Internet Orange 250GB+250GB darmowe noce czy Play

[Reklama] Telefony satelitarne wszystkich sieci Thuraya, Iridium, Inmarsat https://ts2.shop/pl/3-telefony-satelitarne

Moderator: Moderatorzy

Zablokowany
bocian
Stały użytkownik forum
Posty: 59
Rejestracja: 2008-05-13, 18:22
Lokalizacja: mala wies

Internet Orange 250GB+250GB darmowe noce czy Play

Post autor: bocian »

Witam, wykonałem ostatnio kilkanaście testów różnych sieci LTE i najlepiej wypadał Orange (stabilne 50Mb downloadu 20 upload 15-30 ping), zastanawiam się nad opcją za 59zł 250gb+250gb czyli 500GB limitu i noce 0:00-8:00 w których nie odejmuje mi danych z limitu.
Czy jest w tym jakiś haczyk ? Czy orange stosuje jakieś lejki FUPy, typu pobieramy większy plik, gre czy obejrzymy film w 4K to orange obcina nam na kolejny dzień prędkości, bądź może są jakieś lejki na te noce bez limitu żeby nie można było sobie pobrać czegoś większego np niższa prędkość lub przerywanie połączenia co jakiś czas ?
Mam jeszcze drugą opcję Play internet kablowy 150/15 Mb ale działa to na infrastrukturze Vectry i w mojej okolicy większość klientów na to narzeka dlatego rozważam tą ofertę Orange.
Internetu potrzebuję do oglądania netflixa na razie w hd, docelowo kiedyś tam w 4K na 1 telewizorze, czasem pogranie na konsoli i pobranie gry, 2-3 telefony na stałe podpięte pod sieć i to tyle. Zależy mi żeby nie zamrażało połączenia, nie rwało i ogólnie po prostu dało się z tego korzystać w normalny sposób.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19162
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Internet Orange 250GB+250GB darmowe noce czy Play

Post autor: matek451 »

Tak, stosuje lejek techniczny czyli jak zaszalejesz to do końca dnia masz DL do 10Mb/s, przy czym nie ma jasnego regulaminu w tej kwestii po jakiej ilości danych taki lejek. https://nasz.orange.pl/t5/Abonament/Lej ... 048/page/7
bocian
Stały użytkownik forum
Posty: 59
Rejestracja: 2008-05-13, 18:22
Lokalizacja: mala wies

Re: Internet Orange 250GB+250GB darmowe noce czy Play

Post autor: bocian »

Dzięki, po przeczytaniu informacji z linku raczej odpuszczę tą ofertę Orange bo jak mam mieć ciągle po 10-5 Mb/s to jest pomyłka, nawet nie będę w stanie wykorzystać tych 500gb limitu, więc chyba jestem zdany na kabel, bo każdy operator LTE narzuca jakieś ukryte lejki, zamrożenia sieci, rozłączania itp. Pomyślałbym nad Play LTE ale z tego co czytałem i sam zauważyłem przy dłuższym teście że jakby zawiesza sieć, rozłącza i łączy za chwilę, normalnie jakoś nie wkurza ale przy grze online może być bardzo irytujące.
jfk
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 380
Rejestracja: 2021-12-15, 21:14

Re: Internet Orange 250GB+250GB darmowe noce czy Play

Post autor: jfk »

bocian pisze: wykonałem ostatnio kilkanaście testów różnych sieci LTE i najlepiej wypadał Orange (stabilne 50Mb downloadu 20 upload 15-30 ping), zastanawiam się nad opcją za 59zł 250gb+250gb czyli 500GB limitu i noce 0:00-8:00 w których nie odejmuje mi danych z limitu.
Czy jest w tym jakiś haczyk ? Czy orange stosuje jakieś lejki FUPy, typu pobieramy większy plik, gre czy obejrzymy film w 4K to orange obcina nam na kolejny dzień prędkości, bądź może są jakieś lejki na te noce bez limitu żeby nie można było sobie pobrać czegoś większego np niższa prędkość lub przerywanie połączenia co jakiś czas ?
Oczywiście w kwestii gier najbardziej pewny będzie internet kablowy. Odnośnie pozostałych zagadnień zostałeś wprowadzony przez @matek451 w błąd-raz zainkowane posty dotyczyły innej oferty, dwa korzystam z tego internetu ponad połowę dekady i nigdy nie miałem żadnych lejków /zużycie na poziomie

Kod: Zaznacz cały

 
Czas	Łącznie	Pobieranie	Wysyłanie
2022 Sty	56.185 GB	52.868 GB	3.317 GB
2021 Gru	470.075 GB	434.988 GB	35.087 GB
2021 Lis	457.932 GB	414.069 GB	43.863 GB
2021 Paź	341.936 GB	310.973 GB	30.963 GB 
, status sesji połączenia ponad 1,5 miesiąca-pod tym samym IP

Kod: Zaznacz cały

Sat Nov 20 23:18:48 2021 
, do usługi możemy dokupić zewnętrzny IP (dynamiczny lub statyczny).
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26137
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Internet Orange 250GB+250GB darmowe noce czy Play

Post autor: wojteks »

To że nie miałeś lejka to nie znaczy że inni nie dostaną. Regulamin jest w tej sprawie jednoznaczny.
Nie pomagam na PW!
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19162
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Internet Orange 250GB+250GB darmowe noce czy Play

Post autor: matek451 »

Kolega @jarek7714 zarzuca wprowadzanie w bład choć powszechnie wiadomo ze Orange stosuje lejki techniczne , podalem linka do oficjalnego forum Orange ale i tutaj nie brakuje użytkowników którzy zostali poczęstowani takim lejkiem, 450GB na m-c czyli 30 dni to jest normalny wynik, 15GB na dzień więc raczej to żaden dowód na ich brak. Po pierwsze to nie jest kopiowanie internetu a po drugie to i tak jest w gestii operatora , akurat oferta nie ma znaczenia bo w tym wypadku wykorzystywany jest zapis z RŚUT a nie z regulaminu oferty.
jfk
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 380
Rejestracja: 2021-12-15, 21:14

Re: Internet Orange 250GB+250GB darmowe noce czy Play

Post autor: jfk »

wojteks pisze: Regulamin jest w tej sprawie jednoznaczny.
Przede wszystkim link i opis problemu nie dotyczy oferty z zapytania (i nie widziałem nigdy w sieci nawet niesprawdzonego problemu transferu na internecie domowym dla klientów idywidualnych-jego limit max. wynosił 1/4 oferty firmowej/teraz 1/2 ).
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26137
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Internet Orange 250GB+250GB darmowe noce czy Play

Post autor: wojteks »

Regulamin oferty to jedno a ogólny wspomniany wielokrotnie RŚUT to drugie i właśnie on wprowadza możliwość lejka technicznego.
Nie pomagam na PW!
jfk
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 380
Rejestracja: 2021-12-15, 21:14

Re: Internet Orange 250GB+250GB darmowe noce czy Play

Post autor: jfk »

matek451 pisze:Orange stosuje lejki techniczne , podalem linka do oficjalnego forum Orange ale i tutaj nie brakuje użytkowników którzy zostali poczęstowani takim lejkiem, 450GB na m-c czyli 30 dni to jest normalny wynik, 15GB na dzień więc raczej to żaden dowód na ich brak. Po pierwsze to nie jest kopiowanie internetu a po drugie to i tak jest w gestii operatora , akurat oferta nie ma znaczenia bo w tym wypadku wykorzystywany jest zapis z RŚUT a nie z regulaminu oferty.
Nie Ty napisałeś w prost/wprowadziłeś w błąd potencjalnego użytkownika

Kod: Zaznacz cały

 Tak, stosuje lejek techniczny czyli jak zaszalejesz to do końca dnia masz DL do 10Mb/s 
i dałeś linka do problemu innej oferty. Rodzina zużywa na ile ma ochotę/nie na przymus i nie w nocy

Kod: Zaznacz cały

 Gru 25	44.105 GB	43.105 GB	1.000 GB 
. Lejków nigdy nie miałem, także nie można wmawiać ludziom że one są automatyczne (może są ale na ofercie firmowej?/jakie nie wiem może ktoś się wypowie jeżeli używa takiej oferty).
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19162
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Internet Orange 250GB+250GB darmowe noce czy Play

Post autor: matek451 »

A gdzie ja napisałem ze sa automatyczne, kolejny raz robisz ze mnie kłamcę. Padło pytanie autora o to czy Orange stosuje jakieś ograniczenia więc odpowiedź ze tak, linki do oficjalnego forum operatora https://www.google.com/search?q=orange+ ... nt=gws-wiz
Kolejny raz uważasz innych za kłamców, głupców a jako argumentu używasz własnych doswiadczeń, nie bierzesz pod uwagę odmiennych zdań chociaż sa one poparte otrzymaniem lejka technicznego.
Orange ma mozliwość ograniczenia prędkości w oparciu o RŚUT i gdy uzna za stosowne uruchamia lejek 10/5Mb/s mimo ze uzytkownik nie wykorzystał jeszcze przysługujacego mu limitu danych go stosuje.
Twierdzenie ze takie działania są ze strony operatora nie istnieją i nie maja miejsca jest właśnie wprowadzaniem w bład autora pytania .
tomekwwa
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 590
Rejestracja: 2019-03-11, 20:48

Re: Internet Orange 250GB+250GB darmowe noce czy Play

Post autor: tomekwwa »

W Orange te lejki są automatyczne i kiedyś gdzieś wygrzebałem jakąś ich odpowiedź akurat do oferty dla firm, że to działa na zasadzie obciążenia konkretnego BTS. Problem był taki, że gość używał Orange na wsi, gdzie oprócz niego na BTSie było dosłownie kilka osób z telefonami i na ich tle to on obciążał ten BTS prawie w 100% i non stop dostawał lejek po paru GB wykorzystanych każdego dnia. Toczył długą batalię i ugrał nic, bo system był odgórny i działał automatycznie na wszystkich. Wątpię by coś się zmieniło w tej kwestii. Jedyne rozwiązanie zaproponowane przez Orange to było rozwiązanie umowy.
jfk
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 380
Rejestracja: 2021-12-15, 21:14

Re: Internet Orange 250GB+250GB darmowe noce czy Play

Post autor: jfk »

tomekwwa pisze:W Orange te lejki są automatyczne i kiedyś gdzieś wygrzebałem jakąś ich odpowiedź akurat do oferty dla firm,
Cały czas piszemy o lejkach ze zupełnie innej oferty, przedstawiane linki do Google są zupełnie nic nie warte.
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26137
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Internet Orange 250GB+250GB darmowe noce czy Play

Post autor: wojteks »

jfk pisze:Cały czas piszemy o lejkach ze zupełnie innej oferty,
Już pisałem, są 2 przyczyny lejków:
1. regulamin oferty (na którym tak bardzo się skupiasz i który podobno nawet niektórzy czytają)
2. regulamin ogólny zwany RŚUT do którego odwołuję się np. ja, jest nadrzędny nad regulaminem oferty i jak znam życie nikt go nie czyta.

To czy ktoś się załapie czy nie to inna sprawa.
Nie pomagam na PW!
jfk
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 380
Rejestracja: 2021-12-15, 21:14

Re: Internet Orange 250GB+250GB darmowe noce czy Play

Post autor: jfk »

wojteks pisze: 2. regulamin ogólny zwany RŚUT do którego odwołuję się np. ja, jest nadrzędny nad regulaminem oferty i jak znam życie nikt go nie czyta.
Powołując się na ten regulamin (którego zapisy są podobne u każdego operatora)-każda oferta pakietowa, no-limit mogłaby być ograniczana w sposób masowy, tak nie jest.
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26137
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Internet Orange 250GB+250GB darmowe noce czy Play

Post autor: wojteks »

jfk pisze: Powołując się na ten regulamin (którego zapisy są podobne u każdego operatora)-każda oferta pakietowa, no-limit mogłaby być ograniczana w sposób masowy, tak nie jest.
Co nie zmienia faktu że operator może zastosować lejek w każdej sprzedawanej ofercie. Więc odpowiedź na pytanie czy operator może zastosować lejek brzmi TAK. Nie można nikomu zagwarantować że lejka technicznego wynikającego z RŚUT nie dostanie.
Nie pomagam na PW!
jfk
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 380
Rejestracja: 2021-12-15, 21:14

Re: Internet Orange 250GB+250GB darmowe noce czy Play

Post autor: jfk »

wojteks pisze: Więc odpowiedź na pytanie czy operator może zastosować lejek brzmi TAK. Nie można nikomu zagwarantować że lejka technicznego wynikającego z RŚUT nie dostanie.
Zapisy RŚUT służą do eliminacji ewentualnych nadużyć ze strony abonenta/generowanie dużego ruchu z użyciem serwisów HBO/Netflix nie jest nadużyciem/także zdecydowanie NIE (poza tym sami operatorzy prowadzą ich dystrybucje/też zarabiając na tym). A sieć 3-5G nie jest żelazną formułą zasad/ona ma przesłać jak najwięcej danych. Na których pośrednio też operator może zarobić.
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6445
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Internet Orange 250GB+250GB darmowe noce czy Play

Post autor: onken »

Powinni Cie normalnie zatrudnić u operatorów żebyś im to wytłumaczył ;)

A najlepiej załóż własną sieć i ustalają sobie własne warunki świadczenia usług.

I powodzenia życzę.
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26137
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Internet Orange 250GB+250GB darmowe noce czy Play

Post autor: wojteks »

jfk pisze:apisy RŚUT służą do eliminacji ewentualnych nadużyć ze strony abonenta/generowanie dużego ruchu z użyciem serwisów HBO/Netflix nie jest nadużyciem
Jak oglądasz na 1 urządzeniu to zapewne nie jest ale nic nie stoi na przeszkodzie żeby mając 4 sztuki TV 4K nie oglądać na nich równocześnie Netflixa (na każdym inny film/bajka/koncert) czy np. ktoś ogląda Netflixa, ktoś drugi HBO, ktoś trzeci Amazon Prime a czwarty w tym czasie zasysa dystrybucję linuxa albo backupuje internet. Niby nadużycia nie ma ale transferuje dużo danych przez długi czas.
jfk pisze: A sieć 3-5G nie jest żelazną formułą zasad/ona ma przesłać jak najwięcej danych. Na których pośrednio też operator może zarobić.
Tak, to jest zadanie sieci 3-5G ale to nie znaczy że użytkownik x albo y czy tam z nie dostanie lejka technicznego zgodnie z RŚUT.
onken pisze:Powinni Cie normalnie zatrudnić u operatorów żebyś im to wytłumaczył ;)
Nie przejdzie, RŚUT musi lejek przewidywać, to nie łącza z gwarantowaną przepustowością.
Nie pomagam na PW!
jfk
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 380
Rejestracja: 2021-12-15, 21:14

Re: Internet Orange 250GB+250GB darmowe noce czy Play

Post autor: jfk »

wojteks pisze: Nie przejdzie, RŚUT musi lejek przewidywać, to nie łącza z gwarantowaną przepustowością.
Zgadza się, ale nie możemy na "dzień dobry" zakładać że użytkownik dostanie lejek, tym bardziej w Networks, gdzie sieć jest z reguły rozbudowywana wg z góry założonych planów (i gdzie zdarzają się takie rodzynki gdzie 280Mbps osiągam na modemie cat.12 o godzinie 20.00/bo jest komplet pasm i klientów brak). Także zawsze przed decyzją musi być dokładna weryfikacja lokalna.
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26137
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Internet Orange 250GB+250GB darmowe noce czy Play

Post autor: wojteks »

jfk pisze:Zgadza się, ale nie możemy na "dzień dobry" zakładać że użytkownik dostanie lejek,
Jednak odpowiedź na pytanie o lejek powinna brzmieć TAK, użytkownik może dostać lejek techniczny wynikający z RŚUT.
Nie pomagam na PW!
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19162
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Internet Orange 250GB+250GB darmowe noce czy Play

Post autor: matek451 »

To swoje apele kieruj do kolegi autora który zadał konkretne pytanie i dostał odpowiedź, no i zapewnij go ze na 100% nie dostane nigdy lejka technicznego bo ty tak twierdzisz, stacja NetWorks z której korzysta nie ma LTE2600, działa w agregacji LTE2100+1800+800 .
bocian
Stały użytkownik forum
Posty: 59
Rejestracja: 2008-05-13, 18:22
Lokalizacja: mala wies

Re: Internet Orange 250GB+250GB darmowe noce czy Play

Post autor: bocian »

Myślę jeszcze nad tym Play na startery 100gb na miesiąc , matek451 widzę że dużo wiesz o Play , czy często rozłącza/zamraża sieć ? Dziś kupię starter żeby przetestować ale chciałbym poznać trochę opinii innych bo to że dziś nie rozłącza nie znaczy że za jakiś czas nie zacznie, a nie wiem czy dzieje się to losowo czy gdy jest zbyt duży ruch sieciowy itd
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19162
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Internet Orange 250GB+250GB darmowe noce czy Play

Post autor: matek451 »

U mnie ostatnio jest OK, ale wpisałem inne DNS do routera a nie te z Play, ogólnie za 3,5 zł 100GB bo za tylę kupuję startery odNowa więc nie ma co narzekać, to nie abonament , ryzyko jest żadne.
jfk
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 380
Rejestracja: 2021-12-15, 21:14

Re: Internet Orange 250GB+250GB darmowe noce czy Play

Post autor: jfk »

wojteks pisze: Jednak odpowiedź na pytanie o lejek powinna brzmieć TAK, użytkownik może dostać lejek techniczny wynikający z RŚUT.
NIE, zapisy w RŚUT służą do eliminacji nadużyć, świetnie to zobrazowałeś na przykładzie

Kod: Zaznacz cały

 nic nie stoi na przeszkodzie żeby mając 4 sztuki TV 4K nie oglądać na nich równocześnie Netflixa 
-otóż coż może się stać? Pakiet wyzeruje się z ciągu tygodnia, może 10dni i nie będzie lejka technicznego/tylko lejek wynikający z oferty 1Mbps do końca okresu rozliczeniowego (inną kwestią są możliwości transferu na konkretnym nadajniku-które np. mogą pozwolić tylko na oglądanie na 1 urządzeniu...). Tu nie ma żadnych dowodów tych lejków (one są w zupełnie innej ofercie-firmowej/"dumpingowej"-w cenie 55zł netto/m-c/999GB).
matek451 pisze:no i zapewnij go ze na 100% nie dostane nigdy lejka technicznego bo ty tak twierdzisz
Gwarancji transferu jak byś wiedział, to nie ma na konsumenckich łączach kablowych/ a Ty żądasz od "internetu mobilnego". Oferta jest bdb/jest odpowiedzią na ofertę no-limit T-Mobile, świetnie się uzupełnia/użytkownik ma do wyboru no-limit z ograniczeniami lub duży limit bez ograniczeń + noce bez limitu. Brak takich ofert w Play i Plus.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19162
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Internet Orange 250GB+250GB darmowe noce czy Play

Post autor: matek451 »

Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26137
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Internet Orange 250GB+250GB darmowe noce czy Play

Post autor: wojteks »

jfk pisze:NIE, zapisy w RŚUT służą do eliminacji nadużyć, świetnie to zobrazowałeś na przykładzie
Bajki opowiadasz, zapis w RŚUT jest jednoznaczny, lejek może się pojawić.
Nie pomagam na PW!
Zablokowany