Wybór operatora i sprzętu. Huawei 4G Router 3 Prime vs HUAWEI 5G CPE Pro 2

Dyskusje na temat wyboru sprzętu. Jaki modem, telefon do GPRS/EDGE/UMTS/HSDPA/HSUPA, jaką przejściówkę, kabel do telefonu... itp. mam wybrać?

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Lolnox
Stały użytkownik forum
Posty: 63
Rejestracja: 2021-04-07, 08:18

Wybór operatora i sprzętu. Huawei 4G Router 3 Prime vs HUAWEI 5G CPE Pro 2

Post autor: Lolnox »

Witam, mam problem z wyborem. Jedyny dostawca radiówki oferuje 16mb/4 ale tylko i wyłącznie umowę na 3 lata bez testow a już w rodzinnych stronach miałem problemy z jednym małym dostawcą..... Według map plusa jestem niedaleko zasięgu 5g a za to na stronach o bts już różnie to wygląda. HUAWEI 5G CPE Pro 2 nie posiada z tego co widzę wyjścia na antenę, w moim domu zauważyłem najlepszy zasięg jest w Orange, potem tmobile i plus podobnie, play nie sprawdzałem. Miejscowość Trekus, Województwo warmińsko-mazurskie, obrzeża Olsztyna. Ktoś pomoże?
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26110
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Wybór operatora i sprzętu. Huawei 4G Router 3 Prime vs HUAWEI 5G CPE Pro 2

Post autor: wojteks »

Kup startery internetowy tych sieci i sprawdź smartfonem albo routerem jakie prędkości osiągniesz i pokaż parametry dla każdego pasma osobno.
Nie pomagam na PW!
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19150
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Wybór operatora i sprzętu. Huawei 4G Router 3 Prime vs HUAWEI 5G CPE Pro 2

Post autor: matek451 »

Kiepski żart z tym 5G2600 Plusa, pomysł z tym operatorem z tych tragicznych, oferta słaba, sprzęt drogi no i FUP a zasięg z Klewek na LTE1800+900 a BTS Trękusek to nędza na gołych 5MHz z LTE900. NetWorks ma w Klewkach LTE2100+1800+800 a w Wyrandach LTE1800+800, Play ma stację w Klewkach z LTE2100+1800+800 a w Trękusku LTE2100+1800. Podsumowując wybór Plusa to samobójstwo, wybierasz z pozostałych 3 operatorów. Testy na zewnatrz na ich kartach, telefon z aplikacją https://play.google.com/store/apps/deta ... ster&hl=pl i screeny z niej i speedtesty.
duke
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 169
Rejestracja: 2020-01-10, 17:21

Re: Wybór operatora i sprzętu. Huawei 4G Router 3 Prime vs HUAWEI 5G CPE Pro 2

Post autor: duke »

z tym plusem bym nie przesadzał, trzeba sprawdzić. Mi też odradzano plusa, a okazał się najlepszy w mojej lokalozacji.
Tak jak piszą przedmówcy: startery i testujesz na każdymbszukając najlepszej lokalozacji w domu
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19150
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Wybór operatora i sprzętu. Huawei 4G Router 3 Prime vs HUAWEI 5G CPE Pro 2

Post autor: matek451 »

Ta , ponad 5 km do stacji bazowych 5G na 2600MHz więc na bank w takich warunkach w domu będzie miał zasięg na PRO2 nic tylko brać na nim to nawet sobie z LTE1800 w domu nie pokorzysta i zostanie mu padlina LTE900 na jakiś szczatkach sygnału, nic tylko testować operatora który za PRO2 chce z 1,5 raza więcej niż reszta tylko Klewki mają LTE1800 i obsługują duży rejon, Ruś i stacje w Olsztynie daleko i lasy a Trękusek to dno i metr mułu, biorąc to pod uwagę idę w zakład że Plus wypada tam , NetWrks z agregacja 3 pasm na 35MHz z Klewek czy Play z nową stacja w tej miejscowości powinny działać lepiej do tego Play w Trękusku i Wyranfdach ma kolejne stacje bazowe z agregacją pasm pojemnościowych.
piotrzet
Guru bezprzewodowy
Posty: 2377
Rejestracja: 2017-10-21, 13:46

Re: Wybór operatora i sprzętu. Huawei 4G Router 3 Prime vs HUAWEI 5G CPE Pro 2

Post autor: piotrzet »

duke pisze:z tym plusem bym nie przesadzał, trzeba sprawdzić. Mi też odradzano plusa, a okazał się najlepszy w mojej lokalozacji.
Tak jak piszą przedmówcy: startery i testujesz na każdymbszukając najlepszej lokalozacji w domu
U ciebie były pewno inne odległości od nadajnika tu jest 5KM. Do tego oferta plusa najsłabsza i najdroższa nie ma się co pchać. Tym bardziej, że widać konkurecnję która ma więcej stacji lepiej wyposażonych jak to zwykle bywa.
Lolnox
Stały użytkownik forum
Posty: 63
Rejestracja: 2021-04-07, 08:18

Re: Wybór operatora i sprzętu. Huawei 4G Router 3 Prime vs HUAWEI 5G CPE Pro 2

Post autor: Lolnox »

Dziś zrobię porównanie w godzinach szczytu, wczoraj na oparach starej startówki porównałem plus który używam ciągle z - mobile. I okazało się że tmobile w domu tam gdzie miałem najgorszy zasięg 25mbit download a plus 7. Dziś zrobię testy z innymi kartami wewnątrz i na zewnątrz. I wstawię logi i screeny. Pytanie co wybrać dobry router i dokupić antenę czy lepiej brać zestaw typu ZTE netbox 5g mc7010 + mf18a? I jezcse jedno pytanie. 500gb pakietu wystarczy do oglądania netflixa jakieś 3-4 filmy tygodniowo trochę yt i czasem gra online?
tom3636
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 187
Rejestracja: 2016-02-17, 21:50

Re: Wybór operatora i sprzętu. Huawei 4G Router 3 Prime vs HUAWEI 5G CPE Pro 2

Post autor: tom3636 »

500 giga starczy, ale być może 200 czy 300 też starczy. Jeśli masz 5 KM do BTS, to jest to dość daleko, być może trzeba będzie coś zmieniać w sprzęcie, sprawdzić inny router , dobrać jakąś antenę. Dobrze, żebyś coś <font color="#FF00FF"><b>»»wziąć««</b></font> z opcją na testy, bo być może trzeba będzie zwracać. Ja jak miałem 5 km do BTS to ze 4-5 routerów z antenami przerobiłem. Teraz mam kilkaset metrów i jest spokój. Nawet modem USB 3g się sprawdza do netflixa, ale to dlatego, że mam blisko. Przeanalizuj jeszcze dokładnie mapkę z BTSami. Jeśli np operator "S" ma jeden BTS w okolicy a operator "W" 5, to lepiej wybrać tego drugiego, ponieważ jego nadajniki będą mniej obciążone. Oczywiście to teoria i bez testów nie ma co gdybać.
Lolnox
Stały użytkownik forum
Posty: 63
Rejestracja: 2021-04-07, 08:18

Re: Wybór operatora i sprzętu. Huawei 4G Router 3 Prime vs HUAWEI 5G CPE Pro 2

Post autor: Lolnox »

matek451 pisze:Ta , ponad 5 km do stacji bazowych 5G na 2600MHz więc na bank w takich warunkach w domu będzie miał zasięg na PRO2 nic tylko brać na nim to nawet sobie z LTE1800 w domu nie pokorzysta i zostanie mu padlina LTE900 na jakiś szczatkach sygnału, nic tylko testować operatora który za PRO2 chce z 1,5 raza więcej niż reszta tylko Klewki mają LTE1800 i obsługują duży rejon, Ruś i stacje w Olsztynie daleko i lasy a Trękusek to dno i metr mułu, biorąc to pod uwagę idę w zakład że Plus wypada tam , NetWrks z agregacja 3 pasm na 35MHz z Klewek czy Play z nową stacja w tej miejscowości powinny działać lepiej do tego Play w Trękusku i Wyranfdach ma kolejne stacje bazowe z agregacją pasm pojemnościowych.
Networks to tmobile?
Lolnox
Stały użytkownik forum
Posty: 63
Rejestracja: 2021-04-07, 08:18

Re: Wybór operatora i sprzętu. Huawei 4G Router 3 Prime vs HUAWEI 5G CPE Pro 2

Post autor: Lolnox »

Logi i pomiary zrobione w środku potem przed wejściem do domu i następnie w oknie na poddaszu. T mobile rozszarpał plus, jutro play
piotrzet
Guru bezprzewodowy
Posty: 2377
Rejestracja: 2017-10-21, 13:46

Re: Wybór operatora i sprzętu. Huawei 4G Router 3 Prime vs HUAWEI 5G CPE Pro 2

Post autor: piotrzet »

To, że T-Mobile lepszy od Plusa to akurat żadne zaskoczenie wszystko jest lepsze niż Plus
Lolnox
Stały użytkownik forum
Posty: 63
Rejestracja: 2021-04-07, 08:18

Re: Wybór operatora i sprzętu. Huawei 4G Router 3 Prime vs HUAWEI 5G CPE Pro 2

Post autor: Lolnox »

Tu jescze z kolegi telefonu test na Orange, robiłem jescze play na innym telefonie ale była tragedia nawet wystawiając rękę za okno dachowe więc nie wstawiam. Co dziwne żona w Orange ma zaniki zasięgu w kilku miejscach domu a te testy na kolegi telefonie (zrobilem jego bo na identyczny jak ja żeby było porównanie do plus i tmobile) mimo czasem niskiego zasięgu były dosyć dobre, tylko co dziwne gdy wystawiłem telefon ponad połać dachu nie było lepiej niż w salonie a nawet minimalnie gorzej, a dziwne dlatego że mam dom w sporym dołku.
Lolnox
Stały użytkownik forum
Posty: 63
Rejestracja: 2021-04-07, 08:18

Re: Wybór operatora i sprzętu. Huawei 4G Router 3 Prime vs HUAWEI 5G CPE Pro 2

Post autor: Lolnox »

Tu jescze logi z tel koleżanki, pomiaru prędkości nie mam ale było około 2mb/0,5
Lolnox
Stały użytkownik forum
Posty: 63
Rejestracja: 2021-04-07, 08:18

Re: Wybór operatora i sprzętu. Huawei 4G Router 3 Prime vs HUAWEI 5G CPE Pro 2

Post autor: Lolnox »

Widzę że pozostaje mi tmobile, tylko czy ktoś wypowie się na temat ZTE MF258k? Bo tylko taki zestaw mają z możliwością zewnętrznej anteny te wszystkie nowsze modele z tg wyższym standardem WiFi nie mają nawet wyjsc N antenę. Ktoś testował i porównywał?
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26110
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Wybór operatora i sprzętu. Huawei 4G Router 3 Prime vs HUAWEI 5G CPE Pro 2

Post autor: wojteks »

MF258K to urządzenie do montażu na zewnątrz więc o jakiej antenie zewnętrznej piszesz?

Praktycznie żaden router (współczesny) nie ma gniazd antenowych N. Zwykle mają SMA lub TS9.
Nie pomagam na PW!
bartoleq
Użytkownik forum
Posty: 46
Rejestracja: 2013-09-06, 09:55
Lokalizacja: Otwock

Re: Wybór operatora i sprzętu. Huawei 4G Router 3 Prime vs HUAWEI 5G CPE Pro 2

Post autor: bartoleq »

Tu jest pewnie problem "ubogiej" oferty T-mobile, które nie wiem czemu ale dla 500GB ograniczyła dostępne routery.
Huaweii B818 dostepny jest tylko do 300GB. Powyżej trzeba brać te urządzenia zewnętrzne MF. Głupota.
Anil321
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 243
Rejestracja: 2020-03-18, 12:08

Re: Wybór operatora i sprzętu. Huawei 4G Router 3 Prime vs HUAWEI 5G CPE Pro 2

Post autor: Anil321 »

Pewnie nabrali sporo tego i teraz chcą żeby to schodziło, pod względem biznesowym nic dziwnego.
Lolnox
Stały użytkownik forum
Posty: 63
Rejestracja: 2021-04-07, 08:18

Re: Wybór operatora i sprzętu. Huawei 4G Router 3 Prime vs HUAWEI 5G CPE Pro 2

Post autor: Lolnox »

bartoleq pisze:Tu jest pewnie problem "ubogiej" oferty T-mobile, które nie wiem czemu ale dla 500GB ograniczyła dostępne routery.
Huaweii B818 dostepny jest tylko do 300GB. Powyżej trzeba brać te urządzenia zewnętrzne MF. Głupota.
Tylko czy pry tych odległościach ten B818 byłby lepszy bez zewnetrznej anteny?
bartoleq
Użytkownik forum
Posty: 46
Rejestracja: 2013-09-06, 09:55
Lokalizacja: Otwock

Re: Wybór operatora i sprzętu. Huawei 4G Router 3 Prime vs HUAWEI 5G CPE Pro 2

Post autor: bartoleq »

Do b818 też możesz podłączyć antenę zewnętrzną, z tym że router masz w domu, a antenę na zewnątrz.
Jak to będzie działać z 5km to nie wiem, ja mam tylko 1,2 km do nadajnika.
Lolnox
Stały użytkownik forum
Posty: 63
Rejestracja: 2021-04-07, 08:18

Re: Wybór operatora i sprzętu. Huawei 4G Router 3 Prime vs HUAWEI 5G CPE Pro 2

Post autor: Lolnox »

wojteks pisze:MF258K to urządzenie do montażu na zewnątrz więc o jakiej antenie zewnętrznej piszesz?

Praktycznie żaden router (współczesny) nie ma gniazd antenowych N. Zwykle mają SMA lub TS9.
biorę pod uwage też testy innych operatorów i o ile tmobile ma w najlepszym pakiecie zte z zewnętrzną anteną tak np w play chyba lepsze modemy/routery są bez anten zewnętrznych w zestawie i pytanie czy któryś z nich może być lepszy od tego zxte mimo braku anteny.
Router stacjonarny ZTE MC801A 5G
Huawei 4G Router 3 Prime (kat. 19)
Huawei 5G CPE Pro 2 (H122-373)
Tmobile trochę mnie zdenerwowało brakiem oferty okresu próbnego.. bierz i jak nie działa to opłacaj.... chyba po kolei będe testował plus/ orange/ tmobile i zwracał zabawki i tmobile na koncu mimo żę wypoada podobnie jak orange a raczej lepiej.
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26110
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Wybór operatora i sprzętu. Huawei 4G Router 3 Prime vs HUAWEI 5G CPE Pro 2

Post autor: wojteks »

Jak do wspomnianych routerów dołączysz antenę(y) zewnętrzną to może dorównają ZTE.
Nie pomagam na PW!
consigliero
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 150
Rejestracja: 2021-01-30, 08:50

Re: Wybór operatora i sprzętu. Huawei 4G Router 3 Prime vs HUAWEI 5G CPE Pro 2

Post autor: consigliero »

Dokladnie jak napisał kolega, nie chcesz nie umiesz bawić się z antenami kablami, to wybierasz MF258 K. Już to pisałem, że gdybym do B818 dołożył anteny to może byłoby lepiej niż w MF258 K, ale dwa kable antenowe to większa dla mnie komplikacja i trzeba uważać na długość. Wadą MF258 K jest fakt że w przypadku chęci zmiany karty sim trzeba wyjść na dach.
bartoleq
Użytkownik forum
Posty: 46
Rejestracja: 2013-09-06, 09:55
Lokalizacja: Otwock

Re: Wybór operatora i sprzętu. Huawei 4G Router 3 Prime vs HUAWEI 5G CPE Pro 2

Post autor: bartoleq »

W T-mobile jest okres testowy. 14 dni. Z tym, że nie dotyczy 500GB, można testować oferty tylko do 300GB :-). Znowu jakieś absurdalne wymagania.
Właśnie <font color="#FF00FF"><b>»»wziąć««</b></font> na testy. Mam 150m do nadajnika t-mobile..na antenach wbudowanych w B818 mam 330Mb/s w godzinach wieczornych.
W tym samym czasie plus ma 40-50Mb/s, ale nadajnik 1,2km. Tylko szkoda że B818 dają do max 300GB, bo inaczej na 100 % brałbym T-mobile. A tak to 2 lata z 300GB to może być mało.
Lolnox
Stały użytkownik forum
Posty: 63
Rejestracja: 2021-04-07, 08:18

Re: Wybór operatora i sprzętu. Huawei 4G Router 3 Prime vs HUAWEI 5G CPE Pro 2

Post autor: Lolnox »

consigliero pisze:Dokladnie jak napisał kolega, nie chcesz nie umiesz bawić się z antenami kablami, to wybierasz MF258 K. Już to pisałem, że gdybym do B818 dołożył anteny to może byłoby lepiej niż w MF258 K, ale dwa kable antenowe to większa dla mnie komplikacja i trzeba uważać na długość. Wadą MF258 K jest fakt że w przypadku chęci zmiany karty sim trzeba wyjść na dach.
Zdaje sobie z tego sprawę, bardziej mi chodziło o porównanie " któreś z pozostałych urządzen jest dużo lepsze nie biorąc pod uwagę anteny więc jeśli dokupiłbym i zamontował sam to ZTE jest daleko w tyle lub różnica jest minimalna/ledwo wyczuwalna" chodzi mi cZy jest sens pokłonić się nad którymś i dobrac samodzielnie antenę bo jestem w stanie się pobawić jesli to mi coś da. Ale jeśli pzostałe urządzenia są tylko nie co lepsze jeśli chodzi o wifi lub np nie mają tych agregacji pasm to może nie ma sensu kombinować?
PS po rozmowie z konsultantem chca mi dać 500gb w tmobile na testy jednak 14dniowe
Lolnox
Stały użytkownik forum
Posty: 63
Rejestracja: 2021-04-07, 08:18

Re: Wybór operatora i sprzętu. Huawei 4G Router 3 Prime vs HUAWEI 5G CPE Pro 2

Post autor: Lolnox »

Ten ZTE MC801A 5G bez anteny zewnętrznej zasięgu nie powinien mieć lepszego ?
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6436
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Wybór operatora i sprzętu. Huawei 4G Router 3 Prime vs HUAWEI 5G CPE Pro 2

Post autor: onken »

Niby jakim cudem mógłby mieć lepszy zasięg niż Huawei ??

Skoro oba na wewnętrznej antenie mają działać.

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
Lolnox
Stały użytkownik forum
Posty: 63
Rejestracja: 2021-04-07, 08:18

Re: Wybór operatora i sprzętu. Huawei 4G Router 3 Prime vs HUAWEI 5G CPE Pro 2

Post autor: Lolnox »

onken pisze:Niby jakim cudem mógłby mieć lepszy zasięg niż Huawei ??

Skoro oba na wewnętrznej antenie mają działać.
Nie powinno być "niż ZTE"? Chodziło mi czy ten huaweii z wyższa klasa lte moze mieć lepszy niż ZTE z zewnętrzna i niższa klasa. Może i głupie pytania ale nie chce spędzić pół roku na testach i porównaniach
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6436
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Wybór operatora i sprzętu. Huawei 4G Router 3 Prime vs HUAWEI 5G CPE Pro 2

Post autor: onken »

Obawiam się że bez testów nikt Ci nie odpowie bo to byłoby zgadywanie...

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
Lolnox
Stały użytkownik forum
Posty: 63
Rejestracja: 2021-04-07, 08:18

Re: Wybór operatora i sprzętu. Huawei 4G Router 3 Prime vs HUAWEI 5G CPE Pro 2

Post autor: Lolnox »

onken pisze:Obawiam się że bez testów nikt Ci nie odpowie bo to byłoby zgadywanie...
Dlatego pytam bo podejrzewam że nie jeden z tego forum zrobił sporo testów :D
Lolnox
Stały użytkownik forum
Posty: 63
Rejestracja: 2021-04-07, 08:18

Re: Wybór operatora i sprzętu. Huawei 4G Router 3 Prime vs HUAWEI 5G CPE Pro 2

Post autor: Lolnox »

Zte MF258k agreguje 4 pasma lte jednocześnie? Jest gdzieś info które? 2100,800,900,1800?
ODPOWIEDZ