Huawei E220 nie wykrywa modemu.

Kwestie techniczne, konfiguracja i rozwiązywanie problemów z modemami GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA).

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
bednarus3
Użytkownik forum
Posty: 34
Rejestracja: 2018-04-24, 09:37

Huawei E220 nie wykrywa modemu.

Post autor: bednarus3 »

Chciałem się pobawić w wysyłanie SMS z systemu Windows 10 z wykorzystaniem modemu GSM i komend AT. Wybór padł na E220, bo był najtańszy na znanym portalu aukcyjnym. Dodatkowo znalazłem w internecie kilka stron, gdzie opisane było komendy AT. Po podłączeniu do komputera z Windows 10 liczyłem, że w menedżerze urządzeń pojawi się port szeregowy, przez który będę mógł przesyłać polecenia do urządzenia. Niestety poza pamięcią masową USB, żadne urządzenie się nie zainstalowało. Brak też innych wykrytych urządzeń, które wymagają instalacji sterownika. Jedyne co widzę, to wirtualny napęd CD, który zawiera serowniki do modemu. Jest jakiś sposób, żebym mógł wysyłać polecenia AT do tego modemu w Windows 10?
Mig25
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1724
Rejestracja: 2015-08-25, 18:45
Lokalizacja: z Nienacka

Re: Huawei E220 nie wykrywa modemu.

Post autor: Mig25 »

Więc zainstaluj ten sterownik , bo to nie jest typowy driver , tylko tzw modeswith.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19162
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Huawei E220 nie wykrywa modemu.

Post autor: matek451 »

To sprzęt sprzed 17 lat, watpię aby był zgodny z W10, jest bezwartościowy, nie obsługuje UMTS900, działa co najwyzej w GSM900 na 2G. Ten który go sprzedał zrobił interes na elektrosmieciu.
Mig25
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1724
Rejestracja: 2015-08-25, 18:45
Lokalizacja: z Nienacka

Re: Huawei E220 nie wykrywa modemu.

Post autor: Mig25 »

Tobie @matek451 to sprawia przyjemność ?
No i na pewno ,sprzedawca zrobił interes, do końca życia już nie musi pracować :)
Skoro kolega chce poćwiczyć komendy AT i kupił najtańszy modem na aledrogo , to raczej wszyscy są zadowoleni , oprócz Ciebie ( no chyba ,że takie kopanie polepszyło Ci humor).
ODPOWIEDZ