GC 82 i 83 ? Sim-lock i czy »»w ogóle«« pojda?

Kwestie techniczne, konfiguracja i rozwiązywanie problemów z modemami GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA).

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
bolek

GC 82 i 83 ? Sim-lock i czy »»w ogóle«« pojda?

Post autor: bolek »

witam. otoz mam mozliowsc sprowadzenia modemow takich j.w ale nie wiem czy beda one chodzi w naszych polskich warunkach . Systemu w jakich chodza to 850, 1800 i 1900 MHz. Jest jeszcze druga spraw nie wiem jak sciagnosc simlocka ? moze ktos mial doczynienia z tymi modemami wiec prosze o pomoc. pozdrawiam
Krzycho

Re: GC 82 i 83 ? Sim-lock i czy »»w ogóle«« pojda?

Post autor: Krzycho »

w polsce tylko na 1800 bedzie chodzilo... czyli ta karta bez 1800 odpada(nie pamietam w tej chwili ktora, na stronie sony eryka mozesz sobie sprawdzic), co do simlocka to prawdopodobnie siedzi on w oprogramowaniu, a se udostepnia aktualizacje. z tego co widac w polsce na se nie sa zakladane simlocki, w kazdym razie ja nie mam... jest y jeszcze mozliwosc ze simlock bedzie sprzetowy, w takim przypadku zwykle tnie sie sciezki, czasem dolacza jakies czesci(rzadziej), jednak wracajac do pasma, to raczej tylko w duzych miastach bedzie chodzilo, era ma dosc duzo nadajnikow na 1800, idea troche mniej ale tez nie malo, a plus np. w bialymstoku zdaje sie nie ma zadnego na 1800, w warszawie kilka... wiec raczej zbyt wysoko bys nie wycenil takiego modemu z racji ze nie bedzie on chodzil jak trzeba... mozna probowac wgrywac soft(prawdopodobnie oryginalne programy tego nie zrobia) od GC85 i wtedy moze modemowi bedzie sie wydawalo ze obsluguje 900, jednak moc tego 900 bedzie nizsza(1W zamiast 2W), podobno z telefonami mozn tak robic, ale do telefonow sa urzadzenia ktore wgraja wszystko jak leci w pamiec, a programy do aktualizacji oprogramowania pochodza od producenta...

no to by bylo na tyle... rozpisalem sie troche, ale mysle ze teraz znasz za i przeciw... jak mieszkasz akurat przy nadajniku 1800 to dobre roziazanie, jezeli sie ruszasz gdzies to juz traci na funkcjonalnosci...

czy sprowadzac sie oplaca... telefony bez 900 na allegro ida za polowe ceny... chyba ze sa jakies "fajne" i mozna przebolec ze nie dzwonia tylko uzywac w innych celach(np. do grania i mp3), moze lepiej na amerykanskie aukcje wrzuc i na ameryke sprzedawaj zamiast sciagac do polski ;)
bolek

Re: GC 82 i 83 ? Sim-lock i czy »»w ogóle«« pojda?

Post autor: bolek »

Wielkie dzieki teraz wiem na czym stoje:) Jednym slowem nie oplaca mie sie tym bardziej ze dzis sprawdzielm ze wokol siebie mam same 900 wiec calkowice odpada:) Pozdrawiam:)
ODPOWIEDZ