OnePlus i ZTE MC801A problem z wifi

Kwestie techniczne, konfiguracja i rozwiązywanie problemów z modemami GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA).

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
kacy
Początkujący użytkownik forum
Posty: 10
Rejestracja: 2021-07-21, 21:56

OnePlus i ZTE MC801A problem z wifi

Post autor: kacy »

Mam w domu 2 telefony OnePlus (8T i Nord) i na obu występuje problem z wifi przy routerze ZTE MC 801A od T-Mobile. Często po jakimś czasie nieużywania telefonu nie można połączyć się z netem, mam komunikat "ograniczone połączenie", niezależnie od pasma. Problem nie występuje przy innych sieciach, w pracy na przykład, więc raczej nie jest to wina telefonu. Inne urządzenia i telefony bezproblemowo trzymają połączenie z routerem. Co może być przyczyną? Firmware?
Czy da się wygrać niebrandowane firmware do tego routera?
Oczywiście sieć zapominałem i instalowałem ponownie.
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26137
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: OnePlus i ZTE MC801A problem z wifi

Post autor: wojteks »

Stawiam na problemy z DNS, też tak miałem jak użyłem karty TM w routerze (zupełnie innym), pomagało ręczne wpisane DNSów w komórce i nie tylko (niestety). Zmiany DNSów w routerze nie pomagały.
Nie pomagam na PW!
Mig25
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1725
Rejestracja: 2015-08-25, 18:45
Lokalizacja: z Nienacka

Re: OnePlus i ZTE MC801A problem z wifi

Post autor: Mig25 »

Jak coś to na stronie 4pda jest opisane jak zmienić DNSy , a nawet całe fw.
Ja DNSy podmieniam w głównym routerze , a ten z modemem jest w trybie bridge.
kacy
Początkujący użytkownik forum
Posty: 10
Rejestracja: 2021-07-21, 21:56

Re: OnePlus i ZTE MC801A problem z wifi

Post autor: kacy »

Próbowałem podmienić, ale nie wiem czy się udało. W ustawieniach, po zmianie IP z DHCP na statyczny jest możliwość edycji DNS ale brak opcji zapisz. Po wpisaniu nowych , po wybraniu ponownie DHCP można zapisać, ale nie wiem czy domyślnie znowu nie powróciło do 8.8.8.8.
ODPOWIEDZ