huawei cpe pro 2 Play 500GB

Kwestie techniczne, konfiguracja i rozwiązywanie problemów z modemami GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA).

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Tarkwiniusz
Początkujący użytkownik forum
Posty: 2
Rejestracja: 2021-04-06, 22:43

huawei cpe pro 2 Play 500GB

Post autor: Tarkwiniusz »

Witam, mam pytanie natury technicznej a ni ząb nie znam się na owej technologii, mianowicie zakupiłem ostatnio w Play internet bezprzewodowy z modemem jak w temacie, teoretycznie w moim miejscu zamieszkania jest zasięg 5G mimo to router nie wyszukuje owej sieci, przez co prędkość internetu jest zdecydowanie niezadowalająca. Czy istnieje możliwość że moje ustawienia routera są błędne czy jednak zostałem wprowadzony w błąd w salonie Play. Z góry dzięki za odpowiedź.
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6436
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: huawei cpe pro 2 Play 500GB

Post autor: onken »

Może podaj lokalizacje najpierw ?

I nie oczekuj że nawet jak będziesz miał OBECNE 5G to wynik będzie lepszy....

Może być nawet gorszy.

Ps.
Bez testów nie kupuje się nic w ciemno a szczególnie po namowie sprzedawcy w salonie...

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
Anil321
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 243
Rejestracja: 2020-03-18, 12:08

Re: huawei cpe pro 2 Play 500GB

Post autor: Anil321 »

Osoba w salonie nie wprowadziła w błąd - widzi że jest dostępne 5G to Ci to powiedziała. Ale sprzedawca nie jest wróżką i samemu trzeba porobić testy bo to operator mobilny i zgodnie z regulaminem nie musi jego usługa działać w każdym miejscu.
Poza tym na LTE możesz mieć lepsze wyniki na ten moment niż na tym 5G;p
Tarkwiniusz
Początkujący użytkownik forum
Posty: 2
Rejestracja: 2021-04-06, 22:43

Re: huawei cpe pro 2 Play 500GB

Post autor: Tarkwiniusz »

Nie wydaje mi się aby LTE miało lepsze wyniki niż 5G szczególnie iż mieszkam w samym ścisłym centrum Gdańska głównego. ( 2,5 km od dworca głównego PKP ) ul Malczewskiego. Rozumiem że coś może nie działać ale po wstępnej rozmowie z obsługą klienta okazuje się że w 100 procentach powinienem być w pełnym zasięgu 5G
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26111
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: huawei cpe pro 2 Play 500GB

Post autor: wojteks »

Na dziś 5G Play to bełkot marketingowy. Sprawdź wystawiając router na zewnątrz, może złapie to "cudowne" 5G.
Nie pomagam na PW!
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19151
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: huawei cpe pro 2 Play 500GB

Post autor: matek451 »

Proponuję olać gościa, ma w d.... to co tu jest pisane, chodzi na pasku tych i... z salonu Play, nie ma zielonego pojęcia o sieciach LTE/5g zresztą tak samo jak konsultanci, każdy zorientowany wię ze lepiej nie być w zasięgu tego pseudo 5G na DSS2100n1, teraz gdy na LTE2100 jest do dyspozycji 15MHz pasma dzielonego na LTE/5gn1 samo LTE2100 działa w agregacji z LTE2600+2100+1800 na 50MHz dużo lepiej od tej wydmuszki na N1 , sam mam taką stację pod nosem i DL 300-350Mb/s więc ten syf na DSS mi do niczego niepotrzebny. https://www.speedtest.pl/wynik/286251447 , n i gościu bierze PRO2 nawet nie sprawdzajac z którą stacją bazową Play się u siebie łaczy i jakie sa parametry sygnału na poszczególnych pasmach LTE,, no i sobie sam strzelił samobója wybierając nie wiadomo po co ten router do 5G/LTE to bierze się MC801A jest w cenie PRO2 ale ma złącza anten zewnętrznych a najlepiej MC7010.
Anil321
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 243
Rejestracja: 2020-03-18, 12:08

Re: huawei cpe pro 2 Play 500GB

Post autor: Anil321 »

Powtarzam - obsługa operatora widzi tylko to co widzą na mapkach zasięgowych, przecież nikt nie chodzi i nie robi testów na każdej ulicy. Nikt nie zapewni że będzie Ci to działać i że będziesz miał lepsze wyniki niż na LTE i przestań się sprzeczać skoro sam napisałeś że nie znasz się na tej technologii. A aktualnie uzytkownicy potrafią mieć lepsze wyniki na LTE niż na tym marketingowym 5G
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19151
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: huawei cpe pro 2 Play 500GB

Post autor: matek451 »

Obsługa to nie ma żadnego pojęcia co sprzedaje i jak wyglada sieć operatora, oni mają zarabiać kasę i powie wszystko aby klient kupił ofertę a potem zdziwienie że nie działa bo nie działa, tu potrzebne sa nnajpierw testy pasm LTE po kolei i tego 5G.
3do18
Stały użytkownik forum
Posty: 58
Rejestracja: 2020-10-20, 07:54

Re: huawei cpe pro 2 Play 500GB

Post autor: 3do18 »

potwierdzam, zę obsluga nie wie co sprzedaje, testowałem w Plus H122 5G w taryfie Plus Internet 80 LTE, router chodził na 5G a konsultant patrząc w regulamin promocji przekonywał mnie, że 5G TYLKO w pakietach Plus Internet 110 5G i Plus Internet 210 5G - co literalnie czytając umowy jest prawdą, ale w innych pakietach 5G też śmiga - potwierdzone testami i rozmową z działem technicznym, który mi sprawdził, że w danym momencie msisdn łączy się z siecią 5G
ODPOWIEDZ