Internet lte do domu

[Reklama] Telefony satelitarne wszystkich sieci Thuraya, Iridium, Inmarsat https://ts2.shop/pl/3-telefony-satelitarne

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Nazer
Użytkownik forum
Posty: 33
Rejestracja: 2018-08-19, 06:35

Internet lte do domu

Post autor: Nazer »

Witam już kiedyś pisałem tutaj o tym, że wpakowałem się w CP u mnie Katowice ul Oswobodzenia, chodzi to tragicznie, Z testów na prepaidach wyszło mi, że chyba najlepiej chodzi orange. Zastanawiam się by olać ten nieszczęsny CP ( jakoś wytrzymam płacić do końca umowy), <font color="#FF00FF"><b>»»wziąć««</b></font> orange lecz trochę mnie zniechęca to że mają limity, czy w mojej okolicy jest coś co by działało na nadajnikach orange? Bo obecna oferta z CP mam tak, że mam pakiet 30GB ale jak jestem w zasięgu lte to limitów nie mam, a ja jestem ciągle w zasięgu, lecz działanie tego internetu woła o pomstę do nieba... Ktoś by coś doradził??
Pozdrawiam
Przemek112
Stały użytkownik forum
Posty: 84
Rejestracja: 2018-09-17, 19:02

Re: Internet lte do domu

Post autor: Przemek112 »

Na pewno nie ma nic innego w okolicy poza LTE? To ostatnia deska ratunku gdy nie ma nic innego. Nigdy nie wiesz czy za chwilę nadajnik nie będzie przeciążony. Od umów terminowych lepiej trzymaj się z daleka i wynajmij coś od kolegów z forum albo prepaid.
Rozejrzyj się po okolicy, może jakiś lokalny operator będzie coś rozsądnego oferował?
Po 4 latach męczarni z LTE zmieniłem na radiówkę 5ghz i póki co śmiga. Jak operator solidny to będzie stabilnie. Polecam forum Trzepak i dział szukam ISP.
Nazer
Użytkownik forum
Posty: 33
Rejestracja: 2018-08-19, 06:35

Re: Internet lte do domu

Post autor: Nazer »

Dziękuję Ci Przemku za szybką odpowiedź, interesowałem się internetem w okolicy, jedyne co mogę mieć to neostradę do 20 mb :/
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26110
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Internet lte do domu

Post autor: wojteks »

Szukaj lepiej, może nawet światłowód znajdziesz.
Nie pomagam na PW!
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19150
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Internet lte do domu

Post autor: matek451 »

CP wcale nie ma LTE bez limitu, FUP czyli brak reguł i lejki wg. uznania. Pewnie nie wiesz bo w CP przy ich prędkościach trudno wykorzystać duże ilości danych. Co do radiówek to 90% działa gorzej od LTE, ISP sprzedają oferty a sami nie mają odpowiedniego dosyłu. Ja mam mobilny od zawsze i żadnych problemów z prędkościami w Orange, T-Mobile a przede wszystkim z Play. Tylko konkretny test pozwala sprawdzić LTE operatora czy radiówkę od ISP. Pokaż wyniki testów Orange, na czym wykonane? No i jak Neostrada do 20Mb/s to w czym problem ile w rzeczywistości ?
Nazer
Użytkownik forum
Posty: 33
Rejestracja: 2018-08-19, 06:35

Re: Internet lte do domu

Post autor: Nazer »

A nie wie ktoś może, czy może Cp nie zmienia jakiegoś regulaminu tak by można zrezygnować z ich usług bez kary? dzisiaj zadzwoniłem bo przycięli mi prędkość. Zadzwoniłem tam to konsultant mi powiedział, że ja mam pakiet 45 GB, a jak powiedziałem, że mówiono mi, że jak jestem w zasięgu lte to nie mam mieć żadnych limitów to powiedział mi że niby tak ale wykorzystałem w tym miesiącu ponad 95 GB i takim klientom jak ja mają prawo obniżyć prędkość i mam czekać do 22 października do następnego okresu. Serio mają takie prawo? Skoro miałem mieć bez limitu jeśli znajduję się w zasięgu lte.
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26110
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Internet lte do domu

Post autor: wojteks »

Tak, mają takie prawo. Pobrałeś 2x więcej niż masz kupione i jeszcze się żalisz?

Masz bez limitu danych ale masz ograniczoną prędkość, taki chwyt marketingowy.
Nie pomagam na PW!
key
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 9565
Rejestracja: 2010-08-01, 18:30
Lokalizacja: Nürnberg

Re: Internet lte do domu

Post autor: key »

Nazer pisze:Serio mają takie prawo? Skoro miałem mieć bez limitu jeśli znajduję się w zasięgu lte.
Maja prawo.
Przeczytaj umowe ze zrozumieniem, masz brak limitu na ilosc danych, natomiast masz limit na szybkosc pobierania po przekroczeniu pewnej ilosci.
Nie pomagam na PW.
Nazer
Użytkownik forum
Posty: 33
Rejestracja: 2018-08-19, 06:35

Re: Internet lte do domu

Post autor: Nazer »

Nie ja się nie żalę, co to to nie. Chodzi mi o to , że w salonie ładnie mnie zakręcili, bo pytałem, czy po jakiejś ilości Gb zwolni mi internet, to Pani z uśmiechem na ustach, że jak będę w zasięgu lte to nie. Ale macie rację trzeba czytać umowę od deski do deski. Nic trudno jakoś przeboleje z nimi te 17 miesięcy.
key
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 9565
Rejestracja: 2010-08-01, 18:30
Lokalizacja: Nürnberg

Re: Internet lte do domu

Post autor: key »

Pani ma tytuł "sprzedawca" a nie "konsultant", dlatego jej nie zależny na tym, żebyś ty był szczęśliwy tylko na dużej ilości podpisanych u niej umów.
Nie pomagam na PW.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19150
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Internet lte do domu

Post autor: matek451 »

Ty sam sobie jesteś winien bo nie wiedzieć czemu i po co przedłużyłeś umowę z CP. Doskonale wiedziałeś jak działa CP/Plus u ciebie więc trzeba było zostać na okresie bezterminowym po skończeniu 24 m-cy okresu promocyjnego to mógłbyś w każdej chwili wypowiedzieć umowę bez konsekwencji. Przedłużyłeś więc czeka cię kolejne 2 lata z Plusem/CP i te 17 m-cy męczarni. Ja w Orange na kartę mam 50GB na 3 tygodnie za 5 zł. Na B525 z CP mozna zrobić testy pasm LTE dla Orange , Play czy T-Mobile i wybrać optymalne pasmo/pasma i operatora.
tumanek
Początkujący użytkownik forum
Posty: 1
Rejestracja: 2018-09-14, 21:35

Re: Internet lte do domu

Post autor: tumanek »

matek451 pisze: Ja w Orange na kartę mam 50GB na 3 tygodnie za 5 zł. Na B525 z CP mozna zrobić testy pasm LTE dla Orange , Play czy T-Mobile i wybrać optymalne pasmo/pasma i operatora.
Podpowiesz w jaki sposób?
Gumorek
Użytkownik forum
Posty: 26
Rejestracja: 2016-04-25, 09:54

Re: Internet lte do domu

Post autor: Gumorek »

Podpinam się. 50GB Orange 3 tygodnie za 5 zł. Jak?
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19150
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Internet lte do domu

Post autor: matek451 »

https://mediamarkt.pl/search?query%5Bme ... range++yes Starter YES za 5 zł, taki z mozliwością wyboru numeru w aplikacji, potem zmiana na taryfę Orange Free za którą jest bonus 50GB na 2 tygodnie, na koniec przedłużenie ważności o tydzień za 3 zł( od 17.10 koszt wzrośnie do 5 zł). W sumie na 3 tygodnie 50GB. Ten YES za 10 zł można tak samo dosta/ć bonus 50GB i jeszcze dziś , jutro przedłuzyć o m-c za 9 zł.
Gumorek
Użytkownik forum
Posty: 26
Rejestracja: 2016-04-25, 09:54

Re: Internet lte do domu

Post autor: Gumorek »

Aaa to znam, ale myślałem, że ich już nie ma, albo te karty dostały automat na Orange Free. Dzięki, w takim razie nadal mam internet za kilkanaście zł. miesięcznie z nielimitowanym Playem w nocy.
kerad85
Początkujący użytkownik forum
Posty: 17
Rejestracja: 2018-06-21, 17:26

Re: Internet lte do domu

Post autor: kerad85 »

Może ktoś pomoże i upewni mnie w przekonaniu, że najlepszym wyborem w moim wypadku będzie Orange :)

Chcę zamienić lokalnego operatora radiowego na internet mobilny. Maksymalna prędkość radiówki u mnie to 20 mbit, przy czym czasem jest 2-5 lub 10-15.

Najbliższy nadajnik mam w odległości ok. 1 km bez żadnych przeszkód (przy okazji dalej od centrum miasta). Niemal w tym samym miejscu są nadajniki pozostałych operatorów.

Nadajnik Networks! (eNBID 277018), Plus/Aero2 (eNBID 33209), Play (KEP3071)

1. Plus/Aero2 (LTE 900 i 1800 MHz)
2. Orange (LTE 1800 i 2100 MHz)
3. T-Mobile (możliwe, żeby miał tylko LTE 1800 MHz?!)
4. Play (800, 1800, 2100 MHz)

Z testów wychodzi, że najszybszy jest Orange. Dodam jeszcze, że mam router Huawei B715s-23c
Gumorek
Użytkownik forum
Posty: 26
Rejestracja: 2016-04-25, 09:54

Re: Internet lte do domu

Post autor: Gumorek »

matek451 pisze:https://mediamarkt.pl/search?query%5Bme ... range++yes Starter YES za 5 zł, taki z mozliwością wyboru numeru w aplikacji, potem zmiana na taryfę Orange Free za którą jest bonus 50GB na 2 tygodnie, na koniec przedłużenie ważności o tydzień za 3 zł( od 17.10 koszt wzrośnie do 5 zł). W sumie na 3 tygodnie 50GB. Ten YES za 10 zł można tak samo dosta/ć bonus 50GB i jeszcze dziś , jutro przedłuzyć o m-c za 9 zł.
Niestety po zamówieniu z odbiorem w BlueCity, dali mi do opłacenia pomarańczową Orange Free.
Kiedy powiedziałem, że zamawiałem inny starter(pokazując zdjęcie na fonie), pan na to, że mają tylko takie i sygnatura się zgadza. Także tak. :(
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19150
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Internet lte do domu

Post autor: matek451 »

Wiem, zostało juz tylko Allegro gdzie są po 8 zł.
ODPOWIEDZ