LTE dla domu - jakie mozliwosci ?

[Reklama] Telefony satelitarne wszystkich sieci Thuraya, Iridium, Inmarsat https://ts2.shop/pl/3-telefony-satelitarne

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Kris7
Początkujący użytkownik forum
Posty: 10
Rejestracja: 2020-05-30, 14:45

LTE dla domu - jakie mozliwosci ?

Post autor: Kris7 »

Hej,

Od 2 lat mieszkam w nowym domu pod Wrocławiem (Siechnice) i od początku mam internet radiowy 10mb za 50zl. Szału nie ma, ale jako że kończy mi się umowa postanowiłem, że może warto spróbować z zewnętrzna anteną i jakimś pakietem LTE. Światłówód jest w mojej miejscowości, ale póki co nie ma szans w przeciągu dwóch lat na instalacje u mnie w domu. Przy mojej ulicy (200m) sa obecnie 4 domy, a priorytet to podobno budynki wielorodzinne.

Posiadam dwóch operatorów w domu, mój tmobile oraz orange żony.
Zrobiłem pomiary dziś o godzinie 19 stojąc dachu przy samym kominie z dwoma telefonami (wyłączony roaming krajowy) i oto wyniki (najlepsza możliwa prędkość jaką złapałem):

1. T-mobile
-netmonster:
Obrazek
-speedtest:
Obrazek

2. Orange:
-netmonster:
Obrazek
-speedtest:
Obrazek

Kupić jeszcze karty plus i play czy ten wynik tmobile jest w porządku ?. Zależy mi oczywiście na jak największym limicie danych przy zadowalającej prędkości.
Ogólnie wrzuciłbym jakaś porządną antenę na maszt na kominie, żeby wyciągnąć jak najlepsze wyniki i zminimalizować szumy itd.
Z góry dziękuje za sugestie i analizę powyższych danych.
Kris7
Początkujący użytkownik forum
Posty: 10
Rejestracja: 2020-05-30, 14:45

Re: LTE dla domu - jakie mozliwosci ?

Post autor: Kris7 »

Na btsearch znalazlem, ze nadajniki playa sa blizej mnie, oto wyniki z dzisiaj z play i tmobile:

1. tmobile:
Obrazek
Obrazek

2. play:
Obrazek
ObrazekObrazek
Obrazek

Wychodzi na to, że play bedzie najlepszym rozwiązaniem? Co sadzicie?
Varsus
Użytkownik forum
Posty: 20
Rejestracja: 2020-05-20, 16:25

Re: LTE dla domu - jakie mozliwosci ?

Post autor: Varsus »

Bliskość nadajnika aż tak wiele nie robi co obciążenie Btsa u mnie najbliżej jest PLAY 200 m dalej w innym kierunku Maszty Orange i T-mobile
I choć logika podpowiada że PLAY powinien działać najlepiej to tak nie jest :) jak chcesz mogę ci wysłać Zdjęcia Pomiarów Ale może u ciebie jest inaczej ale też warto dodać że router który kupisz do internetu np z Agregacja 3 pasm też zrobi lepszą robotę niż telefon i wyniki mogą się różnić od tych co podałeś I np Od Play może być już lepszy np Orange :)
Przemek112
Stały użytkownik forum
Posty: 84
Rejestracja: 2018-09-17, 19:02

Re: LTE dla domu - jakie mozliwosci ?

Post autor: Przemek112 »

Te 10 megabitów z radiówki to masz cały czas? Nie można porozmawiać z dostawcą i zwiększyć prędkości?

Odległość od nadajnika LTE nie oznacza automatycznie wysokich prędkości. Dodatkowo nie masz żadnej gwarancji, czy za chwilę drastycznie nie zwolni.
U siebie przerobiłem wszystkich operatorów LTE, najdłużej miałem Orange oraz Play.
Odległość od nadajników LTE poniżej 1km w linii prostej, antena zewnętrzna Cybertech. Zazwyczaj rozsądne prędkości były do godziny 16, a później już zaczynał się dramat. Prędkości rzędu 1-3mbps.
We wrześniu zeszłego roku zmieniłem na radiówkę 5ghz w paśmie nielicencjonowanym od lokalnego dostawcy. Odległość od nadajnika 3km. Śmiga cały czas z prędkością z umowy (30/5) i kosztuje mnie tylko 65zł. Wiem, że za tyle można mieć łącze kablowe o lepszych parametrach. Niestety nie w mojej okolicy. Kiedyś mają położyć kabel, ale pewnie zajmie to jeszcze lata...

Reasumując. Jeśli obecne łącze bezawaryjnie działa to spróbuj uzgodnić zwiększenie prędkości. Dobrze zrobione radio pociągnie spokojnie 40-50mbps.
Varsus
Użytkownik forum
Posty: 20
Rejestracja: 2020-05-20, 16:25

Re: LTE dla domu - jakie mozliwosci ?

Post autor: Varsus »

Miło jak byś Podrzucił test radiówki w godzinach szczytu ;)

Co do LTE nie dokończa bym się zgadzał z kolegą wyżej miał bardzo przeciążone Maszty i nie dziwie się że Prędkość mu tak spadała ;) mam tak samo z PLAY mimo że nadajniki mam najbliżej przydała też by się twoja lokalizacja no i sprzęt jaki chcesz dobrać do oferty no i do czego będziesz uzywał internet czy chodzi tu typowo o Prędkość czy Ping tez jest wazny
Kris7
Początkujący użytkownik forum
Posty: 10
Rejestracja: 2020-05-30, 14:45

Re: LTE dla domu - jakie mozliwosci ?

Post autor: Kris7 »

Jeśli chodzi o radiowke to od pewnego czasu jej wydajność też spadla. Niby 10mb ale niekiedy potrafi zwolnić drastycznie. Oferta jest nie do negocjacji, 20mb kosztuje 90zl miesięcznie.

Porobiłem testy przez dwa dni i za każdym razem Play wygrywał i utrzymywał się ciągle +50mb/s. Zamówiłem 300gb za 70zl miesięcznie+ router b818, do tego antena polecana tutaj na forum i zobaczymy.
Nadajniki Play są obok mnie dwa. Jeden 500mb drugi 1000mb, oby dwa mają pasma 2600. S przyszłym tygodniu zacznę testować, w razie czego mam 14 dni na odstąpienie umowy.
Varsus
Użytkownik forum
Posty: 20
Rejestracja: 2020-05-20, 16:25

Re: LTE dla domu - jakie mozliwosci ?

Post autor: Varsus »

Urządzenie fajne ;) Sam mam Netgera M1 Mr1100 Podobny specyfikacja robi robotę wczoraj kupiłem kilka starterów z internetem :) i testuje jak na razie Orange wygrywa polecam to i tobie nie warto się sugerować tylko odległością od nadajnika tak jak to miała miejsce u mnie. Powodzenia w testach
Varsus
Użytkownik forum
Posty: 20
Rejestracja: 2020-05-20, 16:25

Re: LTE dla domu - jakie mozliwosci ?

Post autor: Varsus »

Przykład parametry Słabe 3 kreski na 5 Ustawione na sztywno 2600 mhz

Obrazek
Obrazek
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19161
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: LTE dla domu - jakie mozliwosci ?

Post autor: matek451 »

A toto w ogóle agreguje pasma LTE, bo na ss tylko pasmo LTE2600, sygnał słaby. Ogólnie raczej dramat jak za taką kasę, nie wart więcej jak z 500 zł. Niestety ale kariery zasłużenie nie zrobił co potwierdziło wielu jego użytkowników z tego forum i nie tylko.
Varsus
Użytkownik forum
Posty: 20
Rejestracja: 2020-05-20, 16:25

Re: LTE dla domu - jakie mozliwosci ?

Post autor: Varsus »

Agreguje nawet 4 ;) ustawione sztywno bo akurat na tym pasmie mam najniższy Ping a aktualnie gram w gry
Ostatnio zmieniony 2020-06-02, 16:47 przez Varsus, łącznie zmieniany 1 raz.
Varsus
Użytkownik forum
Posty: 20
Rejestracja: 2020-05-20, 16:25

Re: LTE dla domu - jakie mozliwosci ?

Post autor: Varsus »

Potwierzenie z PuTTY
Aktualny wynik z Orange ;) jak ktoś by chciał mogę też podesłać z innych sieci
Modem działa bez anten zewnętrznych ;)
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6443
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: LTE dla domu - jakie mozliwosci ?

Post autor: onken »

Szału nie ma jak na agregację 4 pasm ;)

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
Varsus
Użytkownik forum
Posty: 20
Rejestracja: 2020-05-20, 16:25

Re: LTE dla domu - jakie mozliwosci ?

Post autor: Varsus »

No szału nie ma w Play Agreguje 3 Pasma ale Bts Naprawdę mocno przeciążony że uzyskanie o tej godzinie 20 Mbps To wyczyn i święto
resztę operatorów sprawdzałem pod względem pingu I tu Orange robi robotę Fifa która wymaga naprawdę dobrego łącza żeby pograć online śmiga bez ściecia jak miło :) potem ograne prędkosci u innych operatorów to może wrzucę tutaj ;)
Varsus
Użytkownik forum
Posty: 20
Rejestracja: 2020-05-20, 16:25

Re: LTE dla domu - jakie mozliwosci ?

Post autor: Varsus »

Router podłączonym dodanym w zestawie kablem typu C usb 3.0

ORANGE PuTTY i Speed Test

Obrazek
Obrazek

T-Mobile PuTTY i Speed Test
Obrazek
Obrazek

PLAY PuTTY i Speed Test
Obrazek
Obrazek

Plusa nawet nie robiłem bo totalna tragedia ;) nie zależnie od czasu
ODPOWIEDZ