Witam jaka Antene wybrac

Informacje na temat podłączania i doboru anten GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA), lokalizacji nadajników, zasięgów, wymuszania EDGE/3G, funkcjonowania sieci i awarii BTS-ów.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Sonybose
Początkujący użytkownik forum
Posty: 5
Rejestracja: 2021-01-20, 10:38

Witam jaka Antene wybrac

Post autor: Sonybose »

Witam mam problem z Antena czytam i czytam i wszedzie pisza co innego, mam internet z T-mobile, jaka bedzie najlepsza antena do mojego router b525-232, test z netmonster robionu w tej chwili tel podlaczony do wifi, mieszkam w Milikowicach woj. Dolnoslaskie

Z gory dziekuje za pomoc i odpowiedzi
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19151
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Witam jaka Antene wybrac

Post autor: matek451 »

Ana czym polega twój problem? Masz po kilka kilometrów do stacji bazowych NetWorks i pierwsze od czego dawno temu powinieneś zacząć to kupić antenę zewnętrzną do B525, wewnątrz domu masz sabiutkie parametry sygnału na LTE800 ze BTS-A Świebodzice-Dworcowa, to stacja z agregacją LTE2100+1800+800, B525 praktycznie nieprzydatny, słaby router bez agregacji LTE2100+1800 i LTE2600+2100. Wystaw go za okno a następnie sprawdź po kolei pasma LTE2600, TE2100,LTE1800 i LTE800, pokaż screeny z aplikacji do zarzadzania pasmami i speedtesty.
Sonybose
Początkujący użytkownik forum
Posty: 5
Rejestracja: 2021-01-20, 10:38

Re: Witam jaka Antene wybrac

Post autor: Sonybose »

Wlasnie nie mm aplikacji do zarzadzania pasmami. Zainstalowalem na tel huactrl,
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19151
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Witam jaka Antene wybrac

Post autor: matek451 »

To wymuś te pasma w HuaCTRL i pokaż screeny z nich i speedtesty. Na Windows korzystaj z https://www.ltehmonitor.com/en/
Sonybose
Początkujący użytkownik forum
Posty: 5
Rejestracja: 2021-01-20, 10:38

Re: Witam jaka Antene wybrac

Post autor: Sonybose »

Ok juz zaknstalowalem zaraz wrzuce screeny
Ostatnio zmieniony 2021-01-20, 11:55 przez Sonybose, łącznie zmieniany 1 raz.
Sonybose
Początkujący użytkownik forum
Posty: 5
Rejestracja: 2021-01-20, 10:38

Re: Witam jaka Antene wybrac

Post autor: Sonybose »

Ok mam tylko na pasmie 2600 i 800 jak daje test to nie dzialalo
Sonybose
Początkujący użytkownik forum
Posty: 5
Rejestracja: 2021-01-20, 10:38

Re: Witam jaka Antene wybrac

Post autor: Sonybose »

Cbyba najlepirj bylo jak wlaczylem paso 800 i 1800 i 2100, ale nie wiem nie znam sie kompletnie na tym,czarna magia, wydaje mi sie zeby kupic antene ktora bedzie dzialala miedzy 800 a 2600 i tyle , ale mowie kompletnie nie czaje tego
21rk
Początkujący użytkownik forum
Posty: 9
Rejestracja: 2021-01-20, 06:10

Re: Witam jaka Antene wybrac

Post autor: 21rk »

Mam podobny problem. Zastanawiam się nad anteną MikroTik mANT LTE 5o + kabel 1, no max 2-metrowy. Na zewnątrz łapię super sygnał, niecałe 2km od nadajnika i może by dała radę ta antenka. Budynek mi mocno tłumi. Router chcę mieć wewnątrz. Ale ciężko znaleźć rzetelne info o tej antenie...
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19151
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Witam jaka Antene wybrac

Post autor: matek451 »

Przy 2 km od BTS-a i takich tragicznych parametrach sygnału na 1800-2600MHz nic tylko kupowac takie cudo, cena czyni cuda, będziesz Pan zadowolony.
VAHANARA

Re: Witam jaka Antene wybrac

Post autor: VAHANARA »

21rk pisze: Na zewnątrz łapię super sygnał, niecałe 2km od nadajnika i może by dała radę ta antenka. Budynek mi mocno tłumi. Router chcę mieć wewnątrz.
A antenę gdzie?
21rk pisze:Ale ciężko znaleźć rzetelne info o tej antenie...
https://i.mt.lv/cdn/product_files/mANT_ ... 180421.pdf

Tak czy inaczej to antena dookólna o niewielkim zysku, wiec niewiele może ci pomóc - może symbolicznie, zwłaszcza wewnątrz.
21rk
Początkujący użytkownik forum
Posty: 9
Rejestracja: 2021-01-20, 06:10

Re: Witam jaka Antene wybrac

Post autor: 21rk »

VAHANARA pisze:
21rk pisze:
A antenę gdzie?
:?
Routerek na półeczce, na poddaszku, na ściance zewnętrznej, ale wewnątrz budyneczku. W ściance otworek na zewnątrz, przez otworek kabelki z jednej strony podłączone do routerku, z drugiej do antenki zamontowanej na uchwyciku elewacyjnym (na zewnątrz). Długość kabelków maksymalnie 1,5 metra.
Chodzi o to, żeby mieć poziom sygnałku jak na zewnątrz, a routerek mieć wewnątrz, żeby sobie móc szybko karteczkę sim podmienić jeśli miałbym ochotkę zmienić sobie operatorka.
A może orientujesz się jaki zysk mają antenki wbudowane w routerek Huaweiek B315?
:)
VAHANARA

Re: Witam jaka Antene wybrac

Post autor: VAHANARA »

21rk pisze:Chodzi o to, żeby mieć poziom sygnałku jak na zewnątrz, a routerek mieć wewnątrz, żeby sobie móc szybko karteczkę sim podmienić jeśli miałbym ochotkę zmienić sobie operatorka. :)
I to jest bardzo fajna koncepcja.
21rk pisze: może orientujesz się jaki zysk mają antenki wbudowane w routerek Huaweiek B315?
Specyfikują im około 1dBi zysku, więc prawie żaden.

Ta antena, coś ją wybrał niespecjalnie się nadaje dla ciebie w takim układzie. Zdecydowanie lepsza powinna być antena jakaś kierunkowa. NA jakich pasmach chcesz pracować? Jakieś pomiary?
21rk
Początkujący użytkownik forum
Posty: 9
Rejestracja: 2021-01-20, 06:10

Re: Witam jaka Antene wybrac

Post autor: 21rk »

VAHANARA pisze:
21rk pisze:
21rk pisze: może orientujesz się jaki zysk mają antenki wbudowane w routerek Huaweiek B315?
Specyfikują im około 1dBi zysku, więc prawie żaden.

Ta antena, coś ją wybrał niespecjalnie się nadaje dla ciebie w takim układzie. Zdecydowanie lepsza powinna być antena jakaś kierunkowa. NA jakich pasmach chcesz pracować? Jakieś pomiary?
Pomiary podałem w 'moim' wątku viewtopic.php?f=11&t=60069
ODPOWIEDZ