Huawei Manager - aplikacja do wymuszania pasm LTE

Kwestie techniczne, konfiguracja i rozwiązywanie problemów z modemami GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA).

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
anty
Stały użytkownik forum
Posty: 99
Rejestracja: 2017-07-17, 20:34

Re: Huawei Manager - aplikacja do wymuszania pasm LTE

Post autor: anty »

hhaker1900 pisze:Witam, mam problem. Mam router B525s-23a brandowany t-mobile. Pobrałem aplikacje Huawei Manager, zrobiłem speed test na każdym paśmie które mam w zasięgu.
Na zdjęciach znajdują się parametry każdego pasma. Problem polega na tym że nie wiem na jakie pasmo ustawić router i jestem bardzo zdziwiony dlaczego dwa pasma dają gorszy wynik niż jedno. Posiadam zewnętrzną antenę, panelową yagi która obsługuje wszystkie częstotliwości
Najlepsze osiągnięcia teoretycznie powinny być przy kombinacji 2600+1800 ponieważ obie częstotliwości posiadają 15 Mhz pasmo.
Masz na nich dość silny sygnał więc to powinno ci działać idealnie.
Twoje testy nie są rzetelne . Tylko na jednym ze screenów widze że miałeś agregację LTE+ . To że wybrałeś 2 pasma routerze nie oznacza że otrzymujesz z automatu na nich agregację. Obserwuj czy pojawia się LTE+ zamiast LTE podczas speedtestu.
T-mobile odpala lte na częstotliwości 2100 , warto sprawdzić czy nie masz jej dostępnej.
Link do wszystkich wersji Huawei Manager
www.mediafire.com/file/q8sm8681jpzvtxa/ ... l.zip/file
hhaker1900
Początkujący użytkownik forum
Posty: 5
Rejestracja: 2018-11-05, 23:47

Re: Huawei Manager - aplikacja do wymuszania pasm LTE

Post autor: hhaker1900 »

anty pisze: Twoje testy nie są rzetelne . Tylko na jednym ze screenów widze że miałeś agregację LTE+ . To że wybrałeś 2 pasma routerze nie oznacza że otrzymujesz z automatu na nich agregację. Obserwuj czy pojawia się LTE+ zamiast LTE podczas speedtestu.
T-mobile odpala lte na częstotliwości 2100 , warto sprawdzić czy nie masz jej dostępnej.
Częstotliwość 2100 nie działa, zdjęcia zostały wykonane po sprawdzeniu szybkości wszystkich pasm. Agregacja na pewno była, sprawdzałem podczas testów. Według twojej rady ustawiłem na 1800+2600. Czy mogę ustawić router tak aby cały czas agregował pasma ?
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19149
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Huawei Manager - aplikacja do wymuszania pasm LTE

Post autor: matek451 »

Ale w czym jest problem?, sygnał jest idealny, internet działa a z agregacja bywa różnie bo to zależy nie tylko od routera ale od BTS-a jego konfiguracji oraz sprzętu na nim. NW to nie jest monolit sprzętowy. Z BTSa NW Północna 1, Radom T-Mobile działa jak działa to pokazałeś sam, LTE800 zapchane, wspólne LTE1800NW powoli się zatyka a LTE2600 jeszcze jakoś zipie. Ot typowa rzeczywistość T-Mobile na takich stacjach bazowych. Uzytkownicy no limit domowy nie oszczędzają danych, jest za pól darmo, bez limitu więc piekła nie ma.
anty
Stały użytkownik forum
Posty: 99
Rejestracja: 2017-07-17, 20:34

Re: Huawei Manager - aplikacja do wymuszania pasm LTE

Post autor: anty »

hhaker1900 pisze:Czy mogę ustawić router tak aby cały czas agregował pasma ?
Niestety nie. O agregacji decyduje nie router tylko stacja bazowa. Masz bardzo silne sygnały na wszystkich 3 częstotliwościach. Agregacje będziesz otrzymywał bez problemu na każdej kombinacji. Włącza się gdy pobierasz duże porcje danych. Wymuszenie pasm 1800+2600 zabezpiecza cie przed tym aby router nie łączył sie z jakimś innym oddalonym nadajnikiem LTE 800 które maja mniejsze pasmo i sa obecnie coraz bardziej zapchane.
Mój router właśnie takie niespodzianki potrafi zrobić. Ma nadajnik 800 m w linii prostej LTE1800 i 2600 oraz Lte 800 1,5 km a potrafi mnie połączyc z nadajnikiem LTE 800 oddalonym o 15 km przy śladowym sygnale.
Link do wszystkich wersji Huawei Manager
www.mediafire.com/file/q8sm8681jpzvtxa/ ... l.zip/file
snaffy
Stały użytkownik forum
Posty: 64
Rejestracja: 2017-03-05, 15:56

Re: Huawei Manager - aplikacja do wymuszania pasm LTE

Post autor: snaffy »

Czy ktoś może przetestował apkę pod kątem wymusznia pasma 2600 TDD? Nie wiem, czy jest sens kupować router, bo w automacie na pewno mi się nie zaczepi na tym paśmie.
djarek
Początkujący użytkownik forum
Posty: 11
Rejestracja: 2015-10-21, 21:36

Re: Huawei Manager - aplikacja do wymuszania pasm LTE

Post autor: djarek »

Witam,
Dostałem z Play Netbox do przetestowania. Zainstalowałem Hmanager i nie mogę się połączyć z routerem. Ustawiłem adres IP podany na routerze i zalogowałem się do sieci routera na androidzie. Wpisałem użytkownika i hasło do logowania w ustawieniach Hmanager i nie jestem w stanie się połączyć. Czy muszę jeszcze wpisać coś w ustawieniach Wlan Hmanagera? Czy też wystarczy ustawić IP i wpisać parametry do logowania (użytkownik i hasło)? IP tego routera to https://192.168.1.1 i tak też wpisałem (+ / na końcu). Próbowałem również samo http (bez s). Co robię nie tak? Może ta aplikacja nie obsługuje B2368?
anty
Stały użytkownik forum
Posty: 99
Rejestracja: 2017-07-17, 20:34

Re: Huawei Manager - aplikacja do wymuszania pasm LTE

Post autor: anty »

djarek pisze:Witam,
Dostałem z Play Netbox do przetestowania. Zainstalowałem Hmanager i nie mogę się połączyć z routerem. Ustawiłem adres IP podany na routerze i zalogowałem się do sieci routera na androidzie. Wpisałem użytkownika i hasło do logowania w ustawieniach Hmanager i nie jestem w stanie się połączyć. Czy muszę jeszcze wpisać coś w ustawieniach Wlan Hmanagera? Czy też wystarczy ustawić IP i wpisać parametry do logowania (użytkownik i hasło)? IP tego routera to https://192.168.1.1 i tak też wpisałem (+ / na końcu). Próbowałem również samo http (bez s). Co robię nie tak? Może ta aplikacja nie obsługuje B2368?
Jesteś pewien ,że IP masz prawidłowe?. Z reguły domyślne ip huawei to 192.168.8.1
Aby się zalogować do apki trzeba wpisać ip w postaci http://xxx.xxx.x.x/ lub samo ip, podać login i hasło. Ty wpisujesz https i to może ci nie działać.
Link do wszystkich wersji Huawei Manager
www.mediafire.com/file/q8sm8681jpzvtxa/ ... l.zip/file
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19149
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Huawei Manager - aplikacja do wymuszania pasm LTE

Post autor: matek451 »

Przecież NetBox nie współpracuje z HManagerem.
jawrob11
Użytkownik forum
Posty: 36
Rejestracja: 2016-01-05, 10:25

Re: Huawei Manager - aplikacja do wymuszania pasm LTE

Post autor: jawrob11 »

Witam!
Posiadam B593s-22 z cyfrowego polsatu. Niestety nie mogę się na niego zalogować w aplikacji na androidzie. Mam dwa inne routery Huawei i te działają.
Jeden z T-mobile drugi B618-9D53. Hmanager nie działa z nim?
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19149
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Huawei Manager - aplikacja do wymuszania pasm LTE

Post autor: matek451 »

Na B593 nic nie działa, takze LTEWatchH czy Toolbox. Jest FW od Vodafone z wyborem pasm LTE.
jawrob11
Użytkownik forum
Posty: 36
Rejestracja: 2016-01-05, 10:25

Re: Huawei Manager - aplikacja do wymuszania pasm LTE

Post autor: jawrob11 »

Jak wgrać ?
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19149
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Huawei Manager - aplikacja do wymuszania pasm LTE

Post autor: matek451 »

Spytaj @dzejka on ma u siebie ten soft i cię pokieruje. A może sam się za chwilę odezwie.
dzejk
Guru bezprzewodowy
Posty: 7187
Rejestracja: 2014-10-17, 14:37
Lokalizacja: internet

Re: Huawei Manager - aplikacja do wymuszania pasm LTE

Post autor: dzejk »

Jaki numer softu masz w tym b593s-22? Sprawdź w panelu www.
ws1507
Początkujący użytkownik forum
Posty: 2
Rejestracja: 2019-01-13, 13:35

Re: Huawei Manager - aplikacja do wymuszania pasm LTE

Post autor: ws1507 »

dzień dobry

czy Hmanager działa z modemem e398?

dziekuje z gory za podpowiedz
wlodek :ok:
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19149
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Huawei Manager - aplikacja do wymuszania pasm LTE

Post autor: matek451 »

Nie ,nie działa, z tym wiekowym modemem LTE działa może TopNetInfo lub MDMA.
ws1507
Początkujący użytkownik forum
Posty: 2
Rejestracja: 2019-01-13, 13:35

Re: Huawei Manager - aplikacja do wymuszania pasm LTE

Post autor: ws1507 »

Dziekuje serdecznie
chciałem przed zakupem nowego modemu (mysle o b715 albo b525 bądź b618) sprawdzić na jakiej czestotliwosci jak mocny sygnał mam z mojego btsa (58144) aby dobrać później modem z agregacją odpowiednich pasm...
obecnie modem e398 jest podpięty do routera dovadeo tiny i ma antene zewnętrzną, także nie moge tego zrobić przez apke w telefonie (np network cell info)

ktos może ma jakąś idee?

dziękuję z góry
Włodek
Awatar użytkownika
radius
** Moderator **
Posty: 4021
Rejestracja: 2014-09-15, 11:13

Re: Huawei Manager - aplikacja do wymuszania pasm LTE

Post autor: radius »

TopNetInfo lub MDMA?
Wyszukiwarka usług szerokopasmowych: http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?f=30&t=55724
Identyfikacja stacji bazowych: http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?f=14&t=46043
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19149
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Huawei Manager - aplikacja do wymuszania pasm LTE

Post autor: matek451 »

A jaka to lokalizacja, operator i z którego jego BTS-a korzystasz z anteną?
ade25
Początkujący użytkownik forum
Posty: 11
Rejestracja: 2015-11-24, 18:41

Re: Huawei Manager - aplikacja do wymuszania pasm LTE

Post autor: ade25 »

Witam
mam ruter E5170s-22 program łączy się i wymuszanie pasm działa
ale niestety nie pokazuje mi numeru bts-a z którym jest aktualnie połączony
wiecie co może być przyczyną
andrewpl
Początkujący użytkownik forum
Posty: 2
Rejestracja: 2019-03-06, 21:17

Re: Huawei Manager - aplikacja do wymuszania pasm LTE

Post autor: andrewpl »

Witam. Mam na testy huawei b525 z tmobile. Na kompie,w telefonie bez problemu loguję się na router a hmanager za nic nie chce się połączyć.loguję się na te same dane co przez kompa i telefon i hmenager cały czas wywala błąd.ip się zgadza i pozostałe dane też...kombinuję na różne sposoby i nic...proszę o pomoc
Awatar użytkownika
radius
** Moderator **
Posty: 4021
Rejestracja: 2014-09-15, 11:13

Re: Huawei Manager - aplikacja do wymuszania pasm LTE

Post autor: radius »

Wyloguj się z WebUI i wtedy spróbuj.
Wyszukiwarka usług szerokopasmowych: http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?f=30&t=55724
Identyfikacja stacji bazowych: http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?f=14&t=46043
Nazer
Użytkownik forum
Posty: 33
Rejestracja: 2018-08-19, 06:35

Re: Huawei Manager - aplikacja do wymuszania pasm LTE

Post autor: Nazer »

jak się wylogować z tego WebUi bo mam ten sam problem co kolega wyżej
kit34
Początkujący użytkownik forum
Posty: 1
Rejestracja: 2019-03-19, 09:59

Re: Huawei Manager - aplikacja do wymuszania pasm LTE

Post autor: kit34 »

Dajcie znac prosze jak ktos znajdzie rozwiazanie bo u mnie tez "Logowanie: blad"
anty
Stały użytkownik forum
Posty: 99
Rejestracja: 2017-07-17, 20:34

Re: Huawei Manager - aplikacja do wymuszania pasm LTE

Post autor: anty »

Adres IP macie na pewno właściwy? Domyślnie router huawei ma 192.168.8.1. ale może wy zmieniliście i macie inny.
Adres IP ma być w postaci: http://xxx.xxx.xxx.xxx/ lub sam adres IP bez http i ukośników czyli xxx.xxx.xxx.xxx
Jeśli logujecie się na router przez PC to nie można w tym samym momencie logować z telefonu. Wylogujcie sięz PC przed logowanie z telefonu
No i najważniejsze bo często sam się na tym łapię. Musicie być zalogowani do tej sieci poprzez wifi. Niby oczywiste ale sam często o tym zapominam i się dziwię czemu mnie nie łączy.
Link do wszystkich wersji Huawei Manager
www.mediafire.com/file/q8sm8681jpzvtxa/ ... l.zip/file
kaax69
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2019-03-22, 17:14

Re: Huawei Manager - aplikacja do wymuszania pasm LTE

Post autor: kaax69 »

pod b2368-66 nie dziala
BikeBarian

Re: Huawei Manager - aplikacja do wymuszania pasm LTE

Post autor: BikeBarian »

i nie będzie działać bo on nie ma takiej opcji. Laczysz się z panelem admina po www.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19149
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Huawei Manager - aplikacja do wymuszania pasm LTE

Post autor: matek451 »

A jak ma działać z B2368 jak to nie jest HiLink, HManager nie jest dedykowany do takich urządzeń.
jevgienij
Stały użytkownik forum
Posty: 58
Rejestracja: 2019-01-11, 12:12

Re: Huawei Manager - aplikacja do wymuszania pasm LTE

Post autor: jevgienij »

Dodajcie proszę obsługę poziomego i dzielonego ekranu.
Lemur92
Początkujący użytkownik forum
Posty: 2
Rejestracja: 2019-04-06, 05:59

Re: Huawei Manager - aplikacja do wymuszania pasm LTE

Post autor: Lemur92 »

Witajcie. Wszystko robię tak jak jest napisane w odpowiedziach do problemów z logowaniem i niestety dalej nie mogę się zalogować. Router to Huawei B525. Jaki powinien być login? Bo hasło oczywiście że moje. IP takie jak z Routera.
Pozdrawiam serdecznie.
dzejk
Guru bezprzewodowy
Posty: 7187
Rejestracja: 2014-10-17, 14:37
Lokalizacja: internet

Re: Huawei Manager - aplikacja do wymuszania pasm LTE

Post autor: dzejk »

taki sam, jak przez www, czyli admin
ODPOWIEDZ