Sprawdzenie możliwości połączenia LTE

Informacje na temat podłączania i doboru anten GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA), lokalizacji nadajników, zasięgów, wymuszania EDGE/3G, funkcjonowania sieci i awarii BTS-ów.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
patryk1337
Początkujący użytkownik forum
Posty: 5
Rejestracja: 2021-01-15, 05:59

Sprawdzenie możliwości połączenia LTE

Post autor: patryk1337 »

Cześć,
proszę Was o pomoc w sprawdzeniu możliwości połączenia z odpowiednim BTS i oczywiście wybraniem odpowiedniej częstotliwości.
Dostawca Internetu - T-Mobile.
Lokalizacja:
Świebodzin, os. Wichrowe Wzgórze 16, mieszkam w bliźniaku


Posiadam router B525s-23a i do tego antene zewnętrzną 2x ATK-504(zamontowana na dachu obejmą do komina, a router znajduje sie na poddaszu nie użytkowanym, antena jest podłączona do routera kablem 5m).

Ogólnie ze wszystkich pasmach LTE nie jestem w stanie korzystać, jedynie w nocy i nad ranem prędkości są akceptowalne.
Na tyle jest źle, że nie korzystam w ogóle z LTE tylko jestem podłączony na 3G 2100 Mhz, bo działa najlepiej.
Prędkości na pasmach LTE z każdą godziną będą coraz gorsze, a po południu aż do godz. 22-24 nie będzie dało się korzystać w ogóle z LTE, bo na większości pasm prędkości nie będą przekraczać kilku mb/s, mogą też spaść poniżej 1mb/s. Chodzi o to, że nie idzie wtedy w ogóle korzystać z internetu. I tutaj pojawia sie to 3G na 2100 Mhz może nie robi nie wiadomo jakich prędkości, ale mimo wszystko internet chodzi wtedy najlepiej.


Mógłbym prosić o wskazówki co można zrobić aby poprawić jakość połączenia?

Załączam wyniki: Speedtest z komputera i Hmanager z telefonu.

W okolicy mam 3 nadajniki bts od T-mobile, antena jest skierowana na ul. Matejki 6A - strunobetonowy maszt T-Mobile.

Pozdrawiam
Patryk


LTE 800
Obrazek

LTE 1800
Obrazek

LTE 2100
Obrazek

LTE 2600
Obrazek

3G 2100 Mhz
Obrazek
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26132
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Sprawdzenie możliwości połączenia LTE

Post autor: wojteks »

Odłącz anteny i zrób testy jeszcze raz. Wystarczy LTE1800/2100/2600/
Nie pomagam na PW!
patryk1337
Początkujący użytkownik forum
Posty: 5
Rejestracja: 2021-01-15, 05:59

Re: Sprawdzenie możliwości połączenia LTE

Post autor: patryk1337 »

Już robię tak jak poprzednio speedtest z komputera i hmanager z telefonu(tym razem bez anteny zewnętrznej)

LTE 1800
Obrazek

LTE 2100
Obrazek

LTE 2600
Obrazek
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19161
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Sprawdzenie możliwości połączenia LTE

Post autor: matek451 »

Mieszkasz w lokalizacji z której na kierunku Matejki po drodze jest stacja NW na Ratuszu, pracuje na LTE1800 i LTE2100 więc na tych pasmach łaczysz się z nia , pozostałe pasma to Matejki, najlepiej działa LTE2100 z Ratusza i pewnie agregacja LTE2100+1800, B525 nie obsluguje tej agregacji, tak samo jak LTE2600+2100, sprawdź jeszcze LTE2600=1800 i czy załaczy się agregacja tych pasm z Matejki ale na cuda nie licz, w wielu lokalizacjach no limit w T-mobile zatkał BTS-y.
Ustaw na koniec anteny na Ciepłownię przy Zachodniej i sprawdź po kolei wszystkie pasma LTE.
patryk1337
Początkujący użytkownik forum
Posty: 5
Rejestracja: 2021-01-15, 05:59

Re: Sprawdzenie możliwości połączenia LTE

Post autor: patryk1337 »

Sprawdze zaraz ta agregacja LTE 1800+2600 i jej wyniki podesle nizej, a co do bts na Ciepłownię przy Zachodniej to miałem taki zamiar porobić testy, ale nie jest to takie proste gdyż ściągałem wczesniej technika ktory podlaczal mi antene zewnetrzna do routera i będę musiał do niego przedzwonić zeby przyjechal i przestawil mi antene na ten bts, wiec może to zająć chwile.(kwestia dostania sie na dach, bo trzeba wejsc przez okno na poddaszu, jest dosc wysoko wiec sam tego nie jestem w stanie zrobic).

Matek jak będę w stanie zrobić speedtesty to postaram ci sie wrzucic te LTE 2100, ktore wypada o tamtej godzinie najlepiej z bts na ratuszu, bo jak sie domyslam po południu, bardziej w godz. wieczornych będzie ledwo co zipiał, tak więc pewnie zostanie jak od jakiegoś juz czasu na 3G 2100 Mhz, bo niby jest te 4-5 mb/s ale jest to stałe połączenie i internet mimo tej predkości dziala najlepiej w dzien i wieczorem, tylko w nocy i nad ranem LTE ma osiagi rzędu 15-20mb/s, ale tez wtedy owe 3G daje prędkości 10-12mb/s, wiec nawet nei warto przelączać sie na pare godzin na LTE.

LTE 2600+1800
Niestety na tej agregacji o tej godz. juz nie idzie nawet odpalić speedtest , wiec nie mogę wykonać nawet testu.
Jedynie wrzuce screena z Hmanagera tej agregacji(oczywiście już z podlaczona antena zewn.)
patryk1337
Początkujący użytkownik forum
Posty: 5
Rejestracja: 2021-01-15, 05:59

Re: Sprawdzenie możliwości połączenia LTE

Post autor: patryk1337 »

Witam
Mamy 22:39 próbowałem zrobić na wszystkich pasmach LTE speedtest niestety, ale nie jest to wykonalne, nawet jeżeli połączy mnie juz ze speedtestem to pokazuje albo predkosci 0.05mb/s albo b/d, że nie może wykonać pomiaru, także no nic przełączylem sie na 3G i chyba tak zostanie, bo te LTE to dramat. Zostanie mi tylko po weekendzie zadzwonic i ugadać sie z gosciem by przestawil antene zewn. na bts na Ciepłownię przy Zachodniej i tam popsrawdzać LTE, ale nie licze że coś sie zmieni :(

Mam jeszcze jedno pytanie nawiazując do tematu w jakim jestem, bo chcę dodatkowo kupic internet w playu na testy. Myślałem nad pakietem NetBox 500GB, bo jedynie taka wartosc by mnie zadowalała przy miesięcznym wykorzystaniu, które jestem w stanie wygenerować gdyby internet działał chociaż dobrze.
Moje pytanie brzmi jaki zestaw brać do tej oferty Netbox 500Gb w sensie jaki router i antenę zewnętrzna w mojej sytuacji.
Drugie pytanie czy jak mam na dachu aktualnie przyczypione do komina te anteny zewn 2x ATK-504 to czy w razie potrzeby dołączenia do tego zestawu anteny zewn. to one nie będą sie jakoś dodatkowo gryzły, bo mimo wszystko planuje sobie zostawic jeszcze ten T-mobile conajmniej do konca trwania umowy.
Trzecie pytanie czy te 3 btsy, które mam w swoim mieście w ogole nadaja sie pod Play i jezeli tak to tak na czysto jesteście w stanie powiedziec na który bts najlepiej będzie kierować antene o ile oczywiście będzie ona potrzebna, bo btsy sa oddzielone 1.5-2km od miejsca gdzie mieszkam.
patryk1337
Początkujący użytkownik forum
Posty: 5
Rejestracja: 2021-01-15, 05:59

Re: Sprawdzenie możliwości połączenia LTE

Post autor: patryk1337 »

Witam.

Zapytam może jeszcze raz, jak ktoś brał/posiada netboxa od playa to może doradzić jaki najlepiej pakiet wybrać w sensie router do tego pakeitu netbox 500GB i ew. jaka dodatkowo antene zewn. do tego routera jak ktoś posiada takie informacje, dzieki z góry.

I jezeli ktoś już w tym temacie odpisywał i spr bts'y w moim mieście myślicie, że w ogóle PLAY nada się jako firma, bo T-mobile dziala tragicznie tak jak opisane zostało już w tym temacie, z kolei ORANGE czy PLUS nie biorę pod uwagę, gdyż jak pisałem wyżej przy normalnych prędkościach internetu będę zużywał około 500GB miesięcznie, a takową oferte mogę znaleźć tylko w PLAYu.
ODPOWIEDZ