Redmi Note 8 Pro + Orange

Opis sprzętu (modemów, telefonów, routerów itd) oraz oprogramowania przygotowane przez użytkowników naszego forum.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
kris86
Początkujący użytkownik forum
Posty: 14
Rejestracja: 2010-12-23, 13:57
Lokalizacja: dylewo

Redmi Note 8 Pro + Orange

Post autor: kris86 »

Wielu osobom, może się wydawać że umieszczanie tutaj recenzji smartfona to pomyłka. Jednakże tak nie jest. Niedawno odkryłem, że ten smartfon ma unikalną cechę, coś czego nie posiadają flagowce kosztujące kilkukrotnie więcej od produktu Xiaomi. A mianowicie można w nim wybierać częstotliwości pracy LTE, a także 3G. Wszystko to jest możliwe, tylko dlatego że posiada procesor Mediateka na którego tak wszyscy psioczyli. Więc jak ktoś posiada dowolnego smartfona z tym procesorem, może zastosować taki myk. Żeby to się udało, należy najpierw odblokować tryb programistyczny, a następnie wpisać tak kod: *#*#3646633#*#*. A wszystko jest widoczne w zakładce Band Mode https://images90.fotosik.pl/496/581c29e087728492.jpg

3G 900Mhz
Obrazek
LTE 800Mhz
Obrazek
LTE 1800MHz
Obrazek
LTE 2100MHz
Obrazek
LTE 2600MHz
Obrazek

Agregacja LTE 1800+2100MHz
Obrazek

Myślę, że moje odkrycie może pomóc wielu osobom, które mają problem z niestabilnym zasięgiem lub niską prędkością netu w smartfonie :ok:
piotrzet
Guru bezprzewodowy
Posty: 2377
Rejestracja: 2017-10-21, 13:46

Re: Redmi Note 8 Pro + Orange

Post autor: piotrzet »

To, że sprzęt z mediatekiem pozwala na wybór częstotliwości to żadna nowość. Ale śmieszy mnie coś takiego "Niedawno odkryłem, że ten smartfon ma unikalną cechę, coś czego nie posiadają flagowce kosztujące kilkukrotnie więcej od produktu Xiaomi." Super cecha tak potrzebna, że nie wiem. Gdyby miał modem X55 od Qualcommu to prędkości na tych pasmach będą znacznie wyższe. Pomijając już kompleksowe wykorzystanie nadajnika ze wszystkich technologii. Także naprawdę nie ośmieszaj sie i nie porównuj tego produktu do telefonów za kilka tysięcy.
kris86
Początkujący użytkownik forum
Posty: 14
Rejestracja: 2010-12-23, 13:57
Lokalizacja: dylewo

Re: Redmi Note 8 Pro + Orange

Post autor: kris86 »

Z pewnością taki Samsung jest szybszy, pod warunkiem korzystnej lokalizacji. W przypadku bycia na granicy zasięgu i dużego obciążenia nadajników, już tak różowo nie będzie ;) Mam też drugiego smartfona ze Snapdragonem i tutaj gdzie Ja mieszkam, układ ten poległ na całej linii. Ciągle przełączał się na LTE800, które działa jak krew z nosa i nic nie można z tym zrobić.
piotrzet
Guru bezprzewodowy
Posty: 2377
Rejestracja: 2017-10-21, 13:46

Re: Redmi Note 8 Pro + Orange

Post autor: piotrzet »

No akurat Samsung niekoniecznie. On jest oparty na innym modemie. Są też wadliwe egzemplarze. Jakiego masz snapragona w telefonie? Rozumiem min 865?
fluorek
Użytkownik forum
Posty: 43
Rejestracja: 2018-11-28, 15:37

Re: Redmi Note 8 Pro + Orange

Post autor: fluorek »

aby za kazdym razem nie wpisywać kodu polecam te oto aplikacje https://play.google.com/store/apps/deta ... l=pl&gl=US
tworzy ona jakby sktót do tego trybu wybierania pasm
Mig25
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1676
Rejestracja: 2015-08-25, 18:45
Lokalizacja: z Nienacka

Re: Redmi Note 8 Pro + Orange

Post autor: Mig25 »

A alikacja Netmonster przypadkiem nie ma tego w opcjach ( pod trzema kropkami ?) . Bo w Samsungach jest "Samsung Network Settings" , i tam można bandy do agregowania wybrać.
janiczkowy
Początkujący użytkownik forum
Posty: 2
Rejestracja: 2021-08-15, 21:56
Lokalizacja: Krakowice

Re: Redmi Note 8 Pro + Orange

Post autor: janiczkowy »

Zaraz będzie testowane!
_7G_
Początkujący użytkownik forum
Posty: 7
Rejestracja: 2021-10-14, 16:59

Re: Redmi Note 8 Pro + Orange

Post autor: _7G_ »

Mam Note 10 Pro, u mnie też jest to możliwe?
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26111
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Redmi Note 8 Pro + Orange

Post autor: wojteks »

Ale co ma być możliwe?
Nie pomagam na PW!
ODPOWIEDZ