Zasilanie ODU

SubForum obecnych i przyszłych użytkowników internetu w technologii CDMA - Centertel (Orange Freedom PRO), Sferia, Nordisk, Plus (CDMA2000 1xEVDO itd.)

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
pdrobek
Początkujący użytkownik forum
Posty: 5
Rejestracja: 2017-06-02, 11:27

Zasilanie ODU

Post autor: pdrobek »

Witam

Niestety sam na siebie ściągnąłem problem, mianowicie. Kupiłem zestaw ODU-IDU 300 w plusie. Umknęło mojej uwadze zdanie iż modem ODU od routera IDU na kablu koncentrycznym nie powinien być bardziej oddalony niż 30m. W moim przypadku kabel biegnie pod tynkiem w domu i na 100% jego długość przekracza 30m.

Jak można ODU zasilić w inny sposób jak z IDU?
key
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 9565
Rejestracja: 2010-08-01, 18:30
Lokalizacja: Nürnberg

Re: Zasilanie ODU

Post autor: key »

30m jest dlugoscia orientacyjna, ile metrow kabla jest u Ciebie?
Nie pomagam na PW.
pdrobek
Początkujący użytkownik forum
Posty: 5
Rejestracja: 2017-06-02, 11:27

Re: Zasilanie ODU

Post autor: pdrobek »

grubo ponad 50-60, kabel biegnie po ścianie z salonu przez korytarz aż na strych/poddasze. Sygnał TV przechodzi bez problemu ale po zamontowaniu w salonie IDU nie pokazuje "ODU power". Po przeniesieniu na strych/poddasze działa z tym że wówczas wifi które sieje IDU do salony nie przechodzi albo przechodzi minimalnie.
key
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 9565
Rejestracja: 2010-08-01, 18:30
Lokalizacja: Nürnberg

Re: Zasilanie ODU

Post autor: key »

W tym wypadku dal bym IDU mozliwie blisko ODU - czyli tak jak piszesz na poddaszu - a dla WiFi dolozyl bym jakis accespoint polaczony do IDU poprzez kabel ethernet.
Nie pomagam na PW.
pdrobek
Początkujący użytkownik forum
Posty: 5
Rejestracja: 2017-06-02, 11:27

Re: Zasilanie ODU

Post autor: pdrobek »

Tak też zrobiłem. Aczkolwiek jeżeli jest opcja to jakoś chciałbym jakoś to zasilić ;-)
ODPOWIEDZ