Chrome OS, Aero2 i modem wewnętrzny dell dw 5550

Kwestie techniczne, konfiguracja i rozwiązywanie problemów z modemami GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA).

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
euro02
Początkujący użytkownik forum
Posty: 1
Rejestracja: 2020-12-04, 12:02

Chrome OS, Aero2 i modem wewnętrzny dell dw 5550

Post autor: euro02 »

Witam,

posiadam stary laptop dell inspiron 1525 do ktorego kiedys dokupiłem modem wewnetrzny DW 5550 na kartę sim aby korzystac z interentu Aero2. Na początku pod windows 7 musiałem pozmieniac w plikach abym modem połaczył sie z aero2 (za pomocą tego forum mi sie to udało) - był problem z instalacja sterowników, bo dell dopuszczał tylko okreslone modele modemu do zainstalowania a moj nie był na tej liście.
Następnie przesiadłem sie na windows 10 i ku mojemu pozytywnemu zdziwnieniu nic nie musiałam, po zainstalowaniu windows 10 modem bez poblemu łaczył sie z siecią aer2.
Dalej zainstalowałem sobie linux mint i tez ku mojemu pozytywnemu zaskoczeniu,bez dodatkowej interwencji z mojej strony modem łaczył sie z siecią Aero2.

Teraz zainstalowałem sobie Chrome OS i mam problem, bo nie może sie połaczyć...Wyciągnałem karte SIM z modemu wewnetrznego i przełożyłem do modemu zewnetrznego huawei 3131 i jest połaczenie z siecią, tylko ten modem wewnetrzny sie nie moze połaczyc...
Jak rozwiązać problem?
ODPOWIEDZ