Internet bezprzewodowy - Pierwsze starcie [Orange/T-Mobile]

[Reklama] Telefony satelitarne wszystkich sieci Thuraya, Iridium, Inmarsat https://ts2.shop/pl/3-telefony-satelitarne

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
UserFox
Początkujący użytkownik forum
Posty: 6
Rejestracja: 2019-07-18, 11:51

Internet bezprzewodowy - Pierwsze starcie [Orange/T-Mobile]

Post autor: UserFox »

Witam Was,

Zwracam się z prośbą o porady w wyborze dostawcy jak i urządzenia.

Chcąc skorzystać z internetu "nielimitowanego" - zwróciłem uwagę na ofertę T-Mobile gdzie takie parametry są dostępne wraz z urządzeniem Huawei B525 za około ~ 60 zł.

Drugą alternatywą pozostaje Orange gdzie 999GB jest w moim odczuciu blisko określenia nielimitowany w cenie ~ 50 zł jednak bez urządzenia.
Czytając posty zauważyłem jednak ,że Orange stosuje QoS "lejek" który potrafi być rygorystyczny.

Czy bez urządzenia, na podstawie samej lokalizacji jestem w stanie wybrać operatora który zapewni mi lepszą dostępność usługi?

Proszę o wyrozumiałość, w tej dziedzinie jestem zielony jak szczypiorek.

Pozdrawiam,
Piotr
Awatar użytkownika
radius
** Moderator **
Posty: 4021
Rejestracja: 2014-09-15, 11:13

Re: Internet bezprzewodowy - Pierwsze starcie [Orange/T-Mobile]

Post autor: radius »

Jeśli posiadasz telefon z systemem Android to zainstaluj pobraną ze sklepu Play aplikację Network Cell Info Lite i wstaw screen zakładki Wskaźnik. Najlepszy byłby Samsung. Posiadasz jakiś?
Wyszukiwarka usług szerokopasmowych: http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?f=30&t=55724
Identyfikacja stacji bazowych: http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?f=14&t=46043
UserFox
Początkujący użytkownik forum
Posty: 6
Rejestracja: 2019-07-18, 11:51

Re: Internet bezprzewodowy - Pierwsze starcie [Orange/T-Mobile]

Post autor: UserFox »

Cześć,

Dzięki za odpowiedź. Tak, mam taki telefon.
Jak rozumiem powinienem mieć SIMki od operatorów których chce sprawdzić?
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19151
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Internet bezprzewodowy - Pierwsze starcie [Orange/T-Mobile]

Post autor: matek451 »

A jaka to lokalizacja,korzystasz z T-Mobile czy Orange na kartach głosowych?
Awatar użytkownika
radius
** Moderator **
Posty: 4021
Rejestracja: 2014-09-15, 11:13

Re: Internet bezprzewodowy - Pierwsze starcie [Orange/T-Mobile]

Post autor: radius »

Dokładnie tak. Jeżeli miałbyś Samsunga to do zrzutu z Network Cell Info Lite dorzuć zrzut z MENU serwisowego dostępnego pod *#0011#
Wyszukiwarka usług szerokopasmowych: http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?f=30&t=55724
Identyfikacja stacji bazowych: http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?f=14&t=46043
UserFox
Początkujący użytkownik forum
Posty: 6
Rejestracja: 2019-07-18, 11:51

Re: Internet bezprzewodowy - Pierwsze starcie [Orange/T-Mobile]

Post autor: UserFox »

Okolice Wieliczki, Czarnochowice.
Korzystam z T-Mobile ale uda mi się też sprawdzić na Orange`u.

Dziękuje wam, będę na miejscu w weekend więc pewnie wtedy wrzucę screeny.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19151
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Internet bezprzewodowy - Pierwsze starcie [Orange/T-Mobile]

Post autor: matek451 »

Zasięg z okolicznych 3 BTS-ów NetWorks, dwa w Wieliczce, Topolowa 7 i Grottgera 8 i na nich po kilka pasm LTE. Podobnie na tym w Śledziejowicach.
Przemek112
Stały użytkownik forum
Posty: 84
Rejestracja: 2018-09-17, 19:02

Re: Internet bezprzewodowy - Pierwsze starcie [Orange/T-Mobile]

Post autor: Przemek112 »

Nie masz tam żadnej alternatywy? Może jakaś radiówka 5ghz? LTE to ostatnia deska ratunku jak nic innego nie ma. Prędkość jest mało przewidywalna i wszystko może się zmienić z dnia na dzień.
Przykład - przez 2 lata w mojej lokalizacji korzystałem z Orange i było znośnie. Nagle transfer w godzinach szczytu zwolnił do 1-3mbps. Dobrze, że koniec umowy był.
Teraz korzystam z prepaida w Play i czekam aż w końcu jakiś lokalny dostawca dotrze z internetem 5ghz.
Dodatkowo miej na uwadze, że są wakacje i sporo osób wyjechało.
U mnie takich świetnych transferów jak teraz nie widziałem od pół roku. W ciągu dnia 50-60mbps, wieczorem 10-12mbps. Oferta Play 70mbps/20mbps.
Zazwyczaj prędkości mniejsze przynajmniej o połowę...
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6436
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Internet bezprzewodowy - Pierwsze starcie [Orange/T-Mobile]

Post autor: onken »

Wszystko zależy od miejsca :) i routera.

U mnie Play nawet i 250 Mb/s , najmniej pod 170-180

T-Mobile czy Orange pod 150 max , przeważnie około 120 ( ta sama sieć tak naprawdę więc nie ma znaczenia który )
No i dodatkowo obciążanie sieci wielokrotnościami 72GB za pół darmo.

Ale sukcesywnie coraznie przez "stare" T-Mobile net domowy i Orange paczki 1 TB czy abo z 999 GB...

Plus około 80-100 Mb/s

Jak chcemy szybko to net powinien być droższy

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19151
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Internet bezprzewodowy - Pierwsze starcie [Orange/T-Mobile]

Post autor: matek451 »

Jak ktoś chce kłopotów to bierze radiówkę od jakiegoś przypadkowego ISP, tam to dopiero dzieją się cuda. Ogólnie umowa więc płacz i płać. A jak problemy to tłumaczenia tych ISP to mistrzostwo świata, konkurencja duża, ceny niskie to z reguły oszczędzają z wyjściem na świat. Porządny radiowy ISP z sensownymi cenami to rzadkość. Pre-paid w mobilnym, na dodatek jak jeszcze niedrogo to czasami najlepsza opcja. jak coś nie halo to karta do kosza i po zabawie. u mnie tak jak u @onkena , Play na maksa. O i T-Mobile podobnie tylko Plus odstaje ale bez dramatu. Jak się pokombinuje to żyć nie umierać. a w lokalizacji autora NW jest po modernizacji, na BTS-ach nawet 4 pasma LTE z agregacją, BTS-y na różnych kierunkach, niedaleko wiec nie powinno być problemów.Nawet z T-Mobile i domowym za niewielka kasę.
UserFox
Początkujący użytkownik forum
Posty: 6
Rejestracja: 2019-07-18, 11:51

Re: Internet bezprzewodowy - Pierwsze starcie [Orange/T-Mobile]

Post autor: UserFox »

W tamtej lokalizacji jest już radio i nie można o nim nic dobrego powiedzieć, przepustowość jest przypadkowa, do umowy ma się nijak.
Z dostępnością też jest różnie, a wsparcie techniczne to komórka do Pana Andrzeja który odpisuje wyłącznie na smsy, rzadko. ;)
Alternatywą może być światło od lokalnego ISP ale trwa rozbudowa sieci, kiedyś może się zakończy.

Może sprawdzę jeszcze Playa, dzięki za sugestie.
Jak wygląda kwestia doboru urządzenia? Czy urządzenia które sugeruje dostawca Huawei B525 będzie akceptowalne czy kupić urządzenie na własną rękę, czym się sugerować w tym przypadku?
Czy istnieje zależność pomiędzy urządzeniem a ISP?
Gumorek
Użytkownik forum
Posty: 26
Rejestracja: 2016-04-25, 09:54

Re: Internet bezprzewodowy - Pierwsze starcie [Orange/T-Mobile]

Post autor: Gumorek »

Tak tylko dodam w tym wątku o radiówkach, że w internecie latam od lat 90tych i tyle co narzekań przeczytałem nt. radiówek, to na żaden inny temat. Nawet nie przypominam sobie żeby ktoś był zadowolony. Zawsze coś źle, a to że rwie łącze, a to że pingi po 300-1000 nawet, a to że przepustowość kiepska. Gorąco odradzam jakąkolwiek radiówkę. Za to LTE jak się jest ogarniętym, to jest bajka i cenowo i jakościowo.
piotrzet
Guru bezprzewodowy
Posty: 2377
Rejestracja: 2017-10-21, 13:46

Re: Internet bezprzewodowy - Pierwsze starcie [Orange/T-Mobile]

Post autor: piotrzet »

Miałem radiówkę Netii i byłem bardzo zadowolony. Wiadomo demonem prędkości nie była bo tylko 2 Mb/s. Ale internet był stabilny nic nie rwało, pingi też były niskie i stabilne. Awarię miałem ze 2 razy po burzy, a tak działała bez zarzutu.
UserFox
Początkujący użytkownik forum
Posty: 6
Rejestracja: 2019-07-18, 11:51

Re: Internet bezprzewodowy - Pierwsze starcie [Orange/T-Mobile]

Post autor: UserFox »

Cześć,

Udało mi się zebrać kilka pomiarów.
Miałem możliwość przetestować usługę na Teltonice RUT950 w kilku możliwych lokalizacjach.
UserFox
Początkujący użytkownik forum
Posty: 6
Rejestracja: 2019-07-18, 11:51

Re: Internet bezprzewodowy - Pierwsze starcie [Orange/T-Mobile]

Post autor: UserFox »

Oraz z telefonu :
ODPOWIEDZ