Problem z siecią Play

[Reklama] Telefony satelitarne wszystkich sieci Thuraya, Iridium, Inmarsat https://ts2.shop/pl/3-telefony-satelitarne

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
artoist
Użytkownik forum
Posty: 38
Rejestracja: 2018-08-25, 10:39

Problem z siecią Play

Post autor: artoist »

Dzień dobry :)

Od kilku miesięcy mam problem z siecią Play /abonament na 500GB/. Obrazowo napiszę, że w momencie kiedy chcę włączyć obojętnie jaką stronę np tego forum mam kilkunastosekundowe czy 1 minutowe oczekiwanie aż coś wyskoczy w oknie przeglądarki. Najdziwniejsze jest to, że prędkości internetu są dobre na speedteście mam ok 250 Mbps/9 Mbps, gdy zapuszczę jakiekolwiek ściąganie pliku to jak już "załapie połączenie" idzie bardzo dobrze do 30 MB ps. Jednak to zamrażanie na początku oczekiwanie minuty na pojawienie się zwyczajnej strony www doprowadza mnie do białej gorączki i nie jest to problem z komputerem bo na telefonie połączonym z routerem poprzez wifi mam to samo. Taka sama sytuacja występuje zarówno na B715 jak i B818 /te 2 routery posiadam/ na mapce zasięgu widzę że jestem w zasięgu 5G - mam ok 500m od nadajnika - może muszę zakupić router 5G? Rozmowy z infolinią nic nie dają coś tam porobili żeby się nie przełączał na inne nadajniki + synchro ale jak była lipa tak jest lipa...
Możecie coś doradzić czy ten typ tak ma??

Pozdr.
a.
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26137
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Problem z siecią Play

Post autor: wojteks »

Własne DNSy zdefiniuj (w routerze lub każdym z urządzeń). Obserwuj jak to działa.
Nie pomagam na PW!
ODPOWIEDZ