T-mobile mała predkosc

Pozostałe zagadnienia (sprzętowe i programowe), które nie pasują do powyższych kategorii np. optymalizacja łącza, liczniki danych, bezpieczeństwo w sieci, informacje podstawowe.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
mateuszm31
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2016-12-22, 19:15

T-mobile mała predkosc

Post autor: mateuszm31 »

Witam posiadam internet domowy T-mobile z routerem b525s w mojej lokalizacji (nowa kornica) po ustawieniu agregacji łapie mi LTE800 (zasieg max) i LTE2600 (2 na 5 kresek, -80dBm) wyświetla sie 4g+
Niestety na każdym z nich najczęściej mam predkosc 2-5mb/s czasami jest ok i łapie max czyli 21mb (mam oferte do 20mb).
Czy dokupienie anteny poprawi sytuacje? jak tak to jaka byście mi polecili
Z góry dziękuje :)
ps. wieczorem mogę podesłać z screeny z specyfikacja połączenia na tych dwóch pasmach
kamil7430
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 159
Rejestracja: 2018-01-19, 11:40

Re: T-mobile mała predkosc

Post autor: kamil7430 »

Router za okno. Podeślij specyfikacje z HManagera i speedtest do wymuszonych po kolei pasm L800, L1800, L2100, L2600. Potem agregacje. Jeżeli będzie tragedia możesz spróbować też z UMTS2100.
To Nowa Kornica pod Białą Podlaską? Od kiedy posiadasz ten internet?
Huawei B315s-22, nju 100GB - 29zł/m-c; TP-Link TL-WR1043ND + Alcatel OneTouch L850V, Play InK50 NbL - 8,33zł/m-c
hashin
Początkujący użytkownik forum
Posty: 6
Rejestracja: 2019-01-12, 21:23

Re: T-mobile mała predkosc

Post autor: hashin »

Witam,
podepnę się pod temat, bo mam podobny problem z T-Mobile. Mam ofertę do 20 Mb/s od grudnia 2018. Do nadajnika mam ok 2 km. Pasmo 1800 MHz. Router na strychu (najlepsze miejsce jakie znalazłem, RSRP -88dBm, router na zewnątrz ok -83dBm) W dzień jakoś to jeszcze działa, ale wieczorami słabo. Dzisiaj praktycznie nie do użytku (screeny poniżej). Czy takie wartości są problemem sieci czy moim? Czytałem coś o repeaterach, czy takie objawy mogą wskazywać na to, że ktoś go używa? Doradzicie coś?

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
radius
** Moderator **
Posty: 4021
Rejestracja: 2014-09-15, 11:13

Re: T-mobile mała predkosc

Post autor: radius »

Mi to bardziej wygląda na tzw. lejek.
Sygnał w porządku.
8 marca pomiar OK.
11 widoczne przeciążenie stacji.
Wyszukiwarka usług szerokopasmowych: http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?f=30&t=55724
Identyfikacja stacji bazowych: http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?f=14&t=46043
hashin
Początkujący użytkownik forum
Posty: 6
Rejestracja: 2019-01-12, 21:23

Re: T-mobile mała predkosc

Post autor: hashin »

Trochę dziwne żeby po zużyciu 30 GB danych dali lejek. Ja głównie strony przeglądam, a czasem youtube odpalę jak prędkość pozwala.
Teraz sprawdzałem i dalej jest to samo, DL i UL na poziomie 0.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19150
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: T-mobile mała predkosc

Post autor: matek451 »

Opole to nie jest najlepsze miejsce do korzystania z T-Mobile, sieć NetWorks tam to zabytek więc na duże szybkości i niski ping bym nie liczył. Silne parcie jakie maja ludzie na ten bez limitu za pól darmo w T-Mobile w lokalizacjach gdzie sieć T-Mobile jest uboga kończy się tragicznie. Tak jest pewnie u ciebie. Bo całe Grudzice i okolicę obsługuje BTS Networks z Obrońców Stalingradu 66, gdzie jest tylko 15Mhz wspólnego z Orange pasma LTE1800. Przełącz router na 3G z UMTS2100 HSPA+DC , działa w większości wypadków lepiej od zatkanego LTE. A jak chcesz mieć szybko to korzystaj z Play, który ma Strzeleckiej BRS z full wypasem na 4 pasmach LTE.
hashin
Początkujący użytkownik forum
Posty: 6
Rejestracja: 2019-01-12, 21:23

Re: T-mobile mała predkosc

Post autor: hashin »

to niestety prawda, ale przed podpisaniem umowy tego nie wiedziałem. Chciałem mieć internet, a po kablu nikt tam nie chce podłączyć. Po pojawieniu się problemów zacząłem czytać to forum, pewnie jak większość. Zastanawiam się czy nie spróbować z anteną zewnętrzną, tak żeby skierować ją na nadajnik w Groszowicach, może tamten będzie mniej zapchany. Tylko szkoda wydawać kilka stówek na antenę jeśli będzie to samo.
anacron
Użytkownik forum
Posty: 28
Rejestracja: 2017-02-25, 20:57

Re: T-mobile mała predkosc

Post autor: anacron »

Magenta? Proletaryzacja. Wysoki, Normany i Niski i gdy masz ofertę do 20Mb/s (choć oni nie ustawiają tych liitów) to zwyczajnie jesteś ostatni w kolejce, a wszyscy z wyższymi pakietami, mimo że nie osiągają tych prędkości są traktowani lepiej. Testowane w tej samej lokalizacji na tym samym sprzęcie na dwóch kartach jednej do 20 drugiej max. Prędkości maksymalne w nocy podobne, jednak w godzinach szczytu różnica kolosalna.
hashin
Początkujący użytkownik forum
Posty: 6
Rejestracja: 2019-01-12, 21:23

Re: T-mobile mała predkosc

Post autor: hashin »

wracając do mojego przypadku, chciałbym zapytać czego powodem jest, że przy obciążeniu (np. pobieranie pliku) zrywa połączenie z siecią?
https://www.youtube.com/watch?v=b59B1lk ... e=youtu.be
spajk77
Początkujący użytkownik forum
Posty: 5
Rejestracja: 2019-08-06, 09:16

Re: T-mobile mała predkosc

Post autor: spajk77 »

Mam podobną sytuację. oferta do 20Mb/s.
mam 2 karty sim w ofercie biznes, jedna na głos z nielimitowanym internetem a druga tylko do internetu.
Niby obie bez limitu ale gdzieś tam jest ustawiony limit na 1TB.
Przez 2 miesiące karta o to internetu włożona w stacjonarny router od t-mobila śmigała sobie bezproblemowo.
Netflix, hbogo, cyfrowypolsatgo, iptv, gry po sieci. od momentu gdy na routerze licznik pokazał że sumarycznie od jego uruchomienia u mnie zużyłem 1TB, zaczęły się schody i ewidentnie internet przysiadł. Na karcie sim do głosu włożonej do tego samego routera stojącego w tym samym miejscu internet śmiga jak dziki. Nic nie daje zmiana pasma, agregacji, mimo pokazywania zasięgu na maks kresek, Wieża z bts widoczna z okna, bez żadnych przeszkód po drodze , odległość z 1km.
Niech mi nie wciskają że spadek prędkości wynika obciążenia nadajnika, bo na drugiej karcie niema żadnych przycięć prędkości - jak na razie.
Zużycie w aktualnym okresie rozliczeniowym 300GB, wiec jeszcze przeszło 2 razy tyle w zapasie a do końća okresu jakiś tydzień.
SPK.
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26110
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: T-mobile mała predkosc

Post autor: wojteks »

No to reklamacja u operatora.
Nie pomagam na PW!
spajk77
Początkujący użytkownik forum
Posty: 5
Rejestracja: 2019-08-06, 09:16

Re: T-mobile mała predkosc

Post autor: spajk77 »

napisałem ale od kilku dni milczą. trawią- kombinują z wyjaśnieniem, pewnie skończy się tym że przytną na drugiej karcie żebym miał po równo i tyle zdziałam. a kajdanki i gul w gardle przez kolejne 21 miesięcy zostaną.
bts4
Początkujący użytkownik forum
Posty: 18
Rejestracja: 2019-04-20, 06:19

Re: T-mobile mała predkosc

Post autor: bts4 »

kilka modemow, simy na rozne slupy, moze vpn i modemy z roznych stron domu dla pewnosci
hashin
Początkujący użytkownik forum
Posty: 6
Rejestracja: 2019-01-12, 21:23

Re: T-mobile mała predkosc

Post autor: hashin »

U mnie całkowite zużycie od grudnia 2018r. jest ok 300 GB, więc nie sądzę że to blokada, bardziej obstawiam usterkę. Pytanie, usterkę czego?
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6436
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: T-mobile mała predkosc

Post autor: onken »

Pewnie szkieletu, pisać, dzwonić...

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
spajk77
Początkujący użytkownik forum
Posty: 5
Rejestracja: 2019-08-06, 09:16

Re: T-mobile mała predkosc

Post autor: spajk77 »

Odpisali, nawet 2 razy
1. Odpisuje Pani z BOA
próbowałam znaleźć przyczynę wolnego działania internetu. Ponieważ jednak od strony sieci nie ma przeciwwskazań do korzystania z internetu, zresztą napisał Pan, że na innych kartach sim nie ma problemu z szybkością transferu, sprawę zdecydowałam się przekazać do indywidualnej weryfikacji technicznej.
2. wysłali smsem, Dzień dobry. Sprawdziliśmy zgłoszony przez Ciebie problem i nie wykryliśmy błędu po naszej stronie. Szybkość Internetu nie jest wartością stałą, ponieważ jest uzależniona od aktualnego obciążenia sieci oraz poziomu sygnału w danej lokalizacji. Okoliczne nadajniki pracują prawidłowo, a urządzenie nawiązuje połączenie i transmituje dane z odpowiednią prędkością dla wybranej przez Ciebie technologii. Pomocna może być zmiana trybu pracy sieci w ustawieniach urządzenia.

Przecież pisałem że na tym samym urządzeniu operuję, zmieniam karty i na jednej jest ok a na drugiej strasznie kiepsko. Kogo oni tam mają w technicznym? Może nie należy płakać że znowu zwolnienia w tmobie, jak mają taki poziom wiedzy.
Czyli w momencie jak przekładam karty sim to mam niewyobrażalne szczęście a zaraz niezwykłego pecha że warunki techniczne w tak krótkim czasie się zmieniają. Jednym słowem stabilność tej sieci to jakaś żenada:)?
ODPOWIEDZ