Antena LTE długi kabel

Dyskusje na temat wyboru sprzętu. Jaki modem, telefon do GPRS/EDGE/UMTS/HSDPA/HSUPA, jaką przejściówkę, kabel do telefonu... itp. mam wybrać?

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Olwap
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2019-12-01, 17:02

Antena LTE długi kabel

Post autor: Olwap »

Sytuacja wygląda następująco. Mam internet LTE z T-Mobile, router Huawei B252s. W miejscu w którym stoi router sygnał jest raczej kiepski RSRP to ok. -105, -110 dBm. Na balkonie na którym planuję zamontować antenę zewnętrzną RSRP wynosi ok. -90,-85 więc różnica jest. Problem polega na tym, że pokój w którym stoi router i komputer znajduje się kawałek od tego balkonu - będę potrzebował ok 10-15 m kabla do połączenia anteny z routerem. I tu pojawia się moje pytanie - czy tak długi, powiedzmy 15 m kabel nie będzie za bardzo tłumił sygnału? Bo jeśli przez długi kabel mam stracić to co zyskam na antenie to zabawa mija się z celem.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19151
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Antena LTE długi kabel

Post autor: matek451 »

A na jakim paśmie LTE te parametry sygnału, ten sam BTS? Jaka to antena?
Olwap
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2019-12-01, 17:02

Re: Antena LTE długi kabel

Post autor: Olwap »

matek451 pisze:A na jakim paśmie LTE te parametry sygnału, ten sam BTS? Jaka to antena?
LTE 1800, BTS ten sam, antena jeszcze nie wiem jaka bo dopiero się rozglądam, w kwestii anteny też przydałaby się jakaś porada ;)

EDIT. Co do BTS jednak też nie mam 100% pewności bo możliwe że na ten moment mam LTE 800 a w miejscu gdzie hipotetycznie miałaby być antena łapie już chyba 1800. Trudno mi określić bo apka trochę świruje.
key
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 9565
Rejestracja: 2010-08-01, 18:30
Lokalizacja: Nürnberg

Re: Antena LTE długi kabel

Post autor: key »

Olwap pisze: I tu pojawia się moje pytanie - czy tak długi, powiedzmy 15 m kabel nie będzie za bardzo tłumił sygnału?
W specyfikacji kabla masz opisane ile tlumienia ma kazdy metr kabla. Przy dobrej jakosci kablu nie powinno byc wiekszych problemow, no moze poza cena i srednica.
Nie pomagam na PW.
HariMata
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 158
Rejestracja: 2010-11-13, 22:08
Lokalizacja: Warmińsko-mazurskie/Łódź

Re: Antena LTE długi kabel

Post autor: HariMata »

Czy nie lepiej postawić router jak najbliżej anteny, a później internet rozprowadzić poprzez LAN i wi-fi. Przecież i tak zamierzasz ciągnąć kabel antenowy po domu, więc zamiast niego niech leci skrętka i ewentualnie, jeżeli jest taka potrzeba, jakiś switch na końcu.
ZTE MF286, B525s-23a, T-mobile Internet Domowy (bez limitu)
ODPOWIEDZ