Play zrzuca polaczenie na nadajnik orange

[Reklama] Telefony satelitarne wszystkich sieci Thuraya, Iridium, Inmarsat https://ts2.shop/pl/3-telefony-satelitarne

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
konto
Użytkownik forum
Posty: 27
Rejestracja: 2021-11-14, 09:57

Play zrzuca polaczenie na nadajnik orange

Post autor: konto »

Ostatnio obok mnie powstaly nadajniki Play na maszcie Plusa (albo Aero2) http://beta.btsearch.pl/?dataSource=loc ... 95&zoom=18 (predkosci sa swietne, dochodza do 150Mb/s na starym routerze E5186). Generalnie korzystam z internetu Orange, ale mam tez karte Play z tym pakietem 100GB do ktoregos stycznia 2022. No i taka jest sytuacja, ze gdy w routerze jest karta Play to po kilku godzinach router przestaje widziec nadajniki play i laczy sie z nadajnikiem Orange. O co tu chodzi? W routerze mam wylaczony roaming wiec chyba nie powinno byc takiej sytuacji?
Debik
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 356
Rejestracja: 2015-06-24, 14:27

Re: Play zrzuca polaczenie na nadajnik orange

Post autor: Debik »

Spróbuj wyłączyć Roaming na karcie jeśli jest włączony, też kiedyś miałem podobnie.
konto
Użytkownik forum
Posty: 27
Rejestracja: 2021-11-14, 09:57

Re: Play zrzuca polaczenie na nadajnik orange

Post autor: konto »

W aplikacji byl wlaczony jedynie roaming zagraniczny, nigdzie nie widzialem opcji wlaczenia/wylaczenia roamingu krajowego.
wildpig
Użytkownik forum
Posty: 25
Rejestracja: 2019-04-27, 11:10

Re: Play zrzuca polaczenie na nadajnik orange

Post autor: wildpig »

Znany problem (wystepuje na roznych BTS). Roaming nic tu nie pomoze. Router i tak sie przywiesi. Pomaga tylko inna karta play i to czesto na chwile (bo te ich problemy techniczne wystepuja falami, dlatego jak przekladasz karte po zwieszeniu sie to najlepiej na innego operatora). Po jakims karta sie odwiesi (np nastepnego dnia rano mozesz sprawdzic).

Play to niestety firma krzak w ktorej pewnie zatrudnia sie multum stazystow bo nie potrafi sobie poradzic z konfiguracja nowych nadajnikow od wielu miesiecy (raz na jakis czas sprawdzam czy problem wystepuje u mnie - chocby wczoraj wieczorem wsadzilem ich karte, wiec teraz kwestia godzin/dni kiedy padnie - i jest bez zmian od pol roku kiedy to wlaczyli nowiutki bts... a na mapce widze ze kolejne pozwolenie dostali na jeszcze jeden maszt kawalek dalej, wiec wiecej ludzi bedzie sie irytowac). Jak jest zasieg czegokolwiek innego, to omijac ich szerokim lukiem i nie wiazac sie zadnymi abonamentami. :)
wildpig
Użytkownik forum
Posty: 25
Rejestracja: 2019-04-27, 11:10

Re: Play zrzuca polaczenie na nadajnik orange

Post autor: wildpig »

celem uzupelnienia: zrzucil na roaming wczoraj wieczorem podczas sciagania wiekszej ilosci danych (aktualizacja w xbox - mozliwe ze to nawet jakas forma ichniejszych lejkow technicznych) wiec zgodnie z planem - niezawodnosc sieci to szalone 3dni... dzis rano oczywiscie karta dziala jak nowa... takie atrakcje tylko w Play :)
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6445
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Play zrzuca polaczenie na nadajnik orange

Post autor: onken »

A ja myślę że po prostu wylaczaja Ci pasmo 2600 i możliwe ze 2100 też , w nocy...

Normalka w tej super sieci Play,

No to router robi co może by jakieś połączenie utrzymac.

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19164
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Play zrzuca polaczenie na nadajnik orange

Post autor: matek451 »

A w super sieciach Orange i T-mobile jest tak samo czyli też oszczędzanie i wyłączanie pasm LTE i o ile na stacji jest LTE2600/2100 co wcale nie jest takie oczywiste bo nie brak jeszcze lokalizacji z gołym LTE800 czy dodanym do niego ratunkowo LTE1800.
Koledzy tutaj korzystają z taryfy głosowej odNowa gdzie jest jak wiadomo dostęp do RK Orange , tylko dziwnym trafem nie przeszkadza im ze 100GB praktycznie od m-cy jest za darmo a jedyny koszt to 5 z za starter. Jak komuś przeszkadza RK, nie umie go wyłaczyć to po prostu sie nie korzysta Play lub płaci kupę kasy za taryfy DATA abonamentowe lub pre-paid .
piotrzet
Guru bezprzewodowy
Posty: 2377
Rejestracja: 2017-10-21, 13:46

Re: Play zrzuca polaczenie na nadajnik orange

Post autor: piotrzet »

Bzdura kolego w T-Mobile/Orange owszem wyłączali pasmo 2600 w roku 2020 później zaprzestali i działa już normalnie. W orange to nawet w ogóle nie wiem czy wyłączali. Play jak będzie miał tyle lokalizacji jak Orange/T-M to będzie można porównywać te sieci na razie do tego daleka droga. Zamrażanie sesji w Play to również norma o czym w T-Mobile i Orange nie ma nic takiego miejsca. Także nie wprowadzaj w błąd.
wildpig
Użytkownik forum
Posty: 25
Rejestracja: 2019-04-27, 11:10

Re: Play zrzuca polaczenie na nadajnik orange

Post autor: wildpig »

onken pisze:A ja myślę że po prostu wylaczaja Ci pasmo 2600 i możliwe ze 2100 też , w nocy...
Akurat przerzut na roaming z wczoraj wystapil w okolicy tej godziny co aktualnie pisze - nie sadze zeby celowo wylaczali kluczowe czestotliwosci w samym szczycie bo starczy uzyc innej karty i wszystko hula (tj jest ewidentny burdel konfiguracyjny bo wystepuje tez bez jakiegos wiekszego obciazenia lacza).
matek451 pisze:A w super sieciach Orange i T-mobile jest tak samo czyli też oszczędzanie i wyłączanie pasm LTE i o ile na stacji jest LTE2600/2100 co wcale nie jest takie oczywiste bo nie brak jeszcze lokalizacji z gołym LTE800 czy dodanym do niego ratunkowo LTE1800.
Koledzy tutaj korzystają z taryfy głosowej odNowa gdzie jest jak wiadomo dostęp do RK Orange , tylko dziwnym trafem nie przeszkadza im ze 100GB praktycznie od m-cy jest za darmo a jedyny koszt to 5 z za starter. Jak komuś przeszkadza RK, nie umie go wyłaczyć to po prostu sie nie korzysta Play lub płaci kupę kasy za taryfy DATA abonamentowe lub pre-paid .
Tak jak pisalem wczesniej, wylaczenie RK w Play niestety nic tu nie pomoze - nie mamy wtedy internetu na danej karcie wcale bo karta razem z modemem sobie wisi i mruga diodkami z brakiem zasiegu. Problem zwiech wystepuje tez na karcie typowej internetowej od tej sieci (200gb za 50zl raz w miesiacu - ma zupelnie inna ikone w ich sofcie do obslugi kart/klienta).

A na tych niby oszczednych networksach (akurat mam i orange i tmobile, oba w formie firmowych abonamentow z konkretnymi limitami danych) nic podobnego nigdy nie wystapilo (ten sam sprzet). Jedyny problem tych sieci to wieksze obciazenie (i odleglosc od) bts w zw. z czym gorsze osiagi szczegolnie wieczorami, stad moje zainteresowanie i testy (juz nie takiej) nowki masztu play. ;)
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19164
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Play zrzuca polaczenie na nadajnik orange

Post autor: matek451 »

A u mnie występuje też w Orange , operator wyłacza LTE2600 na noc, zresztą to jest normalna tendencja, podyktowana nie tylko oszczędnościami operatora ale zgodna z eko trendami .
A co do zawieszania transmisji w Play to temat poruszany wiele razy.
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6445
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Play zrzuca polaczenie na nadajnik orange

Post autor: onken »

Orange wyłącza 2600, T-Mobile od dłuższego czasu już nie ( testy w mojej lokalizacji )

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
jfk
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 383
Rejestracja: 2021-12-15, 21:14

Re: Play zrzuca polaczenie na nadajnik orange

Post autor: jfk »

piotrzet pisze:Bzdura kolego w T-Mobile/Orange owszem wyłączali pasmo 2600 w roku 2020 później zaprzestali i działa już normalnie. W orange to nawet w ogóle nie wiem czy wyłączali.
Może lepiej wypowiadaj się o T-Mobile, Orange regularnie wyłącza pasmo L2600, ani to ekologiczne (bo operator posiada w standardzie taryfę nocną no-limit), a czasami bywa uciążliwe (na działce latem mam tak że na nadajniku mam L800/L2600 i po wyłączeniu tego drugiego transfer spada z 40Mbps do 5Mbps). Tam gdzie są nadajniki z kompletem uruchomionych pasm nie ma dramatu.
piotrzet pisze:Zamrażanie sesji w Play to również norma o czym w T-Mobile i Orange nie ma nic takiego miejsca.
U żadnego innego operatora problem ten nie występuję, a w Play już prawie od dekady-tj. zupełna kompromitacja operatora (to tak jakby abonenci kupowali ten internet "od Ryśka na sprzęcie Mikrotika"- choć to zapewne obraza dla Łotyszy).
matek451 pisze:A u mnie występuje też w Orange , operator wyłacza LTE2600 na noc, zresztą to jest normalna tendencja, podyktowana nie tylko oszczędnościami operatora ale zgodna z eko trendami .
Gdyby to dotyczyło Plusa, argumentację godną "Grety Thunberg" uznałbym za zasadną bo opartą na liczbach (Plus nie posiada nocnych taryf "no-limit"). A tak niestety wygląda to słabo (gdyż w Play są taryfy data no-limit, dwa L2600 w Play "jest koniem pociągowym tego operatora").
piotrzet
Guru bezprzewodowy
Posty: 2377
Rejestracja: 2017-10-21, 13:46

Re: Play zrzuca polaczenie na nadajnik orange

Post autor: piotrzet »

jfk
Nie wiem czy masz problemy z czytaniem ze zrozumieniem czy jak? Napisałem o Orange, że nie wiem. Co do mrożenia sesji w Play to ten problem występuje nawet ostatnio był omawiany na forum ;)
Kamil Bębas
Początkujący użytkownik forum
Posty: 12
Rejestracja: 2022-01-04, 11:45

Re: Play zrzuca polaczenie na nadajnik orange

Post autor: Kamil Bębas »

Sprzedaje od wielu lat usługi Play dla Firm, często internet i jak dotąd nie spotkałem się opisywanymi przypadkami. Jeśli chodzi i taryfy typowo internetowe, one działają tylko na macierzystych nadajnikach, nie funkcjonuje tu roaming krajowy, więc nie może przerzucać na nadajniki Orange. Wspomniana karta prawdopodobnie byłą kartą głosową ze sporym pakietem internetu i tu już przełączenie na partnera roamingowego może wystąpić ale można tą opcję wyłączyć dzwoniąc na biuro obsługi. Zrobiłem tak na swoim głównym numerze do rozmawiania jakiś czas temu i łączy się tylko i wyłącznie z BTSami Play, co ukróciło spadki transferów spowodowane korzystaniem z roamingu. Jeśli zaś chodzi o ograniczanie prędkości czy wspomniane wyłączanie częstotliwości, nie spotkałem się z tym ani razu (oczywiście poza lejkami po przekroczeniu głównego pakietu). Coraz częściej moi klienci wybierają duże paczki, np. po 1TB danych i w zestawieniu z porządnym routerem z agregacją pasm usługa naprawdę potrafi działać szybko i stabilnie. Mam przypadki wykorzystania po kilkaset GB ponad podstawowy 1TB w miesiącu, sciąganie gier po kilkadziesiąt GB czy oglądanie Netflixa na kilku urządzeniach jednocześnie nie jest żadnym problemem, transfery na speedtestach wielokrotnie w okolicach miedzy 200 a 250 Mb/s na LTE. Zdaje sobie sprawę, że zaraz podniosą się głosy, że inaczej przecież nie powiem bo sprzedaje te usługi ale to nie w tym rzecz, sprzedaje je tam gdzie widzę że będą działały i odpuszczam temat w momencie kiedy do nadajnika jest 10km a po drodze las. W przypadkach kiedy zgłasza się do mnie klient z problemem najczęściej okazuje się, że winowajcą jest słaby sprzęt np. kupiony jakiś budżetowy B310 lub często mały mobilny router na baterię za 100zł od którego oczekuje się aby ogarniał internet dla całego domu lub biura.
Debik
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 356
Rejestracja: 2015-06-24, 14:27

Re: Play zrzuca polaczenie na nadajnik orange

Post autor: Debik »

@Kamil Bębas Wyłączanie B7 nocy od dawna to stosują w Play. Kilka osób na forum to opisywało w tym też ja kiedyś. Zrzuca wtedy zwykle na B1,B3.
jfk
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 383
Rejestracja: 2021-12-15, 21:14

Re: Play zrzuca polaczenie na nadajnik orange

Post autor: jfk »

Kamil Bębas pisze: transfery na speedtestach wielokrotnie w okolicach miedzy 200 a 250 Mb/s na LTE.
Nie szalej z tymi transferami w Play-bo 250Mbps to nie małą niektóre nadajniki pełnej przepustowości radiolinii dostępowej. :roll:
veruno
Początkujący użytkownik forum
Posty: 2
Rejestracja: 2019-05-31, 13:44

Re: Play zrzuca polaczenie na nadajnik orange

Post autor: veruno »

Na speedtest.net prawie zawsze mam 200Mbps ale tylko na speedtest.net
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6445
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Play zrzuca polaczenie na nadajnik orange

Post autor: onken »

Niestety speedtesty zawsze są "podkręcane" i robią testy tzw wielowątkowe więc i pokazywać prędkości są "lepsze" niż pobieranie pojedynczych plików jedna sesją.

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
Kamil Bębas
Początkujący użytkownik forum
Posty: 12
Rejestracja: 2022-01-04, 11:45

Re: Play zrzuca polaczenie na nadajnik orange

Post autor: Kamil Bębas »

jfk pisze:
Kamil Bębas pisze: transfery na speedtestach wielokrotnie w okolicach miedzy 200 a 250 Mb/s na LTE.
Nie szalej z tymi transferami w Play-bo 250Mbps to nie małą niektóre nadajniki pełnej przepustowości radiolinii dostępowej. :roll:
https://ibb.co/bRcJhWr

Tu akurat screen z testu na telefonie.
Jaki według Was speedtest będzie najbardziej miarodajny, jeśli nie speedtest.net ?
Debik
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 356
Rejestracja: 2015-06-24, 14:27

Re: Play zrzuca polaczenie na nadajnik orange

Post autor: Debik »

Kamil Bębas pisze:
jfk pisze:
Kamil Bębas pisze: transfery na speedtestach wielokrotnie w okolicach miedzy 200 a 250 Mb/s na LTE.
Nie szalej z tymi transferami w Play-bo 250Mbps to nie małą niektóre nadajniki pełnej przepustowości radiolinii dostępowej. :roll:
https://ibb.co/bRcJhWr

Tu akurat screen z testu na telefonie.
Jaki według Was speedtest będzie najbardziej miarodajny, jeśli nie speedtest.net ?
Wchodzisz np tutaj i http://noc.pirx.pl/ i sprawdzasz realna prędkośc.
ODPOWIEDZ