Dobór oferty i sprzętu (LTE) pod Krakowem

[Reklama] Telefony satelitarne wszystkich sieci Thuraya, Iridium, Inmarsat https://ts2.shop/pl/3-telefony-satelitarne

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
patryk.gosiec
Początkujący użytkownik forum
Posty: 8
Rejestracja: 2020-03-18, 07:38

Dobór oferty i sprzętu (LTE) pod Krakowem

Post autor: patryk.gosiec »

Cześć,

Panowie proszę o pomoc w doborze sprzętu i oferty w lokalizacji Niepołomice pod Krakowem.
Przeczytałem kilka wątków na forum i wiem ze powinienem zacząć od screenów z NetMonster i speedtestu i tak zrobię, natomiast najpierw pytanko do Was aby nie robić tego na darmo trzy razy.

Testy mogę wykonać na:
Samsung S10
Honor View 10 dualsim (chyba wkładając dwie karty wyniki mogą być przekłamane ?)
Samsung S6 edge
lub na routerach LTE
Dlink dwr966
Huawei 4G Pro

Jeśli chodzi o zasięg to mam kartę telefoniczną plush i służbową range oraz służbową do transmisji danych w ofercie Orange Free na kartę .

Teraz pytanie od czego zacząć aby miało to największy sens, logika wskazuje aby na s10 zainstalować NetMonster i zrobić testy speedtesem zarówno dla karty plush i orange telefonicznej i chyba przede wszystkim karty Orange do internetu (choć nie wiem czy w Orange ma to znaczenie czy robię testy na karcie voice czy database) zobaczyć co pokazują te testy i ewentualnie dokupić jakieś startety w tmobile i play do testów, zrobić testy i porównać.
Następnie wybrać operatora który ma względnie najlepsze wyniki i szukać u niego dobrej oferty, jeśli chodzi o ofertę to potrzeba transferu ok 250GB miesięcznie (więc może być ciężko) a najlepiej z jakimś pakietem video do netflixa/hbogo (chyba w orange FLEX ma videopass na te usługi ?)


Z góry serdecznie dzięki za pomoc i wskazówki
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26132
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Dobór oferty i sprzętu (LTE) pod Krakowem

Post autor: wojteks »

Dokup starter internetowy Play i też przetestuj.
Nie pomagam na PW!
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19160
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Dobór oferty i sprzętu (LTE) pod Krakowem

Post autor: matek451 »

Oczywiście że S10 z Netmonster i screeny z niego oraz z kodu serwisowego *#0011#.
patryk.gosiec
Początkujący użytkownik forum
Posty: 8
Rejestracja: 2020-03-18, 07:38

Re: Dobór oferty i sprzętu (LTE) pod Krakowem

Post autor: patryk.gosiec »

Cześć,

Udało mi się zdobyć karty sim z każdej sieci, poniżej screeny z pomiarów.
Wg mniej najlepiej wychodzi PLUS i Orange później PLAY i na końcu TM
Dajce proszę znać jakie wnioski Wy wyciągacie i co polecacie.
Jeśli chodzi o sprzęt to mam dwr 966 pytanie czy jak kupię B535 to coś uzyskam? czy raczej jeśli zainwestuje w b618/b818

Z góry dzięki za pomoc

PLUS: karta do internetu mobilnego na abonament
plus.png
pomiar rano:
rano PLUS.png
PLUSH: karta prepaid voice
plush.png
ORANGE: orange free na karte (czasem łapie LTE-A 800 czasem LTE-A 800 +LTE1800)
orange.png
pomiar rano:
Orange rano.jpg
PLAY: kupiony starter i test na darmowyh 10gb (czasem łapie LTE 800 czasem LTE 1800)
PLAY Screenshot_20200320-213837_Speedtest.jpg
pomiar rano:
rano Play.png
rano Play1.png
T-Mobile: kupiony starter i test na darmowyh 10gb
TM.png
pomiar rano:
TM rano.jpg
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19160
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Dobór oferty i sprzętu (LTE) pod Krakowem

Post autor: matek451 »

Ja tam widzę zupełnie co innego, Orange najszybszy z BTS-a NetWorks Szkolna 1, bardzo słaby sygnał na LTE800 i do niego jeszcze słabszy na LTE2100 oraz szczatki sygnału na LTE1800 i LTE2600. Z nego tez T-mobile na podobnym sygnale na tych pasmach ale prędkość nedza o ile o T-mobile wolno tak pisać ale wieczorem zaskoczyła agregacja z LTE1800 jako podstawa i jest lepiej. PLAY z Pieknej 2 wypada srednio bo to tylko LTE1800 a stacja ma jeszcze LTE2100, sygnał na 1800MHz z niego słaby, drugi test Play to BTS Wola Batorska i agregacja LTE800 jako pasmo podstawowe , sygnał słaby i do niego jeszcze gorszy na LTE1800 mimo to prędkości dobre. Najgorzej wypada Plus z zapchanego BTS-a na Młyńskiej w agregacji LTE1800+900, sygnał OK ale wieczorem stacja zatkana. Fakt ze w Networks i Play łaczysz sie na 800MHz ze słabym sygnałem dowodzi ze masz daleko do BTS-ów Szkolna 1 i Wola Batorska oraz Piekna 2, a testy Orange, Play i T-mobile tak naprawdę wiele o nich nie mówią, robiłeś je na zewnatrz? Na bank mozesz odrzucić Plusa.
patryk.gosiec
Początkujący użytkownik forum
Posty: 8
Rejestracja: 2020-03-18, 07:38

Re: Dobór oferty i sprzętu (LTE) pod Krakowem

Post autor: patryk.gosiec »

Testy robiłem galaxy s10 wewnątrz mieszkania, w miejscu gdzie ma stać router.
Odległości od mieszkania (Ogrodowa 10) do nadajników:
Młyńska 400m
Szkolna 1 900m
Piękna 2 950m
Wola Batorska 4,5 km.
ORANGE chyba w pewnym momencie widział coś na ulicy Ogrodowej 1A - do tego mam ok 150m

Nie ukrywam, ze nie umiem rozczytać prawidłowo tych parametrów, sądziłem że PLUS i ORANGE będzie najlepszym wyjściem ze względu na osiągane prędkości.
Nie upieram się na zadnym operatorze, chodzi mi o to aby mieć możliwie najlepsze łącze w sensowniej ofercie (ok 200-250GB miesięcznie bo netflix trochę jednak ciągnie)
Sprzęt też mogę kupić, byle wszystko w miarę dobrze, płynni i stabilnie śmigało, mocno rozważam b818 chyba że jest coś rozsądniejszego ?

Co polecasz jeszcze wykonać przed decyzją?
Jeśli trzeba mogę zrobić testy na zewnątrz, nie mniej nie bardzo mam opcje zastosować jakąś antenę zewnętrzną (może ten b818 + anteny wewnętrzne jeśli się da, będzie łapał coś więcej niż gaalxy s10 ?)
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19160
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Dobór oferty i sprzętu (LTE) pod Krakowem

Post autor: matek451 »

Zrób testy na zewnątrz bo LTE800 jako pasmo podstawowe naprawdę niewiele mówi o możliwościach operatorów a do tego kiepski sygnał na pasmach pojemnościowych nie pokazuje ich potencjału.
patryk.gosiec
Początkujący użytkownik forum
Posty: 8
Rejestracja: 2020-03-18, 07:38

Re: Dobór oferty i sprzętu (LTE) pod Krakowem

Post autor: patryk.gosiec »

Cześć,

Dziś udało mi się przeprowadzić testy na zewnątrz za pomocą Galaxy s10.
Wyniki raczej mocno dalekie od oczekiwanych, a robione ok 16:30...:/
Jutro lub w piątek będę wstanie wykonać testy w czterech sieciach

PLAY:
play.jpg
T-Mobile:
Tmobile.jpg
patryk.gosiec
Początkujący użytkownik forum
Posty: 8
Rejestracja: 2020-03-18, 07:38

Re: Dobór oferty i sprzętu (LTE) pod Krakowem

Post autor: patryk.gosiec »

Cześć,

Wysyłam świeże testy już z czterech sieci poniżej: (wykonane na zewnątrz za pomocą galaxy s10).

T-Mobile:
tmobile 2603.jpg
PLAY:
play 2603.jpg
ORANGE:
orange 2603.jpg
PLUS:
plus 2603.jpg
patryk.gosiec
Początkujący użytkownik forum
Posty: 8
Rejestracja: 2020-03-18, 07:38

Re: Dobór oferty i sprzętu (LTE) pod Krakowem

Post autor: patryk.gosiec »

Cześć

Wrzucam kolejne dzisiejsze testy na zewnątrz za pomocą s10.
Chyba nie podostaje mi nic innego jak wybierać miedzy PLUSEM a Orange ?

Tmobile:
tmobile 28 03.jpg
PLAY:
play 28 03.jpg
Oraneg:
orange 28 03.jpg
PLUS:
plus 28 03.jpg
Prośba o analizę testów i pomoc w wyborze operatora/oferty i sprzętu
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19160
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Dobór oferty i sprzętu (LTE) pod Krakowem

Post autor: matek451 »

Twoja sprawa, w Orange na zewnatrz masz bardzo słaby sygnał na LTE1800, LTE2100 nawet na LTE800 i szczatki na LTE2600 ze Szkolnej 1, Plus z Młyńskiej ma prawidłowy sygnał na LTE800 i LTE1800 ale już o 11 jest przeciązony.Play wypada prawidłowo bo to BTS na kościele a więc tylko LTE1800 i LTE2100 więc z założenia szału nie ma a przy takim sygnale na 1800/2100MHz prędkości i tak dobre. Jeden z testów na LTE800 +1800 przy słabym sygnale z Woli Batorskiej pokazał niezły potencjał stacji.
patryk.gosiec
Początkujący użytkownik forum
Posty: 8
Rejestracja: 2020-03-18, 07:38

Re: Dobór oferty i sprzętu (LTE) pod Krakowem

Post autor: patryk.gosiec »

@matek451 przeczytałem kilkadziesiąt wątków na tym forum - bezwzględnie jesteś ekspertem tej dziedzinie i nie ukrywam, że ufam 100% Twoim postom. Ja swoje wnioski wyciągam tylko i wyłącznie z testów prędkości bo to jedynie rozumiem;/
Jeśli mogę Cię prosić o opinie co Ty byś zrobił na moim miejscu biorąc pod uwagę iż nie ma opcji na antenę zewnętrzną, do środka mogę zakupić dowolny router do 1000zł (myślałem o b818) a operatora też mogę wybrać w sumie dowolnego który będzie miał minimum 200gb w ofercie.
Jeśli to coś zmienia to mogę zrobić testy na routerze b535.

Z góry dzięki za pomoc i wszelkie sugestie
BikeBarian
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 168
Rejestracja: 2020-01-11, 21:22

Re: Dobór oferty i sprzętu (LTE) pod Krakowem

Post autor: BikeBarian »

Nie masz nawet opcji na antenę na parapecie ??...są fajne przejściówki okienne tore można wykorzystać do podliczenia takiej anteny.
patryk.gosiec
Początkujący użytkownik forum
Posty: 8
Rejestracja: 2020-03-18, 07:38

Re: Dobór oferty i sprzętu (LTE) pod Krakowem

Post autor: patryk.gosiec »

niestety nie mogę zrobić żadnego otwór w ścianie lub w futrynie okna.
A inne opcji na połączenia kablem anteny raczej nie ma :/
Przemek112
Stały użytkownik forum
Posty: 84
Rejestracja: 2018-09-17, 19:02

Re: Dobór oferty i sprzętu (LTE) pod Krakowem

Post autor: Przemek112 »

Zawsze jest jakaś opcja, trzeba tylko pomyśleć.
Znajomy w wynajmowanym mieszkaniu zastosował płaski kabel USB który spokojnie "wychodzi" przez zamknięte okno (tylko uszczelki mocniej w tym miejscu dociskają) + mobilny router LTE Huawei E5577C zamknięty w puszcze instalacyjnej z cienkiego tworzywa + drugi router jako range extender w domu i do połączenia kablowego z resztą sprzętu. Router kupiony za grosze (jeśli dobrze pamiętam 40zł w Lombardzie), więc jak padnie kiedyś to nie będzie szkoda.
Sygnał LTE wewnątrz, w paśmie 1800 lub 2600 był znikomy. Przy zastosowaniu powyższego rozwiązania jest przyzwoity zasięg 1800/2600 (oczywiście nie ma agregacji w tym sprzęcie) wszystko śmiga już drugi rok.
ODPOWIEDZ