Internet na kartę SIM

Sieci bezprzewodowe w technologii 2.4 GHz i 5 GHz oraz usługi polskich operatorów WiFi / Wi-Max / HiperLAN, dyskusje o routerach.
Reklama: Szukasz dostawcy internetu? Sprawdź https://isp.today/pl/ ogólnoświatowy katalog dostawców internetu.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
GontaM
Początkujący użytkownik forum
Posty: 6
Rejestracja: 2021-01-10, 19:35

Internet na kartę SIM

Post autor: GontaM »

Cześć. Mieszkam na wsi, Sorocza Nóżka, woj. Podlaskie. Brak kabli, nawet kablówki. Jedyny sposób to WiFi na kartę SIM. Założymy że mam już kartę SIM z Plusa, z abonamentem internetowym LTE. Potrzebuję routera, ze slotem karty SIM, i z wejściem LAN, żebym mógł podłączyć przez kabel do komputera. Dodam że chciałbym mieć dwupasmowy, czyli możliwość przełączenia na pasmo 5 GHz. Myślałem nad Archer RM400, ale trochę drogi, i chciałbym jakiś tańszy z tym co wymieniłem wyżej. Nie musi być zasięg jakiś ogromny, bo w tym samym pomieszczeniu będzie. Nie rozumiem też tych prędkości, w mojej lokalizacji nie ma co liczyć na cud, noi też w Plusie jest do 300Mb/s (i tak wiadomo że nie dojdzie do takiej liczby). Proszę o jakieś rozwiązanie całej tej sytuacji. Z góry dziękuję.
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26110
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Internet na kartę SIM

Post autor: wojteks »

Masz smartfona? włóż do niego kartę Plusa i zrób test poziomu sygnału (programem netmonster) i test prędkości (speedtest.net). Wyniki pokaż tutaj.
Nie pomagam na PW!
GontaM
Początkujący użytkownik forum
Posty: 6
Rejestracja: 2021-01-10, 19:35

Re: Internet na kartę SIM

Post autor: GontaM »

wojteks pisze:Masz smartfona? włóż do niego kartę Plusa i zrób test poziomu sygnału (programem netmonster) i test prędkości (speedtest.net). Wyniki pokaż tutaj.
Ogólnie to ja tej karty SIM jeszcze nie mam, ale jest w domu jeden tani modem z kartą też Plusa, to speed test wyszło download 37,8 Mbps, a upload 1,38 Mbps. Swój Internet w telefonie też Plus : download 51,9 Mbps, upload 0,46 Kbps, oba na tym samym serwerze Białystok KoBa Sp. z o.o.,gdy wybrałem z Hajnówki to było więcej upload, oraz mniej download. Jakie konkretnie wyniki mam pokazać w netmonster?
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26110
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Internet na kartę SIM

Post autor: wojteks »

Pierwszy obrazek po włączeniu aplikacji, może być dowolna karta SIM byle Plusa.
Nie pomagam na PW!
GontaM
Początkujący użytkownik forum
Posty: 6
Rejestracja: 2021-01-10, 19:35

Re: Internet na kartę SIM

Post autor: GontaM »

wojteks pisze:Pierwszy obrazek po włączeniu aplikacji, może być dowolna karta SIM byle Plusa.
Screenshot_20210111_131242_cz.mroczis.netmonster.jpg
GontaM
Początkujący użytkownik forum
Posty: 6
Rejestracja: 2021-01-10, 19:35

Re: Internet na kartę SIM

Post autor: GontaM »

GontaM pisze:
wojteks pisze:Pierwszy obrazek po włączeniu aplikacji, może być dowolna karta SIM byle Plusa.
No chyba że nie da się rozczytać, to mogę napisać.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19150
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Internet na kartę SIM

Post autor: matek451 »

BTS Plusa Nowosady działa w agregacji LTE1800+900, telefon loguje się do niego na LTE1800, sygn l bardzo słaby, a speedtest zrób po 20. Konieczna oczywiścieantena zewnętrzna na 1800MHz, do Plusa wystarczy B315 lub B525 jak chcesz skorzystać z agregacji tych pasm.
GontaM
Początkujący użytkownik forum
Posty: 6
Rejestracja: 2021-01-10, 19:35

Re: Internet na kartę SIM

Post autor: GontaM »

matek451 pisze:BTS Plusa Nowosady działa w agregacji LTE1800+900, telefon loguje się do niego na LTE1800, sygn l bardzo słaby, a speedtest zrób po 20. Konieczna oczywiścieantena zewnętrzna na 1800MHz, do Plusa wystarczy B315 lub B525 jak chcesz skorzystać z agregacji tych pasm.
Więc co mam zrobić? Jaki router kupić, żeby nie przepłacić z tym zasięgiem, i co chodziło "speedtest zrób po 20", godzina, czy dzień miesiąca?
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26110
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Internet na kartę SIM

Post autor: wojteks »

Godzina, między 20-21
Nie pomagam na PW!
rpd34
Użytkownik forum
Posty: 37
Rejestracja: 2020-01-16, 05:58
Lokalizacja: Bliskie okolice Wrocławia

Re: Internet na kartę SIM

Post autor: rpd34 »

wojteks pisze:Godzina, między 20-21
Czyli między tymi godzinami szacunkowo jest największy ruch na sieci i można wyznaczyć średnią/realną prędkość?
[Jestem amatorem, który dzięki forum chce się czegoś nauczyć i ulepszyć sieć w domu. Proszę o wyrozumiałość.]
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26110
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Internet na kartę SIM

Post autor: wojteks »

Generalnie rób testy prędkości od 18 do 23, porównawczo w dzień np o 10 czy coś.
Nie pomagam na PW!
rpd34
Użytkownik forum
Posty: 37
Rejestracja: 2020-01-16, 05:58
Lokalizacja: Bliskie okolice Wrocławia

Re: Internet na kartę SIM

Post autor: rpd34 »

wojteks pisze:Generalnie rób testy prędkości od 18 do 23, porównawczo w dzień np o 10 czy coś.
Rozumiem. Dziękuję za wyjaśnienie.
[Jestem amatorem, który dzięki forum chce się czegoś nauczyć i ulepszyć sieć w domu. Proszę o wyrozumiałość.]
GontaM
Początkujący użytkownik forum
Posty: 6
Rejestracja: 2021-01-10, 19:35

Re: Internet na kartę SIM

Post autor: GontaM »

wojteks pisze:Generalnie rób testy prędkości od 18 do 23, porównawczo w dzień np o 10 czy coś.
Te 3 na samej górze to są różne mimo że zrobione w odstępie paru minut, ponieważ gdy coś robię na telefonie to zwiększa się upload, a jak odłożyłem na chwilę to zwiększa download. Proszę teraz mi podać nazwę jakiegoś routera z modemem do karty SIM, tak żebym nie przepłacił w związku z tą lokalizacją i maksymalną prędkością. I jak mówiłem chcę również z wejściem LAN, co najmniej jedno. Mam nadzieję że screenshot będzie się dało rozczytać bo na tym forum nie da się lepszego zdjęcia. Z góry dzięki za pomoc.
ODPOWIEDZ