Stacjonarny Router LTE (z wbudowanym modemem), szybki, stabilny, 4xLAN, WIFI zbędne, 400-600 zł

Dyskusje na temat wyboru sprzętu. Jaki modem, telefon do GPRS/EDGE/UMTS/HSDPA/HSUPA, jaką przejściówkę, kabel do telefonu... itp. mam wybrać?

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
oferma
Użytkownik forum
Posty: 47
Rejestracja: 2019-05-11, 15:28

Stacjonarny Router LTE (z wbudowanym modemem), szybki, stabilny, 4xLAN, WIFI zbędne, 400-600 zł

Post autor: oferma »

Szukam (znowu) routera do domu, stacjonarny z wbudowanym modemem LTE, mile widziane dobre oprogramowanie (najbardziej podoba mi się to w FRITZ!Box-ach).

Zależy mi głównie na:
- wbudowanym modemie LTE (raczej nie chciałbym zewn. modemu)
- stabilna praca ("włącz, skonfiguruj i zapomnij")
- możliwie szybki (agregacja pasm mile widziana) - trafi do sieci PLAY, Orange lub ew. Plus
- dobrze gdyby miał wybór konkretnego nadajnika, wymuszenie LTE, itp.
- wejścia na anteny
- 4 x Gigabit LAN (WiFi właściwie zbędne)
- mile widziany firewall, VPN
- cena do 500 zł +/- 100 zł (może być powystawowy lub lekko używany z gwarancją)
- fajnie jakby miał USB do udostępniania dysku / NAS czy drukarki (ale nie jest to super istotne).
- Na plus LCD z informacjami (IP, ściagniete/wysłane dane, itp.)

Co polecacie? Coś od "Fryca" się kupi? Podoba mi się 6820 LTE, ale ma tylko jedno złącze ethernet.

Zdaję sobie sprawę że nie dostanę wszystkiego za 500 zł :) Ale zależy mi na wytłuszczonych/podkreślonych punktach.

Dzięki za sugestie!
key
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 9565
Rejestracja: 2010-08-01, 18:30
Lokalizacja: Nürnberg

Re: Stacjonarny Router LTE (z wbudowanym modemem), szybki, stabilny, 4xLAN, WIFI zbędne, 400-600 zł

Post autor: key »

Jesli ma byc tania Frytka, to bral bym 6820 + panel do montowania anten + switch. 6890 jest niestety duzo drozsze (ale ma tez wiecej funkcji).
Nie pomagam na PW.
oferma
Użytkownik forum
Posty: 47
Rejestracja: 2019-05-11, 15:28

Re: Stacjonarny Router LTE (z wbudowanym modemem), szybki, stabilny, 4xLAN, WIFI zbędne, 400-600 zł

Post autor: oferma »

key pisze:Jesli ma byc tania Frytka, to bral bym 6820 + panel do montowania anten + switch.
Nie musi być Fritz, może być Zyxel, Synology, ASUS lub inny, nawet nie wiem kto dziś oferuje taki sprzęt - nie siędzę w temacie. Kiedyś była Sierra Wireless, ale chyba ktoś ich wykupił (?).
6890 jest niestety duzo drozsze (ale ma tez wiecej funkcji).
Wiem, wiem drogi. Ale przyjrze mu się, zobacze co oferuje.

We Fritzu podoba mi się soft + ten alternatywny od FREETZ, ale jest też sporo rzeczy nie potrzebnych dziś (jak obsługa telefonii stacjonarnej / DECT - kto dziś z tego korzysta? ), z VOIP też nie korzystam,... No ale w sumie z każdym urządzeniem tak jest, że nie wykorzystuje się wszystkich funkcji.
key
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 9565
Rejestracja: 2010-08-01, 18:30
Lokalizacja: Nürnberg

Re: Stacjonarny Router LTE (z wbudowanym modemem), szybki, stabilny, 4xLAN, WIFI zbędne, 400-600 zł

Post autor: key »

oferma pisze:...jest też sporo rzeczy nie potrzebnych dziś (jak obsługa telefonii stacjonarnej / DECT - kto dziś z tego korzysta? ), z VOIP też nie korzystam,...
N.p. ja uzywam VOIP + DECT i linie stacjonarna: mam Frytke z freetz wpieta jako router za modemem kablowym i cala komunikacja z swiatem zewnetrznym przebiega wlasnie przez to pudelko.
Nie pomagam na PW.
oferma
Użytkownik forum
Posty: 47
Rejestracja: 2019-05-11, 15:28

Re: Stacjonarny Router LTE (z wbudowanym modemem), szybki, stabilny, 4xLAN, WIFI zbędne, 400-600 zł

Post autor: oferma »

Ale to stanowisz rzadkość, z tego co widzę ludziska pouciekali za stacjonarek na rzecz smarkfonów. Nie wiem na ile VOIP jest popularny, ale jak ktoś dzwoni za granicę to ma to wtedy duży sens.

Wracajać do routera znalazłęm używany Router LTE ZyXEL LTE4506-M606 3G/4G WiFi 1200Mb/s za 500 zł oraz nowy Zyxel LTE4506 4g LTE 300mb/s Modem też za 500 zł (na Alledrogo). Co o nich sądzicie? Z tego co widzę, w PL królują chińczyki, rzadko kto kupuje sprzęt zachodnich firm (??).
key
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 9565
Rejestracja: 2010-08-01, 18:30
Lokalizacja: Nürnberg

Re: Stacjonarny Router LTE (z wbudowanym modemem), szybki, stabilny, 4xLAN, WIFI zbędne, 400-600 zł

Post autor: key »

oferma pisze:Nie wiem na ile VOIP jest popularny, ale jak ktoś dzwoni za granicę to ma to wtedy duży sens.
Nie tylko za granice, n.p. moj ISP ma tylko telefon VOIP.
Nie pomagam na PW.
fatum1
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 532
Rejestracja: 2017-11-08, 06:41

Re: Stacjonarny Router LTE (z wbudowanym modemem), szybki, stabilny, 4xLAN, WIFI zbędne, 400-600 zł

Post autor: fatum1 »

oferma pisze:Ale to stanowisz rzadkość, z tego co widzę ludziska pouciekali za stacjonarek na rzecz smarkfonów. Nie wiem na ile VOIP jest popularny, ale jak ktoś dzwoni za granicę to ma to wtedy duży sens.

Wracajać do routera znalazłęm używany Router LTE ZyXEL LTE4506-M606 3G/4G WiFi 1200Mb/s za 500 zł oraz nowy Zyxel LTE4506 4g LTE 300mb/s Modem też za 500 zł (na Alledrogo). Co o nich sądzicie? Z tego co widzę, w PL królują chińczyki, rzadko kto kupuje sprzęt zachodnich firm (??).

W konsekwencji zdarzeń na linii USA - Chiny może się to zmienić ale póki co za połowę tej ceny masz sprawdzony Huawei B525.
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6436
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Stacjonarny Router LTE (z wbudowanym modemem), szybki, stabilny, 4xLAN, WIFI zbędne, 400-600 zł

Post autor: onken »

My w PL a nie w USA :)

U nas nie ma zakazów ( póki co )

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
fatum1
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 532
Rejestracja: 2017-11-08, 06:41

Re: Stacjonarny Router LTE (z wbudowanym modemem), szybki, stabilny, 4xLAN, WIFI zbędne, 400-600 zł

Post autor: fatum1 »

Tylko oprócz jednego balonga korzystają czy raczej korzystali z Qualcomm i Broadcom. Generalnie pewnie ta cała wojenka wpłynie na ceny i przeciągnie zdrowo w czasie 5G.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19151
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Stacjonarny Router LTE (z wbudowanym modemem), szybki, stabilny, 4xLAN, WIFI zbędne, 400-600 zł

Post autor: matek451 »

Huawei sobie poradzi, w ogólnym bilansie to amerykańskie firmy będą stratne. Chiny to potęga a US-raj to kolos na glinianych nogach. A Zyxel to też chiński Tajwan. Sprzęt z 2 CC CA więc nie wart takiej kasy, za tyle to kupisz B715 z 3 CC CA.
fatum1
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 532
Rejestracja: 2017-11-08, 06:41

Re: Stacjonarny Router LTE (z wbudowanym modemem), szybki, stabilny, 4xLAN, WIFI zbędne, 400-600 zł

Post autor: fatum1 »

Wszyscy tracą, na giełdzie amerykańskie od początku tej wojenki. W kwestii smartfonów będzie to dla nich jednak problem bo po co komu smartfonów z androidem bez możliwości korzystania ze sklepu a kto z zachodu kupi chiński system mając sprawdzonego androida czy iOS. Laptopy kaput a w kwestii routerów gdzie procki są słabe się zobaczy. Koszty ostateczne i tak poniosą klienci, jak zawsze.
ODPOWIEDZ