Play - częste zaniki internetu

Informacje na temat podłączania i doboru anten GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA), lokalizacji nadajników, zasięgów, wymuszania EDGE/3G, funkcjonowania sieci i awarii BTS-ów.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
konto
Użytkownik forum
Posty: 27
Rejestracja: 2021-11-14, 09:57

Play - częste zaniki internetu

Post autor: konto »

Forum przeglądam od paru lat i zauważyłem, że sporo ludzi mialo z tym problem.
Doslownie obok mnie powstal nadajnik Play (400m) i pomimo swietnych parametrow polaczenia internet i tak dosc czesto zanika na kilkanascie/kilkadziesiat sekund. Jest to bardzo wkurzajace i nie wiem co jest gorsze, mulacy internet od Orange czy ten Play. Problem nie jest tylko z tym nadajnikiem poniewaz na przestrzeni kilku lat testowalem internet Play z innymi nadajnikami obok mojej lokalizacji i tez wystepowaly zaniki internetu.

Czy ktos sobie z tym poradzil? Nie wiem moze problemem sa routery Huawei? Posiadam dwa dosc stare modele bo E5186 oraz B593s-22 i na kazdym wystepuja zaniki internetu.
1800
Obrazek

2100
Obrazek

2600
Obrazek

speedtest 1800+2600 godzina 20:00
Obrazek
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6445
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Play - częste zaniki internetu

Post autor: onken »

A próbowałeś ustawić własne DNSy w samym routerze ?

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
konto
Użytkownik forum
Posty: 27
Rejestracja: 2021-11-14, 09:57

Re: Play - częste zaniki internetu

Post autor: konto »

Zmienilem na googlewe dnsy (8.8.8.8 i 8.8.4.4) i mam wrazenie, ze sie nawet pogorszylo, ale nie jestem pewny, na pewno nie jest lepiej.
Strona https://www.whatsmydnsserver.com/ za kazdy razem co innego pokazuje, raz googlowe dnsy, innym razem googlewy i Playowski, innym razem same Playowskie, i kolejnym razem 14 roznych dnsow :/
Obrazek
konto
Użytkownik forum
Posty: 27
Rejestracja: 2021-11-14, 09:57

Re: Play - częste zaniki internetu

Post autor: konto »

Ja juz nie wiem o co chodzi, w tle w konsoli chodzi pingowanie google z parametrem -t, a strony nagle przestaja dzialac. W tym samym czasie rowniez przestaja dzialac strony na telefonie (wifi), na tablecie, w telewizorze.
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6445
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Play - częste zaniki internetu

Post autor: onken »

No taki urok Playa...

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
konto
Użytkownik forum
Posty: 27
Rejestracja: 2021-11-14, 09:57

Re: Play - częste zaniki internetu

Post autor: konto »

Moze router innej firmy nie robilby takich problemow? Mam mozliwosc zalozenia internetu swiatlowodowego wiec wydawanie wiekszej kasy na nowszy router mija sie z celem, ale troche zal nie korzystac z praktycznie darmowego internetu do konca lipca majac pod nosem nowy nadajnik :/
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26139
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Play - częste zaniki internetu

Post autor: wojteks »

To nie zależy od routera, ta sieć tak ma. W oglądaniu netfilixa/.../... nie przeszkadza, w pracy zdalnej nie wiem, nie mam takiej możliwości.

Bardzo dużo zależy od stron na które wchodzimy więc stawiam na problemy Play z połączeniem w punktach styku z innymi sieciami (ma za słabe punkty styku w stosunku do generowanego ruchu). W tym samym czasie jedne strony wczytują się natychmiast inne mulą lub dostajemy komunikat "przekroczono czas połączenia".

Np. strony z działające przez cloudflare działają słabo, mulą, czasami wp.pl daje "problem z siecią", wiele innych czasami daje "przekroczono limit czasu" itp.


W sumie możecie wpisywać tutaj strony które są problematyczne przy wejściach z sieci Play, może to ktoś z Play przeczyta i uprzejmie doniesie wyżej.

Problem graczy zapewne też jest z tym związany.
Nie pomagam na PW!
konto
Użytkownik forum
Posty: 27
Rejestracja: 2021-11-14, 09:57

Re: Play - częste zaniki internetu

Post autor: konto »

Przedwczoraj wlozylem do routera nowa karte Play. Wczoraj po pracy zauwazylem, ze router znow laczyl sie z nadajnikiem Orange. Wiec na czacie w apce poprosilem o wylaczenie roamingu krajowego, po resecie routera znow polaczyl sie z nadajnikiem Play.
Jednak dzisiaj rano router lapal szczatkowy sygnal z jakiegos odleglego nadajnika. Wychodzi na to, ze nadajnik potrafi tymczasowo zbanowac urzadzenie klienckie :szok: Spotkal sie ktos z czyms takim?

Wygrzebalem z szuflady stary modem zte mf823 i podpialem go pod openwrt, modem chodzi juz godzine i chyba jeszcze ani razu nie bylo zaniku internetu. Wydaje mi sie tez, ze speedtest jest bardziej stabilny (predkosc pobieranie nie skacze tak jak na routerze e5186).
Jestem ciekaw czy jutro modem bedzie utrzymywac polaczenie z tym najblizszym nadajnikiem Play.
tomekwwa
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 590
Rejestracja: 2019-03-11, 20:48

Re: Play - częste zaniki internetu

Post autor: tomekwwa »

Jak masz blisko BTSa to może w Play jest jak u mnie w Orange, czyli router wystawiony w oknie albo za okno patrząc w stronę BTS (u mnie nawet 200m nie ma) wyłącza wszystkie agregacje i odczuwa się od razu że działa na pół gwizdka i prędkości tragiczne. Wsadzony za szafę z drugiej strony domu łączy się z tym samym BTS i wyciąga prawie 200-300 Mbps (Huawei B818)... Może w Play wywala Cię na inny BTS, bo zakłócasz inne transmisje.
ODPOWIEDZ