Co zamiast RBM DIL?

[Reklama] Telefony satelitarne wszystkich sieci Thuraya, Iridium, Inmarsat https://ts2.shop/pl/3-telefony-satelitarne

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
jarekt
Stały użytkownik forum
Posty: 105
Rejestracja: 2018-09-21, 08:19

Re: Co zamiast RBM DIL?

Post autor: jarekt »

@darekka, napisałem "niecałe 3 dni". 2,25 dnia czyli 2d6h, to niecałe 3 dni. Wg mnie wszystko się zgadza.
Faktem jest, że 2,25 dnia bliżej jest stwierdzenia np. "2 dni i trochę" albo "ponad 2 dni", ale lepiej brzmi "niecałe 3 dni" :).
Nie napisałem też "prawie 3 dni" - to jest pewnie bliżej 3 dni niż "niecałe 3 dni", no ale tak nie napisałem.
Poza tym, usługa wyłącza się czasami znacznie później niż o 6 rano, ale to jakby jest bez znaczenia.

W każdym razie precyzyjniejszy mój post jest właśnie na Telepolis, tutaj tylko tak na szybko napisałem, w dużym skrócie.
darekka
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 881
Rejestracja: 2011-11-02, 13:50
Lokalizacja: Łódzkie

Re: Co zamiast RBM DIL?

Post autor: darekka »

Tak pisałem aby rozwiac wątpliwości, bo może coś nowego sie pojawiło w w.w kwestii.
darekka
jarekt
Stały użytkownik forum
Posty: 105
Rejestracja: 2018-09-21, 08:19

Re: Co zamiast RBM DIL?

Post autor: jarekt »

No niestety to się zmienia co jakiś czas. Czasami są serie dni że codziennie ostro się zmieniają pewne rzeczy w systemie i dopiero po paru dniach się stabilizuje z nowymi warunkami systemowymi (a w regulaminie oczywiście żadnych zmian).
Często powtarzam, że to o czym piszę jest co najwyżej aktualne i pewne do końca dnia, w którym daną rzecz potwierdziłem.
Następnego dnia już wszystko może się zmienić, i to diametralnie, całkowicie dyskwalifikując nawet całą ofertę czy taryfę.

A piszę przecież często o sprawach, które sprawdzałem wiele dni czy tygodni wcześniej, bo wiadomo, że codziennie nie jestem w stanie weryfikować wszystkiego (a są setki spraw które należałoby codziennie ponownie zweryfikować), poza przypadkami, że intensywnie i codziennie z czegoś akurat korzystam (akurat o tym możesz coś powiedzieć, na przykładzie "Masz złotówę..." z TM).

Także dla bezpieczeństwa ja zawsze traktuję swoją wiedzę na już nieaktualną w momencie publikacji i innym też zawsze radzę tak do tego podchodzić i w miarę możliwości zawsze dodatkowo zweryfikować u siebie co się da (i pochwalić się tym na forum).
Maximus Magnus
Stały użytkownik forum
Posty: 139
Rejestracja: 2010-01-21, 07:04
Lokalizacja: Walhala

Re: Co zamiast RBM DIL?

Post autor: Maximus Magnus »

Witam. Mam jedna kartę z Play - Play Internet na Kartę 9 zł, i w Play24 zakładce Usługi i pakiety mam możliwość wybrania:
1. Internet bez limitu w Play Internet na Kartę
lub
2. Internet bez limitu w Play Internet na Kartę co miesiąc

Obie opcje za 49 zł, z tym, że chyba jedna na m-c, a druga co m-c? Czy obie rzeczywiście są BEZ LIMITU danych?

Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6437
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Co zamiast RBM DIL?

Post autor: onken »

Nie są, masz 100 GB , potem lejek.

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
Rafal83
Użytkownik forum
Posty: 27
Rejestracja: 2019-09-27, 18:01

Re: Co zamiast RBM DIL?

Post autor: Rafal83 »

1 opcja na miesiąc i sam będziesz musiał jak ręcznie aktywować.
2 automatycznie będzie się aktywować jeżeli będą środki na koncie.

100GB bez limitu prędkości później lejek do 1Mb/s
Maximus Magnus
Stały użytkownik forum
Posty: 139
Rejestracja: 2010-01-21, 07:04
Lokalizacja: Walhala

Re: Co zamiast RBM DIL?

Post autor: Maximus Magnus »

darekka pisze:
jarekt pisze:Na awaryjny net, na dowolne godziny dnia (szczególnie gdy potrzeba sporo tego neta), najlepszy jest moim zdaniem DbL za 4zł (cztery zł) w PInK dający 1500 GB (tysiąc pięćset GB) za te 4zł przez niecałe 3 dni.
jak prawie 3 dni?(coś się zmienilo w godzinach wyłączania usługi-kiedyś pisałeś na zaprzyjaźnionym forum "W 90% przypadków (bardzo duża próbka), DbL wyłącza się faktycznie między godziną 5:15 a 6:15 odpowiedniego dnia, więc dzień w DbL z reguły trwa 53-54 godziny, pod warunkiem że go uruchomiliśmy zaraz po północy.", że odpalamy np.1szego o godz 0:01, a usługa działa 1ego ,2ego i do około 6tej rano 3ego dnia)
Mam kartę Pink9 i chciałbym od czasu do czasu włączyć sobie DbL np. na weekend. Czy dobrze myślę, że jeżeli włączę tę usługę np. w sobotę po północy o godzinie 0:01 to będzie działać do 5/6 rano w poniedziałek?
Rafal83 pisze:1 opcja na miesiąc i sam będziesz musiał jak ręcznie aktywować.
2 automatycznie będzie się aktywować jeżeli będą środki na koncie.

100GB bez limitu prędkości później lejek do 1Mb/s
Czy rzeczywiście lejek włączany jest zaraz po wykorzystaniu 100 GB i prędkość spada do 1 Mb/s? Pytanie raczej do osób, które już korzystają z tej usługi, bo faktycznie takiej samej odpowiedzi udzielił mi konsultant z Play.
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6437
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Co zamiast RBM DIL?

Post autor: onken »

Tak, od dawna już tak.

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
Maximus Magnus
Stały użytkownik forum
Posty: 139
Rejestracja: 2010-01-21, 07:04
Lokalizacja: Walhala

Re: Co zamiast RBM DIL?

Post autor: Maximus Magnus »

Czy dobrze ustaliłem godziny włączenia DbL?
Maximus Magnus
Stały użytkownik forum
Posty: 139
Rejestracja: 2010-01-21, 07:04
Lokalizacja: Walhala

Re: Co zamiast RBM DIL?

Post autor: Maximus Magnus »

Który starter INK w Play najlepiej kupić, żeby móc uruchamiać usługi InK50 oraz NBL?
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6437
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Co zamiast RBM DIL?

Post autor: onken »

Możesz każdy i zmigrować do InK 50

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
Maximus Magnus
Stały użytkownik forum
Posty: 139
Rejestracja: 2010-01-21, 07:04
Lokalizacja: Walhala

Re: Co zamiast RBM DIL?

Post autor: Maximus Magnus »

Mam już starter Play Internet na Kartę za 9 zł. z 5 GB na start. Generalnie najbardziej zależy mi na korzystaniu z Nocy bez Limitu. Przypuszczam, że muszę najpierw zmigrować do INK50, gdzie będzie można włączać internet "bez limitu" (100 GB później lejek 1 Mb/s), i będzie istniała możliwość włączenia NBL? Jak to wszystko uruchomić i jak do tego się ma RWK, bo to chyba nie bez znaczenia?
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19160
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Co zamiast RBM DIL?

Post autor: matek451 »

Maximus Magnus
Stały użytkownik forum
Posty: 139
Rejestracja: 2010-01-21, 07:04
Lokalizacja: Walhala

Re: Co zamiast RBM DIL?

Post autor: Maximus Magnus »

W Play24 mam wszystkie usługi, które chciałbym uruchamiać na tej karcie czyli NBL i DBL. To mnie najbardziej interesuje. Jak na tej karcie włączyć RWK i doładowywać kartę tak, żeby móc uruchamiać w każdej chwili NBL lub DBL?
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19160
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Co zamiast RBM DIL?

Post autor: matek451 »

Na tej stronie jest wszystko opisane jak uzyskać RWK.
Maximus Magnus
Stały użytkownik forum
Posty: 139
Rejestracja: 2010-01-21, 07:04
Lokalizacja: Walhala

Re: Co zamiast RBM DIL?

Post autor: Maximus Magnus »

Czy w RBM5 jest w dalszym ciągu 100 GB na 30 dni za 40 zł.?
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6437
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Co zamiast RBM DIL?

Post autor: onken »

Tak

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
eddie
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 210
Rejestracja: 2007-11-01, 15:08
Lokalizacja: Warszawa-Targówek

Re: Co zamiast RBM DIL?

Post autor: eddie »

Akurat teraz używam RBM5 z pakietem 100GB za 40 zł. Nie ma RWK. Jest tylko "Stan Darmowy".
dzejk
Guru bezprzewodowy
Posty: 7187
Rejestracja: 2014-10-17, 14:37
Lokalizacja: internet

Re: Co zamiast RBM DIL?

Post autor: dzejk »

lajt mobile (plus) obniżył cenę pakietu 100GB + 200GB (w nocy 1-8) na 35 zł.
mrozow77
Początkujący użytkownik forum
Posty: 11
Rejestracja: 2018-07-28, 10:35

Re: Co zamiast RBM DIL?

Post autor: mrozow77 »

Witam.
Mam pytanie a wzasadzie dwa :]
Pierwsze czy w dbl w ofercie pink9 jest jakis limit danych ?? (w ink z tego co zauwazylem jest 10gb) ??
Drugie w ofercie ink po doladowaniu np. 200zl otrzymujemy bonus ok.190GB. Teraz po wykupieniu pakietu mbl i wykorzystaniu 100 GB np po 20 dniach internet bedzie dzialal z ograniczona predkoscia do konca waznosci pakietu mbl czy bedzie pobieral transfer z bonusu bez lejka ?? (od 3 konsultantow play otrzymalem 3 inne odpowiedzi) :D
Z gory dziekuje za odpowiedz
cis_krk
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 250
Rejestracja: 2016-09-11, 07:06

Re: Co zamiast RBM DIL?

Post autor: cis_krk »

Będzie lejek do końca usługi chyba ze ja wyłączysz to będzie żarło z bonusa pzdr
mrozow77
Początkujący użytkownik forum
Posty: 11
Rejestracja: 2018-07-28, 10:35

Re: Co zamiast RBM DIL?

Post autor: mrozow77 »

cis_krk pisze:Będzie lejek do końca usługi chyba ze ja wyłączysz to będzie żarło z bonusa pzdr
rozumiem ze mozna wylaczyc mbl samemu przed koncem pakietu ??
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19160
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Co zamiast RBM DIL?

Post autor: matek451 »

Nie można.
cis_krk
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 250
Rejestracja: 2016-09-11, 07:06

Re: Co zamiast RBM DIL?

Post autor: cis_krk »

masz racje matek, będzie jechać na lejku do końca usługi
gunio1991
Stały użytkownik forum
Posty: 70
Rejestracja: 2018-03-02, 20:07

Re: Co zamiast RBM DIL?

Post autor: gunio1991 »

W jakich jeszcze taryfach można włączyć Noce bez Limitu?
Sprawdzając na szybko w Play na kartę niby można.
I czy na tym pakiecie jest jakiś górny limit?
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19160
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Co zamiast RBM DIL?

Post autor: matek451 »

Na taryfie InK w Play w nie ma limitu prędkości a w ramach usługi NbL można pobierać w godzinach 0-9 dowolna ilość danych. Sam wykorzystałem nieraz ponad 2TB a podczas jednej sesji nawet ponad 150GB. Ja mam w Play w nocy po 250-300Mb/s i pobieram w zależności od serwera z prędkością 25-30MB/s więc około 90-100GB w godzinę.
gunio1991
Stały użytkownik forum
Posty: 70
Rejestracja: 2018-03-02, 20:07

Re: Co zamiast RBM DIL?

Post autor: gunio1991 »

Zapomniałem dopisać że chodziło mi o limit ilości danych, czyli to nie problem.

Chcę kupić drugą kartę gdzie można włączyć usługę NbL, wiesz może czy jest ona dostępne na najzwyklejszym starterze Play Internet na kartę, tym za 5 czy 9zł? Możne da się tam zrobić RwK i uruchamiać ten pakiet jedynie bo to tylko z niego chcę tam korzystać?
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19160
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Co zamiast RBM DIL?

Post autor: matek451 »

Kupuje się InK 5 lub Ink 9 i na Play 24 migruje na InK50 po czym robi się zabieg z doładowaniami i RWK.
Maximus Magnus
Stały użytkownik forum
Posty: 139
Rejestracja: 2010-01-21, 07:04
Lokalizacja: Walhala

Re: Co zamiast RBM DIL?

Post autor: Maximus Magnus »

dzejk pisze:lajt mobile (plus) obniżył cenę pakietu 100GB + 200GB (w nocy 1-8) na 35 zł.
Zastanawiam się nad sprawdzeniem tej oferty u siebie. Raczej nie wykorzystuje 100 GB na m-c, więc lejek 32 kb/s mi nie grozi, a taki jest w tej sieci po wykorzystaniu limitu. Sieć działa na nadajnikach Plusa i to jest najgorsza strona tej oferty, bo u mnie najgorzej działa Plus, choć ostatnio a2mobile w LTE działo u mnie bardzo dobrze (gorzej HSPA+) i przede wszystkim nie zrywało połączenia.
Czy lajt mobile działa dokładnie tak samo jak internet z Plusa? Pani z informacji lajt mobile powiedziała, że mogę tylko przez 3 - 4 dni testować kartę tej sieci po podpisaniu umowy, choć mogę odstąpić od umowy w ciągu 14-tu dni po odebraniu umowy. Jak to jest?
Testy chciałbym zrobić na karcie Plus internet na kartę. Nie wiem czy to jednak będzie dobre porównanie z kartą lajt mobile?
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19160
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Co zamiast RBM DIL?

Post autor: matek451 »

Spróbuj na karcie Plusa i sam się przekonaj co wart jest internet na jego sieci.
ODPOWIEDZ