b2338-168 router - po aktualizacji firmware problem

Pozostałe zagadnienia (sprzętowe i programowe), które nie pasują do powyższych kategorii np. optymalizacja łącza, liczniki danych, bezpieczeństwo w sieci, informacje podstawowe.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
psnem
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2018-09-05, 11:59

b2338-168 router - po aktualizacji firmware problem

Post autor: psnem »

Witam,

Mam duży problem. Router Huawei b2338-168 działał idealnie - zero zawieszania a zasięg i prędkości satysfakcjonujące.

Miałem wgrany firmware : LTE TDD B2338-168 V100R001C00SPC180 pozwalający na ściągnięcie simlock kodem.

Co ciekawe otrzymałem kod od firmy PLAY ( 4 miesiące oczekiwania ale jest) i simlock został usunięty. Jeszcze przed zdjęciem simlocka po zalogowaniu router zgłosił, że jest nowy firmware i prosił o aktualizacje.

Zdjąłem simlock i po kolejnym resecie dałem zgodę na aktualizacje firmware.

No i teraz po aktualizacji problemy :
- router nie widzi karty SIM dedykowanej do internety PLAY a widzi wszystkie karty dedykowane do telefonów i rozmów ( karta dedykowana do internetu działa w telefonie, tak jak wszystkie inne karty które sprawdzaliśmy)
- router zaczął się zawieszać

Czy mogę wgrać stary firmware ( czy router pozwoli ? ) : LTE TDD B2338-168 V100R001C00SPC180 ??? lub też czy mogę jakoś poprawić obecną sytuacje ?
Byłem cholernie zadowolony z tego urządzenia ponieważ, używam go w terenie górskim i jest tam bardzo duży problem z zasięgiem jak i internetem.

Bardzo proszę o sugestie co mogę zrobić.
fatum1
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 532
Rejestracja: 2017-11-08, 06:41

Re: b2338-168 router - po aktualizacji firmware problem

Post autor: fatum1 »

Przywróć najpierw ustawienia fabryczne. Jeżeli to nic nie da a masz stary, dobrze działający to chyba nie masz innego wyjścia.
psnem
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2018-09-05, 11:59

Re: b2338-168 router - po aktualizacji firmware problem

Post autor: psnem »

Pytanie jest tylko czy router pozwoli na downgrade firmware. Router jest 700 km od miejsca w którym mieszkam dlatego zadaje to pytanie.

Druga sprawa jest taka czy routery w jakiś sposób mają możliwość rozróżnić karty tylko do internetu od tych z których również się dzwoni ?
tomekwwa
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 586
Rejestracja: 2019-03-11, 20:48

Re: b2338-168 router - po aktualizacji firmware problem

Post autor: tomekwwa »

psnem pisze:Druga sprawa jest taka czy routery w jakiś sposób mają możliwość rozróżnić karty tylko do internetu od tych z których również się dzwoni ?
Jeśli to rzeczywiście karta tylko do transmisji to mają możliwość, bo na karcie SIM zablokowane są funkcje glosowe i modem to odczytuje.
fatum1
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 532
Rejestracja: 2017-11-08, 06:41

Re: b2338-168 router - po aktualizacji firmware problem

Post autor: fatum1 »

Ostatnie modele pozwalały na downgrade w zakresie tego samego regionu ( custom ). Jeżeli się nie udawało to zwyczajnie pokazał upgrade failed i koniec. Jednak ten router jest jakiś inny jak czytałem o nim trochę ...
psnem
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2018-09-05, 11:59

Re: b2338-168 router - po aktualizacji firmware problem

Post autor: psnem »

co masz na myśli pisząc - jakiś inny ? :)
fatum1
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 532
Rejestracja: 2017-11-08, 06:41

Re: b2338-168 router - po aktualizacji firmware problem

Post autor: fatum1 »

No wiesz, taki albinos w rodzinie ciemnoskórych. Nietypowe gui, simlock, nietypowe problemy, wygląd a'la narzędzie obronno - zaczepne z tą pałą. Trochę jakby produkował go ktoś inny a Huawei tylko logo przyczepił.
Wyjścia nie masz specjalnie, jeżeli nie działa to downgrade trzeba spróbować.
ODPOWIEDZ