Huawei e220 iplus Jak wymusić szukanie HSDPA/UMTS lub EDGE?

Informacje na temat podłączania i doboru anten GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA), lokalizacji nadajników, zasięgów, wymuszania EDGE/3G, funkcjonowania sieci i awarii BTS-ów.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Tobasco
Początkujący użytkownik forum
Posty: 2
Rejestracja: 2008-01-09, 23:22
Lokalizacja: Wrocław

Huawei e220 iplus Jak wymusić szukanie HSDPA/UMTS lub EDGE?

Post autor: Tobasco »

Witam wszystkich
Mam taki problem: Mieszkam we Wrocławiu na lekkim obrzeżu wd. mapki zasięg jest świetny w całym wrocku lecz jest małe wcięcie w dzielcnicy w której mieszkam i od zasięgu hsdpa dzieli mnie 1 uliczka przez co modem łapie mi tylko gprs 5/7 kresek w iplus managerze nie znalazłem opcji wybrania gprs/umts/hsdpa czy też edge :( Znacie może jakijś sposób na wymuszenie szukania innej częstotliwości niż gprs w tym modemie?
Pozdrawiam
Engelbert
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 622
Rejestracja: 2007-10-04, 14:07
Lokalizacja: 127.0.0.1

Re: Huawei e220 iplus Jak wymusić szukanie HSDPA/UMTS lub EDGE?

Post autor: Engelbert »

Tobasco pisze:w iplus managerze nie znalazłem opcji wybrania gprs/umts/hsdpa czy też edge
Ustawienia -> Edycja połączeń -> Nowy APN -> Nazwa konfiguracji dowolna, nazwa APN: internet lub www.plusgsm.pl -> preferowane połączenie -> możesz wybrać między: preferuj UMTS (w domyśle UMTS/HSDPA), tylko UMTS, preferuj GPRS (w domyśle GPRS/EDGE) lub tylko GPRS.
Klikasz OK, w oknie edycji połączeń zmieniasz z APN - internet na APN - nazwa konfiguracji (z 4 kroku ;) )
Po modyfikacji, czasami potrzebny jest restart aplikacji.

Powinno zadziałać, o ile w danej lokalizacji jest w ogóle jakiś szczątkowy UMTS, jeśli nie, przełączasz w edycji połączeń ponownie na standardowy APN - internet i czekasz na polepsznie sytuacji ;)
Awatar użytkownika
niedobradzidzia
Stały użytkownik forum
Posty: 59
Rejestracja: 2007-11-12, 16:55
Lokalizacja: Nak?o nad Noteci?

Re: Huawei e220 iplus Jak wymusić szukanie HSDPA/UMTS lub EDGE?

Post autor: niedobradzidzia »

Engelbert pisze:Ustawienia -> Edycja połączeń -> Nowy APN -> Nazwa konfiguracji dowolna, nazwa APN: internet lub www.plusgsm.pl -> preferowane połączenie -> możesz wybrać między: preferuj UMTS (w domyśle UMTS/HSDPA), tylko UMTS, preferuj GPRS (w domyśle GPRS/EDGE) lub tylko GPRS.
Klikasz OK, w oknie edycji połączeń zmieniasz z APN - internet na APN - nazwa konfiguracji (z 4 kroku )
Chyba już wiem, dlaczego net kiepsko mi śmigał. Miałam ustawione "preferuj UMTS", a ten nadajnik ode mnie jest dość daleko. Zrobiłam tak i ustawiłam na "Preferuj GPRS" i chyba jest trochę lepiej, ale to się okaże. Mam jeszcze pytanie: Ustawienia ->preferowane sieci -> Plus GSM. Właśnie to ustawiłam bo miałam na jakieś vodafone. Czy te ustawienia są dobre? Może to było przyczyną niskiego transferu i wciąż spadającego downloadu?
heroiczna walka o lepsze jutro...
Engelbert
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 622
Rejestracja: 2007-10-04, 14:07
Lokalizacja: 127.0.0.1

Re: Huawei e220 iplus Jak wymusić szukanie HSDPA/UMTS lub EDGE?

Post autor: Engelbert »

niedobradzidzia pisze:Mam jeszcze pytanie: Ustawienia ->preferowane sieci -> Plus GSM. Właśnie to ustawiłam bo miałam na jakieś vodafone. Czy te ustawienia są dobre? Może to było przyczyną niskiego transferu i wciąż spadającego downloadu?
Nie, nie ma to wpływu na prędkość. Dotyczy to preferowanej sieci, kiedy sieć macierzysta nie jest dostępna, kiedy jesteś w roamingu. Podobnie jak w telefonach, np. w SE masz listę sieci preferowanych.
Tobasco
Początkujący użytkownik forum
Posty: 2
Rejestracja: 2008-01-09, 23:22
Lokalizacja: Wrocław

Re: Huawei e220 iplus Jak wymusić szukanie HSDPA/UMTS lub EDGE?

Post autor: Tobasco »

Dzięki ci człowieku wielkie mam zero kresek ale umts złapało :) dziwne ale chodzi :) pozdrawiam serdecznie
ODPOWIEDZ