Czy warto wymieniać starą kartę SIM?

[Reklama] Telefony satelitarne wszystkich sieci Thuraya, Iridium, Inmarsat https://ts2.shop/pl/3-telefony-satelitarne

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
ygreko
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 338
Rejestracja: 2011-05-05, 06:14
Lokalizacja: Nadarzyn

Czy warto wymieniać starą kartę SIM?

Post autor: ygreko »

Mam czteroletnią kartę Nju. Używam ją we flagowcu który miał premierę kilka miesięcy temu, zatem ma modem 5G i wszelkie możliwe zakresy LTE. Czy moja stara karta SIM może ograniczać dostęp do jakiejś technologii, np. agregacji pasm? Czy warto wymienić kartę na jakaś aktualną? Wiem, że w Nju nie ma 5G, ale i tak wystarcza mi dobre LTE.
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26137
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Czy warto wymieniać starą kartę SIM?

Post autor: wojteks »

Bardzo stare karty miały ograniczenia sprzętowe i nie pozwalały na różne współczesne technologie, czteroletnia to raczej współczesna karta i nie powinna nic ograniczać, tu już tylko operator coś może ograniczać.
Nie pomagam na PW!
Anil321
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 243
Rejestracja: 2020-03-18, 12:08

Re: Czy warto wymieniać starą kartę SIM?

Post autor: Anil321 »

Osobiście wymieniam karty co 2 lata, myślę że jednak w jakiś sposób się zużywają bo bardzo czesto w okresie gdy już je mam wymieniać to zaczynają się problemy z połączeniami/jakością internetu. Może to przypadek ale po wymianie od razu wszystko wraca do porządku dziennego.
Dodatkowo pracownicy operatorów często argumentują przejście do nich tym, że polepszy się jakość połączeń/internetu - i pewnie w wielu w wypadkach tak jest tylko dlatego, że dostajesz nową kartę i przestajesz używać paroletniej którą miałeś u aktualnego operatora;p
Debik
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 356
Rejestracja: 2015-06-24, 14:27

Re: Czy warto wymieniać starą kartę SIM?

Post autor: Debik »

U mnie kolega od częstej wymiany Sim rozwalił gniazdo w nowym telefonie, po jakims czasie wymiana nie była tania. Więc z innymi sprzętami może być podobnie jak ktoś w ciągu roku wymienia po 80sim.
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26137
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Czy warto wymieniać starą kartę SIM?

Post autor: wojteks »

80 to zaledwie 1 karta co 5 dni, idąc dalej zużycie 100GB w 5 dni to zaledwie 20GB/dzień.
Nie pomagam na PW!
ODPOWIEDZ