Słaba karta sieciowa - zamiennik pod to

Sieci bezprzewodowe w technologii 2.4 GHz i 5 GHz oraz usługi polskich operatorów WiFi / Wi-Max / HiperLAN, dyskusje o routerach.
Reklama: Szukasz dostawcy internetu? Sprawdź https://isp.today/pl/ ogólnoświatowy katalog dostawców internetu.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
krychxagg
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 353
Rejestracja: 2019-09-24, 09:09

Słaba karta sieciowa - zamiennik pod to

Post autor: krychxagg »

Witam.

Mam problem z moją kartą sieciową TP-Linka w komputerze. Mam często brak internetu, oraz prędkość mocno spada przez wi-fi, ogólnie ta karta wi-fi doprowadza mnie do szału. Więc szukam zamiennika pod technologię Wi-Fi, a wiercić kabla przez pokój nie chce. Chce kupić zestaw powerline Netgeara.
Tylko pytania mam 2:
- Czy nie będzie się gryzł taki zestaw z aktualnie zainstalowanym zestawem powerline w tym samym pokoju do dekodera nc+?
- Czy połączenie po powerline jest bezstratne jak prawdziwy Ethernet?
T-Mobile No-Limit 60mb/s, Huawei B535, Cybertech 17dBi + Play, Huawei E5573
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26111
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Słaba karta sieciowa - zamiennik pod to

Post autor: wojteks »

1. MIiszkasz w blokowisku? Jeżeli tak to tylko przejście na 5GHz ma sens, WiFi 2.4GHz jest zapchane obcymi sieciami.
2. Zamiast kupować kolejny zestaw dokup tylko trzecie urządzenie o ile system pozwala (jak nie to kładź kable ethernet wiercąc ściany, najtańsze rozwiązanie i skuteczne).
3. Różnie bywa, gigabitowy ethernet jest lepszy i działa.
Nie pomagam na PW!
krychxagg
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 353
Rejestracja: 2019-09-24, 09:09

Re: Słaba karta sieciowa - zamiennik pod to

Post autor: krychxagg »

Mieszkam w domku. Aktualne Wifi jest już niby 5GHz, ale nie raz chodzi tragicznie. A 2 aktualne powerliny to stare TP-Linki które są do połączenia dekoderów w ramach multiroomu nc+, więc raczej 3 takiego samego nie dokupię do tego zestawu.
Koszt 2 powerline to 200zł, jeśli mógłbym w ten sposób uniknąć wiercenia, a uzyskać dużo stabilniejsze połączenie niż po wifi to jestem gotów to wydać. Tylko żeby faktycznie to działało stabilnie i żeby nie gryzło się z aktualnymi powerlinami.
T-Mobile No-Limit 60mb/s, Huawei B535, Cybertech 17dBi + Play, Huawei E5573
key
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 9565
Rejestracja: 2010-08-01, 18:30
Lokalizacja: Nürnberg

Re: Słaba karta sieciowa - zamiennik pod to

Post autor: key »

Jesli juz masz powerline, to dokup dodatkowe punkty (tego samego producenta, ten sam model) i podlacz je do istniejacej juz sieci - to rozwiazanie dziala dobrze.

5 GHz ma zawsze mniejszy zasieg niz 2.4GHz - wynika to z tego, ze im wyzsza czesttliwosc sygnalu, tym wieksze jest jego tlumienie przy tej samej drodze.
Nie pomagam na PW.
krychxagg
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 353
Rejestracja: 2019-09-24, 09:09

Re: Słaba karta sieciowa - zamiennik pod to

Post autor: krychxagg »

Aktualnych moich Tp linków już niema w sprzedaży, poza tym to zabytkowy sprzęt dosyć wolny.
https://www.morele.net/urzadzenie-plc-t ... it-554483/
Nad tym sprzętem myślę, jedyny mój strach to że pogryzie się z aktualnymi TP linkami pod dekoderami.
T-Mobile No-Limit 60mb/s, Huawei B535, Cybertech 17dBi + Play, Huawei E5573
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26111
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Słaba karta sieciowa - zamiennik pod to

Post autor: wojteks »

To kup nowy zestaw 3-4 sztuk a stare sprzedaj albo połóż skrętkę (będzie dobrze i tanio).
Nie pomagam na PW!
key
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 9565
Rejestracja: 2010-08-01, 18:30
Lokalizacja: Nürnberg

Re: Słaba karta sieciowa - zamiennik pod to

Post autor: key »

krychxagg pisze:Aktualnych moich Tp linków już niema w sprzedaży, poza tym to zabytkowy sprzęt dosyć wolny.
...
Nad tym sprzętem myślę, jedyny mój strach to że pogryzie się z aktualnymi TP linkami pod dekoderami.
Nie pogryzie sie - przesylanie danych wykonywane jest w standartach, np. HomePlug AV2, HomePlug AV, HomePlug, IEEE802.3, IEEE P1901 lub ......

Sprawdz na stronce TP-Linka jaki standard uzywa Twoje rozwiazanie i czy ono tez jest uzywne przez TL-PA4010.
Nie pomagam na PW.
krychxagg
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 353
Rejestracja: 2019-09-24, 09:09

Re: Słaba karta sieciowa - zamiennik pod to

Post autor: krychxagg »

Ok, spróbuję zamówić zestaw z innym standardem niż obecny. Jak będzie źle to najwyżej oddam do sklepu, zaryzykuje.
T-Mobile No-Limit 60mb/s, Huawei B535, Cybertech 17dBi + Play, Huawei E5573
ODPOWIEDZ