Problem z gc79 na asusie amd turion 1,6ghz 512 mb itd. iPLUS

Kwestie techniczne, konfiguracja i rozwiązywanie problemów z modemami GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA).

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Damian

Problem z gc79 na asusie amd turion 1,6ghz 512 mb itd. iPLUS

Post autor: Damian »

Witam mam problem, nie wiem co zrobić na moim laptopie (taki jak w temacie) iPlus działa na modemie gc79 ale co jakies 10 minut zrywa mi połączenie, trzeba odczekać z 5-12 minut i znów idzie dalej ale czasami jak stanie to nie ruszy, czy ktoś by mógł powiedzieć jak skonfigurować laptopa czy moze coś innego prosze o odpowiedź
krzysztof.wojcik
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 165
Rejestracja: 2005-10-30, 09:54
Lokalizacja: Ełk

Re: Problem z gc79 na asusie amd turion 1,6ghz 512 mb itd. iPLUS

Post autor: krzysztof.wojcik »

Karty SE mają problemy z procesorami AMD, spróbuj włożyć kartę do laptopa z procesorem Intel, jeśli objawy będą identyczne jak opisujesz to pewnie coś siadło w samej karcie.
krzysiek

Re: Problem z gc79 na asusie amd turion 1,6ghz 512 mb itd. iPLUS

Post autor: krzysiek »

mam identyczny problem, rozni sie tylko tym ze moj asus ma semprona 3000+, zna ktos jakies rozwiazanie tego problemu? oczywiscie zmiana laptopa odpada
ps2master

nie ma róznicy miedzy amd a intel !!!!

Post autor: ps2master »

tez mam laptopa wyposazonym w semprona 3000+ i u mnie tez zrywa połaczenia(najczesciej popołudniu zas wieczorem <font color="#FF00FF"><b>»»w ogóle««</b></font> nie zrywa) ale nie tak czesto jak w wczesniejszym laptopie z procesorem intela wtedy jeszcze gorzej mi chodził net 5min i zrywało na amen połaczenie a teraz mam taką dziwna sytuacje ze mi modem wysyła dane ale je nieodbiera tak naprawde to jest problem modemów SonyEricssona nie sa to modemy dobrej jakosci sprubujcie podłaczyc komórke jako modem powinno działać lepiej ja jeszcze nie próbowałem ale mam zamiar to przetestować
Solo

Re: Problem z gc79 na asusie amd turion 1,6ghz 512 mb itd. iPLUS

Post autor: Solo »

Miałem ten sam problem próbowalem wszystkiego i nic nie pomogło

Kupilem sobie kabelek na allegro do mojego SE k 500 i internet śmiga bez problemów
Jeżeli ktos z was znajdzie jakies inne rozwiązanie to
prosze kontkt na maila [email protected]
Bart

zrywanie połączenia Iplus

Post autor: Bart »

Witam. Mam Pentium II 300 (IBM ThinkPad) Kartę SE GC79 + Wireless Manager też wiesza się co jakiś czas - czasami wystarczy reset radia, czasami trzeba restartować aplikację a czasami kompa, ale po kilku resetach chodzi przyzwoicie. Wydaje mi się że to wina modemu ,lub sterowników, czasami wywala się winda przy starcie - jak jest karta w slocie.

Pozdrowienia Bart
[email protected]
Iushiban
Początkujący użytkownik forum
Posty: 16
Rejestracja: 2005-10-29, 00:15

Re: Problem z gc79 na asusie amd turion 1,6ghz 512 mb itd. iPLUS

Post autor: Iushiban »

Fakt. Modemy SE GC79 to szajs. Używalem go jakiś czas na Acerze TM240. Niby wszystko OK ale czasami problem polegal na tym że gdy odpalalem aplikacje iPlus'a to wyskakiwalo info zebym wlozyl modem. Modem byl wlozony, nie byl obluzowany czy niedopchniety. Poprostu czasami cos w nim nie styka chyba. Po ponownym wyciagnieciu i wlozeniu zwykle zaczynal pracowac. Czyżby jakieś zapędy <font color="#FF0000"><b>***Cenzura***</b></font> syna Erika...? :D
Gość

Re: Problem z gc79 na asusie amd turion 1,6ghz 512 mb itd. i

Post autor: Gość »

Damian pisze:Witam mam problem, nie wiem co zrobić na moim laptopie (taki jak w temacie) iPlus działa na modemie gc79 ale co jakies 10 minut zrywa mi połączenie, trzeba odczekać z 5-12 minut i znów idzie dalej ale czasami jak stanie to nie ruszy, czy ktoś by mógł powiedzieć jak skonfigurować laptopa czy moze coś innego prosze o odpowiedź
Karta Ci sie przegrzewa i dlatego zrywa połączenia proste
nareczny
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2006-02-13, 03:09
Lokalizacja: Łódź

Re: Problem z gc79 na asusie amd turion 1,6ghz 512 mb itd. iPLUS

Post autor: nareczny »

Prawdopodobne rozwiązanie problemu:
GC79 to nie szajs.
Wireless Manager i sterownik to szajs.

Proponuję:
http://www.sonyericsson.com/downloads/GC79_V.1.0.0.zip

Młoda wersja sterowników i managera, Wyłącznie do GC79.

Sprawdźcie jak działa, ja testuję 1h i chyba jest lepiej.
Awatar użytkownika
Tomekłódź
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 364
Rejestracja: 2005-10-19, 19:28
Lokalizacja: Łódź

Re: Problem z gc79 na asusie amd turion 1,6ghz 512 mb itd. iPLUS

Post autor: Tomekłódź »

Mam GC79 w stacjonarnym na przejściówcde procesor amd athlon 2000
Moim zdaniem to nie jest wina sterowników ani windowsa tylko cos ze współpracą pomiędzy modemem a siecia iPlusa.

Ponieważ na początku wykupienia usługi też miałem problemy ze zrywaniem łącza co ok 1,5h zrywało. Po miesiacu było już ekstra połaczenie było stabilne ok 15h bez restartu i tak było przez 2 miesiące. A teraz ostatnio powróciły takieproblemy, więc jak jak to może być przez kompa skoro taki szmat czau było dobrze. :?:
ODPOWIEDZ