z KR,WA,KAT bo w Polsce jest wiele dużych miast gdzie Play działa lepiej od N! , ma rozwiniętą i zmodernizowana sieć a N! jeszcze nie robi w nich refarmingu . Przed Play jeszcze dużo roboty ale i N! ma nie mniej. Ja w Łodzi mam idealny przykład jak działają sieci po modernizacji bo u mnie główne prace zakończono i teraz czekam na BTS Play LOD 1228, start na dniach. Oddalony o 2 km z kompletem pasm na 60m maszcie, dla porównania w pobliżu T-mobile( eNB90700) dowiesił anteny do Plusa, na wysokości 15m i wygląda to komicznie. Komplet pozwoleń ma, zobaczymy co i kiedy odpali. Póki co cisza. Tak jak z N! w Kielcach.
piotrzet
Guru bezprzewodowy
Posty: 2377
Rejestracja: 2017-10-21, 13:46

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: piotrzet »

Stryków to właśnie przykład jak będzie wyglądać sieć po refarmingu. Niestety ale danych z BTSearch nikt nie uzupełnia. Kolejny przykład to Władysławowo, które jest po refamingu. Niestety więcej przykładów trudno podać gdyż nie są aktualizowane dane. Ja nie twierdzę, że nie ma lokalizacji w których działa lepiej fakt jest taki, że tak duże miasta i prędkości poniżej 5 Mb/s to kpina. Też nie twierdzę, że ani Play ani N! nie ma dużo roboty. Różnica jest taka, że Play już pod LTE nie ma co przeznaczać i stacje są z 4 częstotliwościami, które są zapchane w N! takich nie ma. A N! ma jeszcze zapas nie dość, że ogólnie pasma to i pasma obecnie przeznaczonego pod LTE. Bo nie każda stacja jest tam 4CA.
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6436
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: onken »

Co komu da 4CA jeśli dosyl jest radiowo i często kuleje na maxa ???

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
piotrzet
Guru bezprzewodowy
Posty: 2377
Rejestracja: 2017-10-21, 13:46

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: piotrzet »

onken pisze:Co komu da 4CA jeśli dosyl jest radiowo i często kuleje na maxa ???
Nie wiem czy wiesz ale sam Play twierdzi, że nie ma znaczenia czy dosył jest radiowy czy światłem było o tym w Q&A odnośnie "5G Ready". Podaj mi te lokalizacje w których jest 4CA i dosył tam kuleje. Z chęcią sprawdzę.
BikeBarian

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: BikeBarian »

Wy tu się kłócicie a ja się ciesze ze wszyscy modernizują się...ja sam korzystam z P4 co jeszcze rok temu było nie do pomyślenia bo ciężko mi było w domu zasięg złapać ale jak w końcu postawili u mnie na wiosce (czego żaden inny operator nie zrobił od ponad 7 lat...) nadajnik 1km ode mnie to wszystko wróciło do normalności. Nawet internet u nich zakupiłem. O dziwo P4 i Orange korzystają z tych samych nadajników w okolicy każdy 6km ode mnie oddalony i z każdego łapie sygnał LTE2600 z P4...z Orange niestety nie..tylko z jednego ale zapchane to na max-a. T-Mobile praktycznie nie istnieje bo maja tylko pasmo 800 bez perspektyw na inne. Na tym samym nadajniku co T-mobile jest tez orange i tam już są pozwolenia na wszystkie pasma i mam nadzieje ze niedługo cos tam uruchomia. Wtedy tez wezmę od nich neta dokupie + zewn adres IP...w tej kwestii to P4 ssie..nie można takiej usługi wykupić co mnie straszne wqrwia. Reasumując...niech ze sobą konkurują a skorzystamy na tym my klienci w co mi graj !.
A t-mobile i ich LTE bez limitu to mi się podoba...losie i jelenie tam kupują neta (no bo Halynka limitu nie ma!...birim bo to tylko flaszkę kosztuje !!!!) nie zapychając innych sieci :)
piotrzet
Guru bezprzewodowy
Posty: 2377
Rejestracja: 2017-10-21, 13:46

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: piotrzet »

I nikt tego nie neguje, że Play rozbudowuje sieć. Ale do pokrycia N! jeszcze im daleko. Prawda jest taka, że jak masz jakikolwiek zasięg to zawsze zadzwonisz bo rozmowy mają priorytet przed transmisją danych. Bez zasięgu tego nie zrobisz. Jeśli stacja ma samo L800 i pozowlenia na inne to po prostu trzeba czekać na refarming dostanie na pewno kolejne. Co do stawiania nadajników tam gdzie ich nie było owszem Play stawia i dzięki temu konkurencja się pod nie "podwiesza" to samo jest z Play. Tam gdzie nie mogą uzyskać pozwoleń dołączają się do innych. Dobrze, że jest konkurencja dla N! bo gdyby nie skończyłoby się podejrzewam to tak samo jak w Plusie.
Niestety nie jest tak kolorowo jak piszesz szczególnie tam gdzie T-M ma samo L800 wtedy najczęściej T-M nie sprzedaje tam oferty internetu bez limitu i wybierają konkurencje. Fakt jest taki, że obecnie najdroższy internet ma Play.
BikeBarian

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: BikeBarian »

Dla niektórych cena ma znaczenie a dla innych nie ma...co z tego ze wezmę T-mobile z najtańszym internetem bez limitu jak będzie to działało jak krew z nosa..wole zapłacić 2x więcej i miec cos co będzie śmigać i korzystanie z tego to sama przyjemność. Takie dyskusje kto ma jaka ofertę jest bezcelowa. Ja mam P4 1TB za 200zl/msc...jak będzie orange u mnie to u nich kupie drugie łącze 999GB + zewn adres IP...i tak będę miał taniej niż jeszcze rok temu gdzie za dedykowana radiolinie 25/15 + 5x zewn IP płaciłem 650zl :D. Pracując z domu nie patrze na ceny tylko na stabilność, jakość i od niedawna szybkość. Nawet gdyby T-mobile postawił mi nadajnik przed nosem ze wszystkimi pasmami to i tak bym nie kupił u nich nic. Maja ograniczenie do 60Mbit a ja tyle to niedługo będę miał uploadu w P4 (obecnie 45Mbit) i min 100Mbit DL. Kazdy operator oferuje cos co u konkurencji kuleje i dlatego należy się cieszyć ze jest wybór.
piotrzet
Guru bezprzewodowy
Posty: 2377
Rejestracja: 2017-10-21, 13:46

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: piotrzet »

Dokładnie.
Pawrzes
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 293
Rejestracja: 2016-03-30, 17:43
Lokalizacja: Warszawa

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: Pawrzes »

matek451 pisze:BTS na Brzezińskiej 41 przy A2, czeka na uruchomienie na LTE

Już są wszystkie pasma LTE.

No i kolejne brednie piotrazet który ciągle stara się wybielić chaotyczną rozbudowę sieci N! dla której najważniejsze są korporacje a nie klienci gdzie internet mobilny jest najbardziej potrzebny czyli w miejscach gdzie nie ma innego wyboru a właśnie z tego powodu zapchało się T-Mobile na ubogich w pasma stacjach wiejskich i ciągle nie rozbudowanych wielu stacjach w mniejszych miastach... Znowu ta sama śpiewka i kłamstwa na temat centrum Warszawy i jak się go dopyta gdzie niby Play leży to wskazuje tylko plac Defilad, z drugiej strony w dzielnicach czy na osiedlach gdzie siatka stacji Play jest co najmniej równa N! a transfery w Play są doskonałe to fakty przemilczane. Porównywanie sieci w budowie z siecią ukończoną z połączenia dwóch operatorów (sami nigdy by tyle nie zbudowali) liczenie baloników na mapie nie uwzględniając ilości sektorów na stacji które dają nie tylko większą pojemność ale też zasięg więc niewygodne są dla niego takie lokalizacje gdzie stacje Play mają po 6-sektorów czyli podwojoną pojemność w każdym paśmie czyli tak jakby były blisko siebie 2 "tradycyjne" 3-sektorowe stacje (w N! takich stacji nie ma).
Pozdrawiam
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19150
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: matek451 »

To bardzo dobra wiadomość, BTS pokryje rejon wzdłuż A2 i na północny - wschód od Strykowa. Ten BTS LOD1228 też wkrótce zostanie odpalony. maszt prezentuje się super. Rejon jest lekko pagórkowaty więc swoje zrobi. A T-Mobile z eNB 90700 dowiesił się do "kucyka" Plusa BT31194, stoi na działce kumpla, anteny na wysokości z 15m, wiec nie wiadomo po co i dla kogo. Teren podmiejski, zabudowa rozrzucona a teren pofałdowany. Ale w statystykach przybędzie kolejny BTS N! i @ piotrzet będzie szczęśliwy. Będzie nowy fioletowo- żółty balonik na btsearch.pl
piotrzet
Guru bezprzewodowy
Posty: 2377
Rejestracja: 2017-10-21, 13:46

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: piotrzet »

matek451
To tak samo jak z masztami Play które są na wsi niby 5G Ready prędkości ponad 200 Mb/s chyba, żeby statystki podbić, a w Warszawie sieć leży. Ale matek będzie skakał ze szczęścia bo Play ma 200 Mb/s na wiosce ale już o tym że w centrum Warszawy leży i kwiczy to zostawi to bez komentarza :D
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19150
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: matek451 »

A co mnie obchodzi jak działa Play w Warszawie, mam to w d.....e. Pilnuję własnego podwórka i interesuje mnie szeroko pojęty obszar aglomeracji łódzkiej a na nim to Play jest the best. Napisałem ci wiele razy że tu nikt nie traktuje cię na serio, to nie Telepolis. Jesteś swoistym różowym folklorem i posmiewiskiem. Powtarzasz jak mantrę tą Warszawę, Katowice i Kraków , na tych miastach Polska się nie kończy. No i skąd info ze w Warszawie sieć Play leży? Poproszę dowody , speedtesty robione w różnych punktach miasta. Twój 'poziom' idealnie obrazują emotikony w postach, idealne dla Gimbusa, po prostu żenada.
snuffy
Stały użytkownik forum
Posty: 60
Rejestracja: 2017-09-18, 19:36

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: snuffy »

Nie wiem mi np. play w warszawie działa dobrze wszędzie miałem zasięg, tm też.
Zawsze myślałem, że telefonia komórkowa przyczyni się do rozwoju szybkiego dostępu szczególnie w obszarach o znikomej inwestycji bądź gdzie te nakłady są za duże na stworzenie sieci światłowodowej. No i niby tak jest mieszkając w warszawie starałbym się czy to w innym dużym mieście o jakąś kablówkę, ftth jeśli są obrzeża miasta mniejsze osiedla tam celowałbym w lte. Ale patrząc na to wszystko p4 równiej traktuje wszystkich w mieście jest na wsiach odczuwalnie lepsze od konkurencji, skoro całe n! razem ich biorę pod uwagę mają tyle nadajników, taki zasięg czemu poza centrami dużych miast kuleje? T leci po kosztach całe te refarmingi gdzie nie gdzie dokładają jedną częstotliwość czuć jak bardzo starają się oszczędzać, a play leci z rozmachem i to mi się u nich podoba. Z tego mi wiadomo w moim powiecie trwają konsultacje w sprawie FTTH do inst. oświatowych i przy okazji ileś tam domów mają podłączać, spółka z kieszeniu inei, w której jest też play padały słowa, że p4 będzie chciał jak reszta opów świadczyć usługi światłowodowe na łączach inei, zobaczymy za jakiś czas czy to prawda.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19150
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: matek451 »

Twoja Warszawa to chyba inne miasto niż u kolegi @piotrzet lub jego "testy" Play w stolicy są bardziej wiarygodne od twoich.
Pawrzes
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 293
Rejestracja: 2016-03-30, 17:43
Lokalizacja: Warszawa

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: Pawrzes »

Mieszkam 1 km w linii prostej od PKiN i też ciekawych rzeczy się dowiaduję o Warszawie od mieszkańca Kielc... W budynku mam 3 sieci kablowe + Orange Światłowód i z powodu konkurencji ceny niższe niż w oficjalnych promocjach więc dla mnie mogą się zapchać 4 sieci mobilne. Natomiast mam też domek letniskowy 35 km na północ od mieszkania i tam linii kablowych nie ma i pozostaje tylko internet mobilny a T-Mobile nie realizuje zamówień bo sieć od dawna nie wyrabia (oczywiście L800 only) a klienci N! czekają na koniec umów bo już mają dość...
Pozdrawiam
BikeBarian

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: BikeBarian »

Odnośnie wyników prędkości za Luty 2019...proszę zwrócić uwagę na wyniki nieuwzględniające RK...jak Play postawi kolejne 2k nadajników to sytuacja może tylko ulec poprawie.

https://www.speedtest.pl/wiadomosci/ran ... luty-2019/
tired
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 154
Rejestracja: 2017-11-14, 12:49

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: tired »

ktry pisze:Jak by kogoś interesował aktualna oferta na przedłużenie domowego, to za 36 zł bez sprzętu w opcji do 20 mbit. umowa na 24 mies. plus spłata pozostałych rat za sprzęt ze starej umowy i oczywiście dodatkowe miesiące ze starej dodane do nowych 24 miesięcy. Lepiej sie opłaca z nowym sprzętem i nawet go sprzedać niż brać bez sprzętu.
Możesz rozwinąć temat. Ile czasu przed końcem umowy dostałeś tę ofertę ? Z nowym sprzętem tak jak dotychczas 45 zł + B525 za ile ? Do 60 Mb/s byłoby za 46 zł ? Można zmieniać prędkości tak jak dotychczas ?
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19150
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: matek451 »

Oferta na przedłużenie jest gorsza od pierwotnej, póki co mamy marzec a Domowy bez limitu jest od 18 m-cy. Abonament składa się z 29(25) zł za internet i raty 20 zł za B525. Po okresie promocyjnym 24 m-ce nie zmienia się i będzie wynosić 45 zł ale router już spłacony. Dlatego wypowiada się umowę na m-c przed upływem . Kończy ją i bierze nową ze sprzetem ale ten problem najwcześniej w sierpniu 2019. Na przedłużenie dają teraz za 36 zł zamiast 29 zł bo bez sprzętu a jak przedłużysz to płacisz jeszcze pozostałe 20 zł raty z B525. Czyli przez kilka m-cy płacisz 56 zł/m-c. Tylko Janusze przedłużą teraz na takich warunkach. Dotyczy to też oferty z DL do 60Mb/s. Przy tak skonstruowanych regulaminach promocji bezwzględnie kończymy umowę po 24 m-cach. Bierzemy nową ze sprzętem o ile oczywiście T-mobile będzie miał ją w ofercie we wrześniu 2019. Router ze starej umowy czy nowej sprzedajemy.
ODPOWIEDZ