Antena zewnętrzna Hauwei B525-23a T-mobile

Informacje na temat podłączania i doboru anten GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA), lokalizacji nadajników, zasięgów, wymuszania EDGE/3G, funkcjonowania sieci i awarii BTS-ów.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Tom1255
Początkujący użytkownik forum
Posty: 2
Rejestracja: 2020-06-27, 15:20

Antena zewnętrzna Hauwei B525-23a T-mobile

Post autor: Tom1255 »

Witam. Poszukuję anteny zewnętrznej do wspomnianego routera. Już jakiś czas korzystam z tego internetu, i byłem relatywnie zadowolony , ale po wymianie okien w chałupie zasięg sieci strasznie się pogorszył. Poczytałem odrobinę na ten temat, i choć nadal jestem zielony, to wiem, że po wystawieniu routera za okno internet działa dobrze.

Mój problem to, że nawet najtańsze anteny zewnętrzne kosztują te 80-100zł, ale będą jedynie przenosić miejsce odbioru sygnału na zewnątrz, więc jeśli jest do ugrania trochę lepszy transfer/stabiność, to byłbym w stnie dołożyć do anteny za te 200-250zł. I tu zwracam się do was moi drodzy, jako bardziej obeznanych w temacie niż taki zieleniak jak ja, czy jest sens do tej lepszej anteny dokłądać, a jeśli tak, to do jakiej?

Mieszkam pod adresem Surhów 88, i jedyne LTE jakie łapie mój router za oknem to LTE 800 z Chełmca, 7km ode mnie. Powinno tam być też LTE 1800, ale przy próbie wymuszenia Hmanagerem niczego nie znajduje.
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26111
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Antena zewnętrzna Hauwei B525-23a T-mobile

Post autor: wojteks »

Robiłeś testy z routerem na dachu/kominie? Jeżeli nie to sprawdź, jak nie złapiesz 1800 to jesteś skazany na przeciążone LTE800.
Nie pomagam na PW!
Tom1255
Początkujący użytkownik forum
Posty: 2
Rejestracja: 2020-06-27, 15:20

Re: Antena zewnętrzna Hauwei B525-23a T-mobile

Post autor: Tom1255 »

Wszedłem z routerem pod komin, i złapałem to LTE 1800, ale sygnał był bardzo słaby, raz mi go zerwało. Mógłbym zamontować router na strychu, i wtedy wystarczyło by mi 5m kabla. Czy z takimi parametrami jak w załączniku jest sens w ogóle inwestować w antenę do 1800, a jeśli tak to która?

Sprawdziłem też od razu LTE800, ale działało w zasadzie tak samo jak z routerem na parapecie za oknem.
ODPOWIEDZ