Czy zmienić antenę?

Informacje na temat podłączania i doboru anten GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA), lokalizacji nadajników, zasięgów, wymuszania EDGE/3G, funkcjonowania sieci i awarii BTS-ów.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
darek
Stały użytkownik forum
Posty: 50
Rejestracja: 2008-01-02, 01:52
Lokalizacja: zza góry

Czy zmienić antenę?

Post autor: darek »

Mam taki modem http://www1.era.pl/phones/phone_details ... phone=1361 i taką antenę http://www.welcom.pl/go/_info/?user_id=282&lang=pl siła sygnału "bardzo dobra" 61dBm są 4 kreski na 5 zasięgu download 107 upload 31 ping1143. Pliki pobiera 17-25. Zasięg EDGE mam z dwóch BTS jeden 10 km drugi 9 km i GPRS też z dwóch 8 i 8.5 km. EDGE jest od południa i zachodu GPRS wschodu i północy. Antenę mam zamocowaną na ścianie domu od EDGE, GPRS wtedy nie łapię. Z żadnym BTS nie ma kontaktu wzrokowego bo mieszkam w dolinie jeziora. Jeśli bym miał inną antenę to mam szansę na szybszy internet(ERA)? Z góry dziękuje za pomoc
Jarek no.1

Re: Czy zmienić antenę?

Post autor: Jarek no.1 »

Mnie na linku pokazuje się antena dookólna (patyk z podstawką). Miałem taką antenę, pisałem już kilka razy o niej, ona jest dobra tylko w mieście gdzie jest kilka BTS i mała odległość. W Twoim przypadku potrzebna jest antena kierunkowa, przejrzyj forum było sporo na takie tematy.
darek
Stały użytkownik forum
Posty: 50
Rejestracja: 2008-01-02, 01:52
Lokalizacja: zza góry

Re: Czy zmienić antenę?

Post autor: darek »

to jak zmienić ją czy nie ? ile mogę zyskać?
Ufo atakuje
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1471
Rejestracja: 2006-07-19, 22:59
Lokalizacja: Żyrardów-okolice

Re: Czy zmienić antenę?

Post autor: Ufo atakuje »

darek pisze:siła sygnału "bardzo dobra" 61dBm są 4 kreski na 5 zasięgu download 107 upload 31 ping1143. Pliki pobiera 17-25.
To są dobre wyniki, tylko ping jakiś duży. Transfer 25kB jest już prawie maksymalnym w EDGE. Jeśli działa dobrze i stabilnie to z mocniejszą anteną wiele więcej raczej nie wyciągniesz...
Awatar użytkownika
lpala106
Użytkownik forum
Posty: 42
Rejestracja: 2007-12-21, 12:29
Lokalizacja: Zielona Góra

Re: Czy zmienić antenę?

Post autor: lpala106 »

darek pisze:to jak zmienić ją czy nie ? ile mogę zyskać?
zmieniaj na YAGI kierunkową albo na biquada, swoją drogą musisz mieć dobry zasięg także bez anteny, bo taka antena wielkiego zysku nie daje, jak zmienisz antenę na lepszą, to pingi spadną a transfer max na 30kB, 25kB to jest dobry transfer w EDGE i jak taki masz, to zyskasz na wczytywaniu stron tzn szybsza odpowiedź serwera i szybciej się będą ładować.
Dell Inspiron 6400 / MSI Wind U100 / Option Globesurfer II 7,2 / Nokia E51
darek
Stały użytkownik forum
Posty: 50
Rejestracja: 2008-01-02, 01:52
Lokalizacja: zza góry

Re: Czy zmienić antenę?

Post autor: darek »

tamte wyniki są z włączonym blueconnect compresor, z wyłączonym jest 236 i 32 ping to 1233, na kablu i przez WIFI jest tak samo
ODPOWIEDZ