UWAGA! Wycofanie usług "Masz złotówkę masz nolimit na wszystko i do wszystkich" przez t-mobile/HEYAH

[Reklama] Telefony satelitarne wszystkich sieci Thuraya, Iridium, Inmarsat https://ts2.shop/pl/3-telefony-satelitarne

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
darekka
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 881
Rejestracja: 2011-11-02, 13:50
Lokalizacja: Łódzkie

UWAGA! Wycofanie usług "Masz złotówkę masz nolimit na wszystko i do wszystkich" przez t-mobile/HEYAH

Post autor: darekka »

30 lipca 2021 oerator sieć T-mobile / Heyah na swoich stronach :
( https://www.heyah.pl/zmiany ) oraz
( https://www.t-mobile.pl/pl/dlaciebie/ob ... 30072021_1 )
NAPISAŁ :
"Ogłoszenie z dnia 30.07.2021 r. o zakończeniu świadczenia usług, określonych w regulaminie Warunki Oferty Promocyjnej „Bezpłatne Startery Heyah na kartę zamawiane w Internecie – edycja limitowana”.

Informujemy, że z dniem 01.10.2021 r. Heyah kończy świadczenie następujących opcji usługowych, przypisanych do pakietów startowych i określonych w regulaminie Warunki Oferty Promocyjnej „Bezpłatne Startery Heyah na kartę zamawiane w Internecie – edycja limitowana”:

1. „Nielimitowane rozmowy, SMS-y i pakiet Internetu” (wersja 1 dzień za 1 zł)
2. „Nielimitowane rozmowy, SMS-y i pakiet Internetu” (wersja 7 dni za 7 zł)
3. „Masz złotówkę – masz no limit na wszystko i do wszystkich”
4. „Rozmowy do wszystkich za darmo po doładowaniach”
5. „10 GB gratis! Co tydzień i na tydzień”.

Zgodnie z postanowieniami tego regulaminu, Użytkownicy Heyah, którzy do dnia 30.09.2021 r. włącznie aktywowali jedną z opcji usługowych w ramach ww. pakietów startowych, bądź którym usługi te odnowiły się do tego dnia, będą mogli z nich korzystać do końca cyklu przewidzianego dla posiadanej opcji usługowej.

Po upływie okresu promocyjnego opłaty za usługi będą naliczane zgodnie z obowiązującym Użytkownika Heyah cennikiem taryfy.

W przypadku braku akceptacji powyższych zmian, Użytkownik Heyah ma prawo rozwiązać umowę o świadczenie usług telekomunikacyjnych najpóźniej do dnia wejścia tych zmian w życie.

Użytkownik Heyah może samodzielnie wybrać inną odpowiadającą mu ofertę, spośród oferowanych przez Heyah. Opis aktualnych ofert znajduje się na stronie internetowej Heyah lub w aplikacji Moja Heyah.


W ziązku z tym, iż operator tym krokiem narusza zbiorowe interesy konsumentów(ogłosił wycofanie ofert, których regulaminy nie zawierają zapisu o możliwości ich wycofania" na forum( https://www.telepolis.pl/forum/viewtopi ... start=3570 )rozpoczęliśmy prace na zgłoszeniem tego do UOKiK.
Niestety portale branżowe jakoś cicho na ten temat są.
Osoby zainteresowane złożeniem stosownego zawiadomienia do UOKiK z podlinkowanego tematu moga pobrać wzór autrstwa mojego i kolegi iphoneski z telepolis.pl.
Skargę taką złożyć można wysyłająć email na adres:
[email protected]

W miarę możliwośći trzeba tą informację rozpropagować na wykop.pl (tu gorąca prośba do wykopowiczów o zrobienie stosownych wpisaów na wykopie) aby jak największa ilość posiadaczy wycofywanych opcji usługowych sie o tym dowiedziała oraz mogła stosownie zareagować składając skarge do UOKiK.
Wniosek/skarga mojego autorstwa z redakcją kolegi iphoneski do UOKiK https://megawrzuta.pl/download/729266cc ... a9d63.html
Akwinata
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 197
Rejestracja: 2015-05-08, 22:29
Lokalizacja: łódzkie

Re: UWAGA! Wycofanie usług "Masz złotówkę masz nolimit na wszystko i do wszystkich" przez t-mobile/HEYAH

Post autor: Akwinata »

Jesteście pewni (czyli konsultowaliście to z prawnikiem, bo może dlatego portale branżowe milczą), że macie rację? Przecież w podlinkowanym regulaminie T-m jak i Heyah w punkcie 1.1 macie wyraźnie zawarty zapis o możliwości wycofania promocji.
darekka
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 881
Rejestracja: 2011-11-02, 13:50
Lokalizacja: Łódzkie

Re: UWAGA! Wycofanie usług "Masz złotówkę masz nolimit na wszystko i do wszystkich" przez t-mobile/HEYAH

Post autor: darekka »

My jako posiadacze tej oferty swoje wiemy ale operator chce jak widać polecieć po bandzie.

PKT.1.1 określa jedynie ramy czasowe na zamówienie i pierwszą aktywację startera(do 30 kwietnia 2016) aby opcja usługowa została dopisana na stałe do danego numeru. Nic on nie mówi o możliwości wycofania oferty.
" Postanowienia wstępne 1.1. W okresie od 21.03.2016 r. do wyczerpania zapasów objętych niniejszą ofertą lub do wycofania, T-Mobile Polska S.A. (zwana dalej „Operatorem”) oferuje możliwość zamówienia bezpłatnych pakietów startowych T-Mobile na kartę w Internecie na www.t-mobile.pl. W pakiecie startowym klientowi udostępnia się Kartę SIM oraz początkowy stan konta w wysokości 5 zł. Możliwość wykonania pierwszego połączenia głosowego lub transmisji danych za pomocą otrzymanej w pakiecie startowym Karty SIM upływa z dniem 30.04.2016r. "


Zawsze mamy jeszcze mozliwość dodatkowej upierdliwości operatorowi zrobić poprzez zasypanie UOKiKu skargami na ponad 5letni okres(od początku do teraz) nierealizowania przez operatora zapisów regulaminu ponieważ gwarantuje on świadczenie full nolimitu na wszystko, a w praktyce neta dawał 50-500GB/dobe (po mojej walce o dopisanie zera do 50GB zrobiono w miarę kompromisowe 500GB, które tak czy inaczej nie spełnia wymogów braku limitu) oraz w ramach nolimitu na resztę daje tylko 3690 wirtualnych zlotówek, a to nie jest nolimit regulaminowy.

Dla lepszego zasięgu WYKOP https://www.wykop.pl/link/6220573/wycof ... szystkich/

Wzór wniosku do UOKiK dla starszych edytorów tekstu w formacie .doc https://megawrzuta.pl/filesgroup/e1b807 ... 1e35f.html
Akwinata
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 197
Rejestracja: 2015-05-08, 22:29
Lokalizacja: łódzkie

Re: UWAGA! Wycofanie usług "Masz złotówkę masz nolimit na wszystko i do wszystkich" przez t-mobile/HEYAH

Post autor: Akwinata »

Przyjrzałem się regulaminowi i moim zdaniem nie macie za bardzo podstaw do swoich roszczeń, więc naprawdę skonsultujcie to z jakimś nawet znajomym prawnikiem, któremu zajmie to pewnie kilkanaście minut a będziecie wiedzieli czy wasza akcja ma sens. Moim zdaniem nie ma, ale jak pisałem - mogę się mylić, bo może są dodatkowe niuanse. W podlinkowanym regulaminie macie jasno i wyraźnie napisane (11.1): "W sprawach nieuregulowanych w niniejszych warunkach zastosowanie mają postanowienia Regulaminu Świadczenia Usług Telekomunikacyjnych przedpłaconych w systemie T-Mobile na kartę". I kwestia rozwiązania umowy jest uregulowana w RŚUT w paragrafie 12, pkt. 3 (i doprecyzowana w dalszych punktach): "Operator uprawniony jest do zmiany Umowy, w tym zaprzestania lub ograniczenia świadczenia danej Usługi Telekomunikacyjnej lub jej opcji. W razie wprowadzenia zmiany warunków Umowy, w tym określonych w RŚUT, jak też w przypadku zmiany Cennika, Operator poinformuje Użytkownika o proponowanych zmianach z wyprzedzeniem co najmniej jednego miesiąca przed wprowadzeniem zmiany w życie poprzez: 3.1. podanie treści każdej proponowanej zmiany do publicznej wiadomości na stronie internetowej www.t-mobile.pl". Także T-M będzie się powoływało w odpowiedzi na to i według mnie słusznie.

A co do drugiej kwestii - jeśli po 50 czy 500GB nadal mieliście dostęp do neta, nawet najwolniejszy, to nic nie wskóracie, bo regulamin zapewnia no limit na dane i nie gwarantuje prędkości.
darekka
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 881
Rejestracja: 2011-11-02, 13:50
Lokalizacja: Łódzkie

Re: UWAGA! Wycofanie usług "Masz złotówkę masz nolimit na wszystko i do wszystkich" przez t-mobile/HEYAH

Post autor: darekka »

Nowy ulepszony temat na wykop.pl https://www.wykop.pl/link/6221467/t-mob ... -no-limit/ dzięki pomocy wykopowicza mogłem zredagować ten wykop. Niech się niesie
darekka
Akwinata
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 197
Rejestracja: 2015-05-08, 22:29
Lokalizacja: łódzkie

Re: UWAGA! Wycofanie usług "Masz złotówkę masz nolimit na wszystko i do wszystkich" przez t-mobile/HEYAH

Post autor: Akwinata »

Póki co sporo osób wskazuje na ten problem, na który ja wskazałem. Niestety chyba w waszym przypadku wyjdzie na to, co 2000 lat temu, czyli że ignorantiam iuris nocet.
darekka
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 881
Rejestracja: 2011-11-02, 13:50
Lokalizacja: Łódzkie

Re: UWAGA! Wycofanie usług "Masz złotówkę masz nolimit na wszystko i do wszystkich" przez t-mobile/HEYAH

Post autor: darekka »

No to jak rozumieć fakt, że operator przez 5lat nic sobie nie robił z własnego regulaminu tej oferty i nie świadczył jej w sposób zgodny z zapisanymi warunkami: brak prawdziwego nolimitu, bo paczki choc duże 500GB to nadal nie jest nolimit?

Też operatorowi nieznajomość prawa może zaszkodzić, bo działa to w obie strony. My jako userzy tej oferty ponad 5lat tolerowalismy taki stan aby kompromisem ułatwić ogarnianie oferty choć moglibysmy żądać(nie prosić) i skarzyć do UOKiK w zasadzie każdego dnia, bo operator codziennie nie wywiązuje się ze swoich obowiązków śiadczenia prawdziego nolimitu.

Przemilczę tu pierdyliard usterek, zawieszek, braku neta itp.

My tu mamy co operatorowi wytknąć w okresie tych grubo ponad 5lat...choć wolelibyśmy aby wystapił on z propozycja kompromisu, który zadwoli obie strony...tylko czy będzie taka chęć po stronie molocha?
darekka
Akwinata
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 197
Rejestracja: 2015-05-08, 22:29
Lokalizacja: łódzkie

Re: UWAGA! Wycofanie usług "Masz złotówkę masz nolimit na wszystko i do wszystkich" przez t-mobile/HEYAH

Post autor: Akwinata »

Kwestia nolimit to jest kwestia możliwości korzystania z łącza nadal, mimo lejka. I to jest też obwarowane odpowiednimi formułkami w regulaminie - pisałem też o tym wyżej.

Tolerowanie przez 5 lat stanu, który wam nie odpowiadał a później składanie skargi po takim czasie akurat w momencie, w którym operator zgodnie z własnym regulaminem kończy oferowanie usługi stawia was w kiepskiej pozycji negocjacyjnej. Do tego źle rozumiecie no limit. W każdej ofercie, nawet tej T-mobile no-limit, którą mam od lat i faktycznie nigdy nie miałem lejka, jest zapis w stylu "nadwyrężenie infrastruktury" (parafraza oczywiście). I tu nie chodzi o bujanie się na nadajniku, tylko o zapchanie go - operator zostawia sobie furtkę, aby inni użytkownicy również mogli korzystać z nadajnika.
piotrzet
Guru bezprzewodowy
Posty: 2377
Rejestracja: 2017-10-21, 13:46

Re: UWAGA! Wycofanie usług "Masz złotówkę masz nolimit na wszystko i do wszystkich" przez t-mobile/HEYAH

Post autor: piotrzet »

Coś sprawa ucichła. Chyba ktoś w końcu sobie uświadomił, że nie ma szans i wszystko jest robione jak należy. Dziwi też, że osoby, które korzystały z oferty narzekały, że nie działa jak należy, a i tak z niej korzystały. Trochę to dziwne biorąc pod uwagę cyrki z jej funkcjonowaniem.
ODPOWIEDZ