Agregacja/podział pasma operatora radiowego.

Pozostałe kwestie techniczne (sprzętowe i programowe) dotyczące internetu radiowego - np. konfiguracja firewalli, antywirusów, przeglądarek internetowych.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
cactus-corp
Początkujący użytkownik forum
Posty: 1
Rejestracja: 2020-01-10, 12:00

Agregacja/podział pasma operatora radiowego.

Post autor: cactus-corp »

Witajcie, potrzebuje szybkiego Interentu a nie mam dostępu do światłowodu.

Mam operatora który w mojej lokalizacji jest w stanie dostarczyć mi radiowe łącze 200/40Mbit. Chciałbym radiowo udostępnić to łączę z mojego domu do domu rodziców (jest widoczność). Chciałbym je wykorzystać je w ten sposób, że gdy ja potrzebuje 100% łączą to mam 200/40 gdy rodzice potrzebują 100% łącza to mają 200/40, jednak gdy oboje potrzebujemy 100% łącza dzieli się ona na 2x100/20. Czy jest to możliwe? W jaki spsób to zrealizować?
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26128
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Agregacja/podział pasma operatora radiowego.

Post autor: wojteks »

Odpowiednim routerem który zrobi dynamiczny podział łącza, do 200Mbps musi być dość wydajny sprzęt żeby się nie zamulał podczas pracy. Tanio raczej takiego nie kupisz.
Nie pomagam na PW!
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19160
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Agregacja/podział pasma operatora radiowego.

Post autor: matek451 »

Zestawienie linka 200Mb/s nie jest łatwe, jaki sprzet chce ci zamontować ISP ? Taki sam lub o podobnej wydajności musisz zamontować u siebie i rodziców do linka między wami. Całość Plus ten router u siebie to niemałe koszty, no i ile za łącze radiowe 200/40Mb/s życzy sobie ów dostawca?
ODPOWIEDZ