Upgrade zestawu: Huawei E5573CS-322 + TS5CRC9

Dyskusje na temat wyboru sprzętu. Jaki modem, telefon do GPRS/EDGE/UMTS/HSDPA/HSUPA, jaką przejściówkę, kabel do telefonu... itp. mam wybrać?

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
waskadr
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2019-06-30, 12:28

Upgrade zestawu: Huawei E5573CS-322 + TS5CRC9

Post autor: waskadr »

Hej,

Posiadam modem Huawei E5573CS-322 oraz antenę TS5CRC9. Korzystam z sieci PremiumMobile (zasięg Plus). Internet ostatnio działa naprawdę dobrze na speed test pokazuje od 3 do 10 Mb/s (poniżej screeny). Ze względu, że wspomniany modem jest urządzeniem przenośnym i wykorzystuję go na codzień w pracy, chciałbym zainwestować w rozwiązanie stacjonarne. Zastanawiałem się nad tego typu anteną Antena DUAL LTE 30dB oraz modemem Huawei B593 / HUAWEI B525s-23a. Skłaniam się ku B525s-23a ze względu na gigabit ethernet oraz wi-fi a/c.

W załącznikach przesyłam lokalizację, zdjęcia z panelu modemu oraz speed testy.

Chciałem się was spytać czy tego typu zestaw będzie ok / ew. czy macie propozycję lepszego rozwiązania? Budżet +-800 zł.

Lokalizacja
Na obrazku jest zaznaczone strzałką jaki kierunek zbiera antena (jest zamontowana na strychu na parapecie). W okolicy znajdują się dwa BTS Plusa 4g Milejczyce oraz Nurzec-Stacja (w odległości ok 5km oba).
Obrazek

Speed test:

Obrazek
Obrazek

Screen panelu admina
Obrazek

Z góry dzięki za pomoc ;)
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19161
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Upgrade zestawu: Huawei E5573CS-322 + TS5CRC9

Post autor: matek451 »

Wyrzuć ten patyk-tłumik na złom, połóż w to miejsce ten E5573 , sprawdź czy współpracuje z https://www.lte-anbieter.info/ltewatch/ ... ltewatch_h i wymuś po kolei pasma lte1800 a potem lte900, sprawdź CID BTS-a i parametry sygnału na każdym, wykonaj speedtesty ale o normalnej porze czyli między 19-22 bo te z 8 rano nie mają żadnego znaczenia, to sieć Plusa więc na cuda bym nie liczył. Dobór anteny po testach. B593 z niemieckiego demobilu możesz sobie darować, wart z 50 zł, zakup B525 za 400 zł pochodzącego z T-Mobile czyli kastrata nie warto brać pod uwagę, do kupienia za połowę tej ceny.
waskadr
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2019-06-30, 12:28

Re: Upgrade zestawu: Huawei E5573CS-322 + TS5CRC9

Post autor: waskadr »

Dzięki za wiadomość :) Trochę mi zajęło co prawda sprawdzenie, jednak chyba udało się wyciągnąć jakieś wnioski.

Programem LTE Ambiter nie dałem rady się połączyć. Jednak znalazłem na forum wątek z problemem z LTE Ambiter i ktoś wspomniał o Toolbox. Udało się przetestować internet na paśmie LTE900 oraz LTE1800. Na LTE900 działanie internetu było ok. Tak jak wspominałem, że od 3 do 5 Mb/s (sprawdzałem około godziny 21). Zaś na LTE1800 działanie było bardzo wolne, naprawdę długo 1-2 minuty trzeba było czekać na załadowanie strony.

Poniżej screen z Toolbox
Obrazek

Nie spodziewam się rewelacji. Prędkość jaka występuje na obecnym zestawie jest do zaakceptowania. Jednak wiadomo, czym więcej tym lepiej, jednak do przeglądania internetu daje radę. Moim celem jest zakup urządzenia, które będzie przystosowane do pracy ciągłej. Mój obecny, mobilny modem się gotuje, poza tym został kupiony do innych celów i ten "patyk-tłumik" na parapecie, to trochę słaba opcja. Czy z obecnych informacji jesteście w stanie polecić jakiś zestaw?
waskadr
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2019-06-30, 12:28

Re: Upgrade zestawu: Huawei E5573CS-322 + TS5CRC9

Post autor: waskadr »

Znalazłem antenę Mimo - https://yagi.pl/antena-mimo-lte-14-hv-8 ... -mhz-2x-nz która ma najlepsze osiągi właśnie w tym paśmie + https://allegro.pl/oferta/router-bezprz ... KqfNP97j_8 - modem Huawei - gigabitowy port, wifi ac.

Sądzicie, że taki zestaw będzie ok?
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19161
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Upgrade zestawu: Huawei E5573CS-322 + TS5CRC9

Post autor: matek451 »

Jak cię zadowala taka nędza z sieci Plusa to inwestuj w router raz antenę, tej nie znam. Toolbox nie pokazuje parametrów sygnału i CID BTS-a.
ODPOWIEDZ