B818 plus mesh z 2xAX3 - problemy z IP

Sieci bezprzewodowe w technologii 2.4 GHz i 5 GHz oraz usługi polskich operatorów WiFi / Wi-Max / HiperLAN, dyskusje o routerach.
Reklama: Szukasz dostawcy internetu? Sprawdź https://isp.today/pl/ ogólnoświatowy katalog dostawców internetu.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
localhost9
Początkujący użytkownik forum
Posty: 6
Rejestracja: 2020-08-06, 22:12

B818 plus mesh z 2xAX3 - problemy z IP

Post autor: localhost9 »

Cześć, jestem w kropce. Dokupulem do domu dwa routery Huawei AX3 żeby mieć stabilne połączenie wielu urządzeń IoT. No i jest problem: po spięciu w mesh drugiego AX3 sieć się sypie.

Konfiguracja IP statycznego jest dostępna tylko przy użyciu tego routera "po kablu". W trybie repeater/mesh nie ma dostępu do zakładki ustawień sieci.

Sypie się niezależnie od sposobu kojarzenia (appka AI life, konfiguracja przez www, spinanie przyciskiem HiLink) oraz kolejności (AX do routera+AX do AX, AX do routera,, AX do routera).

Jakieś pomysły?

P.S. Wg Huawei AX3 powinien sam sobie zmieniać IP jeśli wykryje że łączy się z siecią gdzie AX3 już zajmuje dany IP.
lockter
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2021-03-01, 20:01

Re: B818 plus mesh z 2xAX3 - problemy z IP

Post autor: lockter »

Jak spiąć B818 z AX3 po kablu żeby był mesh? Szukałem próbowałem i nic :niepewny:
thedogg
Użytkownik forum
Posty: 49
Rejestracja: 2010-09-21, 12:42
Lokalizacja: Rybnik

Re: B818 plus mesh z 2xAX3 - problemy z IP

Post autor: thedogg »

Też szukałem i nie da rady, AX3 dostaje inny adres IP. AX3 wymusza inną adresację.
Czy znany jest jakiś router który działa z Link+ i B818?
ODPOWIEDZ