Router stacjonarny Acer Predator Connect X5 5G CPE

Kwestie techniczne, konfiguracja i rozwiązywanie problemów z modemami GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA).

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19150
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Router stacjonarny Acer Predator Connect X5 5G CPE

Post autor: matek451 »

W ofercie Play pojawiło się kolejne cudo do 5G https://www.play.pl/dlaciebie/produkty/ ... pfront=1.0
To pierwszy router 5G na naszym rynku na platformie T750 z MT6890 5G.
tomekwwa
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 586
Rejestracja: 2019-03-11, 20:48

Re: Router stacjonarny Acer Predator Connect X5 5G CPE

Post autor: tomekwwa »

Po czym poznać, że opis pisał ktoś kto nie ma pojęcia o czym pisze? Myślę, że ten cytat mówi wiele: "Jak sugeruje sama nazwa modelu, dostarcza on usługi z demoniczną prędkością." Nie lepszy jest opis zestawu anten wewnętrznych: "Rodzaj anteny: wbudowana (Antena dipolowa)". Także sporo już wiemy, ale np. jest informacja, iż góra routera zabezpieczona jest folia oraz można podejrzewać, że router może zabić, bo używa silnika Intel® Killer...
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19150
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Router stacjonarny Acer Predator Connect X5 5G CPE

Post autor: matek451 »

To marketingowy bełkot ale na szybko to modem jak Dimensity800, porządne 2 złącza LAN 2,5Gb/s, USB3 a na zdjęciach ma dwa złącza anten zew. pewnie TS9, WiFI 6. W Play w ratach 1480 zł lub bez umowy 1899 zł.
tomekwwa
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 586
Rejestracja: 2019-03-11, 20:48

Re: Router stacjonarny Acer Predator Connect X5 5G CPE

Post autor: tomekwwa »

W instrukcji jest, że to TS9, ale na razie brak informacji do czego te anteny.
cis_krk
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 250
Rejestracja: 2016-09-11, 07:06

Re: Router stacjonarny Acer Predator Connect X5 5G CPE

Post autor: cis_krk »

Tak ts9, mnogość opcji ten av niepotrzebny ale + za wifi 6 najlepszej jakości przy wielu telefonach laptopach tv konsolach, zero problemów, działa jak natura chciała :) na plus dla mnie świetny wygląd. Na szersze opinie dopiero po jakimś czasie użytkowania. Dodatkowo na stronie acera dongle 5G na usb Predator a w ten weekend było -15% coś nieco ponad 1200 pln. Wiec na koszmarnie drogi netgear 5G można popatrzeć z politowaniem. Niestety mam uraz do sprzętów acera miałem ich najdroższy laptop Predator od początku 2016 roku przez dłuższy czas i spzrety są tak konstruowane żeby psuły się po 2 latach.
cis_krk
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 250
Rejestracja: 2016-09-11, 07:06

Re: Router stacjonarny Acer Predator Connect X5 5G CPE

Post autor: cis_krk »

Oppo T1a wygrywa temperaturami, chodzi non stop i jest chłodny ( proces 7 nm ) i co ważne nie zwiesza się. Predator nagrzewa obudowę ( proces 12 nm ), pingi zdecydowanie lepsze ale nie jest to idealny router WPS działa tak se, dopiero z poziomu przeglądarki pododawalem urządzenia. Nie ma wejścia na telefon. Faktycznie sprzęt zdecydowanie skierowany dla graczy. Czy warto ? Jeżeli oppo chodzi po 900 a ten powiedzmy kilka stówek więcej to niekoniecznie ( porównuje do oppo bo zatrzymałem go na chwile)
cis_krk
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 250
Rejestracja: 2016-09-11, 07:06

Re: Router stacjonarny Acer Predator Connect X5 5G CPE

Post autor: cis_krk »

UPDATE na antenkach ts9 dostał +- 30% kopa gierki do PS5 ściagają się Ok, wiec tak jak pisałem do grania ten router jest stworzony pilnuje pingów i nie jest to tylko marketing ( nie są to jakieś kolosalne różnice) pozostaje mi przetestowanie NAS w weekend. Wifi jest znacznie lepsze niż np w Cpe pro 2. Na plus mnogość opcji rozdzielania priorytetów prędkości. Na minus przycisk WPS, realnie działa z poziomu przeglądarki. Kolejny minus to bardzo długi czas uruchamiania routera i nie pójdzie dopóki nie wciśniesz tego przycisku z przodu, wiec jest to irytujące bo prawie każdy z routerów sam się bootował np w przypadku braku napięcia. Sprzęt coraz bardziej podoba mi się na pewno nie jest idealny ale jednak wycofuje się ze stwierdzenia, że wolę oppo T1a. Wifi które robi co karzesz+ pilnowanie najlepszych pingów+ ts9 ( No niech będzie :) na pewno stawiają ten router na podium w pierwszej trójce. Acer na pewno ma udany debiut jednak soft w innych modelach bardziej mi spasował, tu realnie mamy wpływ konfiguracji priorytetów urządzeń i pilnowania sprawiedliwego rozdzielania syganlu o reszcie typu jaki band wybrać na sztywno - zapomnij.
Tomaszglog
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 178
Rejestracja: 2017-06-24, 11:18

Re: Router stacjonarny Acer Predator Connect X5 5G CPE

Post autor: Tomaszglog »

cis_krk pisze:UPDATE na antenkach ts9 dostał +- 30% kopa gierki do PS5 ściagają się Ok, wiec tak jak pisałem do grania ten router jest stworzony pilnuje pingów i nie jest to tylko marketing ( nie są to jakieś kolosalne różnice) pozostaje mi przetestowanie NAS w weekend. Wifi jest znacznie lepsze niż np w Cpe pro 2. Na plus mnogość opcji rozdzielania priorytetów prędkości. Na minus przycisk WPS, realnie działa z poziomu przeglądarki. Kolejny minus to bardzo długi czas uruchamiania routera i nie pójdzie dopóki nie wciśniesz tego przycisku z przodu, wiec jest to irytujące bo prawie każdy z routerów sam się bootował np w przypadku braku napięcia. Sprzęt coraz bardziej podoba mi się na pewno nie jest idealny ale jednak wycofuje się ze stwierdzenia, że wolę oppo T1a. Wifi które robi co karzesz+ pilnowanie najlepszych pingów+ ts9 ( No niech będzie :) na pewno stawiają ten router na podium w pierwszej trójce. Acer na pewno ma udany debiut jednak soft w innych modelach bardziej mi spasował, tu realnie mamy wpływ konfiguracji priorytetów urządzeń i pilnowania sprawiedliwego rozdzielania syganlu o reszcie typu jaki band wybrać na sztywno - zapomnij.
A jak kwestia transferów w stosunku do CPE2 ? Jestem w zasięgu 5g. Acer nie wiesza się, jest stabilny? Myślę nad wymianą CPE2 na tego Acera. Możesz coś więcej napisać? Mało w internecie póki co informacji na temat Acera.
cis_krk
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 250
Rejestracja: 2016-09-11, 07:06

Re: Router stacjonarny Acer Predator Connect X5 5G CPE

Post autor: cis_krk »

Za krótko używam ale te ts9 to crap do ściągania pędzi jak rydwan ale do pracy grania laguje, może to kwestia anten które dawno nie były przeze mnie używane. Bez antenekndziala Ok( jeszcze pare dni temu myślałem ze będzie super, duża szansa, że to wina nadajnika) na pewno wifi pomimo ze małej mocy jest baaardzo dużym atutem tego routera bo łączy bez problemowo wiele urządzeń w różnych zakamarkach domu, nie potrzebuje repetera ani kabelków. Wg mnie lepszy od cpe 2 ale to subiektywna opinia. Natomiast zdarzyło mu się zapomnieć ustawień, często zmieniam karty i musiałem np dodawać drukarkę od nowa. Bardzo dobry router ale nie jest świętym grallem. np z softu masz tylko SMS inbox nie da się wysyłać ale masz za to fajna opcje przekierowywania SMS na swój nr tel. Trudno mi się wypowiedzieć w kwestii tej stabilności bo istnieje duża szansa ze to wina nadajnika (lagi). Na pewno router ma sporo plusów, transfery są jednym z nich. Taka drobna ciekawostka router made in Taiwan.
Mig25
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1676
Rejestracja: 2015-08-25, 18:45
Lokalizacja: z Nienacka

Re: Router stacjonarny Acer Predator Connect X5 5G CPE

Post autor: Mig25 »

Do tej pory wszystkie routery 5G ,które miały gniazda antenowe , miały je nie do częstotliwości LTE ( czyli do 2600MHz) , tylko na wyższe które w przyszłości ma mieć 5G ( czyli 3500Mhz) , czyli praktycznie na razie bezużyteczne w Polsce. Żeby skorzystać z anten zewnętrznych i tak trzeba by było podłączać się pigtailami zamiast anten wewnętrznych. Tu może być tak samo ,także sprawdź dokładnie ,czy dołożenie anten w ogóle realnie na coś wpływa ( czy sygnał na poszczególnych bandach reaguje ,itd).
Torque
Początkujący użytkownik forum
Posty: 1
Rejestracja: 2022-10-14, 10:05

Re: Router stacjonarny Acer Predator Connect X5 5G CPE

Post autor: Torque »

Hej! Z tego co widzę @cis_krak, to jesteś zadowolony ostatecznie. Ja się właśnie mocno zastanawiam nad zakupem - mam już u siebie gamingowy laptop od Acera (ma już parę lat, ale sprawuje się świetnie - Wiedźmin 3 pięknie się na nim prezentuje) i taki router wygląda na naprawdę dobre wsparcie przy pingach, o których pisałeś, więc nada się dobrze do LoLa czy CSa.

A do tego zawsze mogę go zabrać na "Lan Party" :)

Najchętniej <font color="#FF00FF"><b>»»wziąć««</b></font> go na próbę i sprawdził jak działa. :D
cis_krk
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 250
Rejestracja: 2016-09-11, 07:06

Re: Router stacjonarny Acer Predator Connect X5 5G CPE

Post autor: cis_krk »

No właśnie im dalej w las to więcej wątpliwości ts9 działają na LTE i mam po 300 transferu wiec jest Ok ale ostatecznie zdjąłem antenki i mam ponad 200. Nie wiem o co chodzi ale np blokuje mi connection w sharepointwch w excelu a taki oppo nie. Mały zanik prądu i trzeba włączyć z rąsi router. Wifi mega ale ostatecznie zostałbym przy oppo T1a bo działał non stop bez zwiech i takich akcji. Postaram się powrócić donustawien fabrycznych może coś pomoże. Na 100% coś nie halo z tym routerem jest, z oppo nie miałem problemów, sama prędkość to nie wszystko.wszystko zaczęło się sypać kiedy podłączyłem antenki do niego, niby działa ale problem w grach zaczęło lagowac a w sharepointwch blokuje połączenia. Dzisaj postaram się zrobić twardy reset.5G niestety Wam nie przetestuje, router kupiłem do wifi żeby ograniczyć ilość urządzeń i pod tym względem jest bardziej niż w porzadku. Proponuje weźcie sobie na próbę i sami oceńcie. Router może ma jakieś algorytmy, które mogą pomagać ale mogą tez irytować.
cis_krk
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 250
Rejestracja: 2016-09-11, 07:06

Re: Router stacjonarny Acer Predator Connect X5 5G CPE

Post autor: cis_krk »

Winnym w całej sprawie był mój VPN. Po rozwiązaniu problemu wszytko działa świetnie. Podtrzymuje opinie, ze router jest obecnie w pierwszej trójce, dostępnych routerów. Ma swoje wady jednak zalety są mocniejsze: trzyma prędkości, świetne wifi, złącza antenowe, powiedzmy, że soft jeżeli byłby zaktualizowany ma pewien potencjał,jednak nie ma kilku ważnych opcji.
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26111
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Router stacjonarny Acer Predator Connect X5 5G CPE

Post autor: wojteks »

cis_krk pisze:jednak nie ma kilku ważnych opcji.
Napisz czego nie ma bo może się okazać że tego potrzebuje 0.1% użytkowników.
Nie pomagam na PW!
cis_krk
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 250
Rejestracja: 2016-09-11, 07:06

Re: Router stacjonarny Acer Predator Connect X5 5G CPE

Post autor: cis_krk »

wojteks pisze:
cis_krk pisze:jednak nie ma kilku ważnych opcji.
Napisz czego nie ma bo może się okazać że tego potrzebuje 0.1% użytkowników.
Jest odbieranie SMS, nie ma pisania tzn możesz odpisać max na nr tel z którego przyszedł SMS ale nie wyślesz już pod inny. Jest możliwość wyboru 4G czy 5G czy oba razem ale nie ma wyboru pasm. Antena do LTE podnosiła mi prędkość i nie było to placebo tylko Ok 30% realnie więcej ( działam na LTE )
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26111
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Router stacjonarny Acer Predator Connect X5 5G CPE

Post autor: wojteks »

Wielu użytkowników zapewne nigdy do panelu zarządzania się nawet nie loguje bo po co.

Pisz do producenta że chciałbyś takie funkcje, może za kilka lat je wdroży w nowszym modelu (albo i nie) jak będzie odpowiednio dużo żądań od klientów.
Nie pomagam na PW!
cis_krk
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 250
Rejestracja: 2016-09-11, 07:06

Re: Router stacjonarny Acer Predator Connect X5 5G CPE

Post autor: cis_krk »

Bardzo dobry pomysł z tym zgłoszeniem, akurat Acer ma swoje centrum napraw we Wrocławiu i bardzo dobre biuro obsługi klienta, myślę że przyda im się taki feedback. Primo, żeby w routerach po restarcie, same się uruchamiały bez przycisku, dwa wybór pasm, a trzy z tymi SMS oraz żeby dodali obsługę VOIP wtedy ten router będzie routerem IDEALNYM 100/100. W tym momencie, śmiało mogę potwierdzić już, że ma najlepsze WIFI jakie do tej pory miałem w routerach (tych do LTE,5G bo wiaodmo, że zawsze są lepsze te dedykowane- jednak tu nie było żadnej oszczędnosci ze strony producenta), dysk pod usb 3.0 też daje radę. Komercyjnie musiałbym kupić jakiegoś ASUSa( przykład oczywiście) lub jakiegoś innego topowego producenta do gołego WIFI. Bardzo krzywdzące jest to, że przez powyższe wady pojawiają się średnie oceny 3/5 (np. Ceneo). Jest to zdecydowanie najlepszy router LTE/5G jeżeli bierzemy te bez anteny ( jednak ma TS9 więc można przenieść sygnał na "pole" xD). O ile ACER podpadł mi laptopami to cenię go właśnie za profesjonalizm w podejściu do klienta, jeżeli poprawią software będę bardzo szczęśliwy. Chciałem też sprostować co napisałem router podobno też jest wykonany w procesie 7nm więc jest ok. Może nadawać się do pracy 24/7, po zmianie VPN jestem z niego bardziej niż zadowolony Oppo poszło na OLX ( też fajny jednak bardziej budżetowy sprzęt, ten predator jest bardziej premium).
MarcinManiek
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2022-10-25, 05:57

Re: Router stacjonarny Acer Predator Connect X5 5G CPE

Post autor: MarcinManiek »

Mam ten router od tygodnia. Działa lepiej bez anten niż stary router z antenami ale mimo wszystko w weekendy po południu transfer potrafi spadac do 1 Mbs. Mieszkam na obrzeżu dużego miasta. Da się na tym routerze włączyć agregację pasm lte? Próbowałem aplikacjami hua Ctrl i HManager. HMmanager pojawia się komunikat o błędzie a w huaCtrl nie moge się zalogowac.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19150
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Router stacjonarny Acer Predator Connect X5 5G CPE

Post autor: matek451 »

To nie HiLink więc nie współpracuje z tymi aplikacjami, podaj lokalizację, operatora, prędkość 1Mb/s wskazuje na zapchany na amen BTS.
MarcinManiek
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2022-10-25, 05:57

Re: Router stacjonarny Acer Predator Connect X5 5G CPE

Post autor: MarcinManiek »

Miejscowość Abramowice Prywatne k. Lublina przy samej granicy z miastem. Sieć T Mobile . BTS najbliższy mam ok 2 km w linii prostej. Są jakieś aplikacje do agregacji , które będą działały z tym routerem ?
cis_krk
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 250
Rejestracja: 2016-09-11, 07:06

Re: Router stacjonarny Acer Predator Connect X5 5G CPE

Post autor: cis_krk »

Nie ma chociaż jest jakaś apka na iOS Predator connect x5 v1.01 R04 ale jej nie ścigałem. U mnie stabilnie trzyma bez anten Ok 200 gdzie oppot1a 80-150 a z antenami lata po 300. Nic nie zrobisz jak nadajnik zapchany, może masz w złym miejscu ustawiony albo waśnie anteny skieruj w jakieś sensowne miejsce? Albo zmień operatora…. Żaden router i agregacja nie pomoże jak nadajnik nic nie warty. Ten x5 dosyć fajnie łapie prędkości i pingi jakby z automatu, wiec to taka sztuka dla sztuki z tą aplikacją. Oczywiście fajnie jakby w głównym sofcie dali taką możliwość, ale to sprzęt „ dla graczy” wiec masz włożyć kartę i zapomnieć o jakiś konfiguracjach to nie ten target.
yelo
Początkujący użytkownik forum
Posty: 9
Rejestracja: 2022-10-31, 07:06

Re: Router stacjonarny Acer Predator Connect X5 5G CPE

Post autor: yelo »

witam mam ten router od kilku dni wszystko ładnie śmiga, lepiej niż Huawei B818 ale ma jeden minus jak zostawię go i niema podłączonych urządzeń wyłącza transmisje danych i żeby korzystać z niego to muszę go zresetować, mogę się do niego połączyć przez stronę, nawet pokazuje włączone wifi ale bez internetu, gdzieś czytałem że jest jakiś myk żeby wszystko działało ale teraz nie mogę znaleźć. Czy ktoś ma ten sam problem i go rozwiązał ??
PLAY :cwaniak:
HUAWEI B818
Acer Predator Connect X5 5G CPE :super:
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26111
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Router stacjonarny Acer Predator Connect X5 5G CPE

Post autor: wojteks »

Zapewne trzeba wyłączyć oszczędzanie energii czy jakąś podobną opcję (np. "zawsze połączony").

W jakiej sieci LTE pracuje ten router? Bo np. w Play to częsty przypadek "zamrażania" połączenia LTE, występuje praktycznie z każdym typem routera/modemu.
Nie pomagam na PW!
yelo
Początkujący użytkownik forum
Posty: 9
Rejestracja: 2022-10-31, 07:06

Re: Router stacjonarny Acer Predator Connect X5 5G CPE

Post autor: yelo »

na B818 tego nie było mógł stać tydzień bez podłączonych urządzeń lub dłużej i był gotowy do pracy odrazu łączył, w Acerze po kilku godzinach wyłącza net. nie ma ustawień zarządzaniaenergią
PLAY :cwaniak:
HUAWEI B818
Acer Predator Connect X5 5G CPE :super:
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26111
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Router stacjonarny Acer Predator Connect X5 5G CPE

Post autor: wojteks »

Muszą być, mogą się inaczej nazywać, co producent to własne nazwy różnych funkcji.
Nie pomagam na PW!
jfk
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 375
Rejestracja: 2021-12-15, 21:14

Re: Router stacjonarny Acer Predator Connect X5 5G CPE

Post autor: jfk »

wojteks pisze: mogą się inaczej nazywać, co producent to własne nazwy różnych funkcji.
Np. "oszczędzaj transfer danych"...
cis_krk
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 250
Rejestracja: 2016-09-11, 07:06

Re: Router stacjonarny Acer Predator Connect X5 5G CPE

Post autor: cis_krk »

yelo pisze:witam mam ten router od kilku dni wszystko ładnie śmiga, lepiej niż Huawei B818 ale ma jeden minus jak zostawię go i niema podłączonych urządzeń wyłącza transmisje danych i żeby korzystać z niego to muszę go zresetować, mogę się do niego połączyć przez stronę, nawet pokazuje włączone wifi ale bez internetu, gdzieś czytałem że jest jakiś myk żeby wszystko działało ale teraz nie mogę znaleźć. Czy ktoś ma ten sam problem i go rozwiązał ??
U mnie akurat taki problem nie występuje. Aktualnie mam wersje X5.V1.04.1_203607. Spróbuj dać mu reset i skonfigurować na nowo, to zajmuje chwilkę, bo możliwe, że "coś" się załączyło ja bujałem się z lagami ale winnym był VPN. Działa elegancko w PLUS, ORANGE, T-MOBILE. Ostatnio wrzuciłem sobie dysk ssd samsung T5 2TB po sambie i działa elegancko. Dla mnie ten router to mistrzostwo świata właśnie przez to, że wifi śmiga idealnie. W jakiej sieci działasz i czy 4G czy 5G ? Czas dzierżawy DHCP może ustawiłeś niski albo inną opcje ?
yelo
Początkujący użytkownik forum
Posty: 9
Rejestracja: 2022-10-31, 07:06

Re: Router stacjonarny Acer Predator Connect X5 5G CPE

Post autor: yelo »

sieć PLAY w 5G z ustawień tylko zmiana hasła administratora
PLAY :cwaniak:
HUAWEI B818
Acer Predator Connect X5 5G CPE :super:
MarcinManiek
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2022-10-25, 05:57

Re: Router stacjonarny Acer Predator Connect X5 5G CPE

Post autor: MarcinManiek »

Pisałem niedawno o moich problemach z transferem spadającym do 1Mb/s . Myślałem że wyrzuciłem 1200zl w błoto kupując tem router. W dniu dzisiejszym postanowiłem zmienić lokalizację routera w domu. Przeniosłem go na okno pokoju które wychodzi w kierunku najbliższego btsa . Transfer wzrosł z ok 4 Mb/s do ok 20-25 Mb/s. Następnie postawiłem router na parapecie okna które teoretycznie nie wychodzi na żadnego btsa od Tmobile a o dziwo transfer wzrosl do ponad 50 Mb/s.
yelo
Początkujący użytkownik forum
Posty: 9
Rejestracja: 2022-10-31, 07:06

Re: Router stacjonarny Acer Predator Connect X5 5G CPE

Post autor: yelo »

witam na to żeby nie rozłączało netu jest patent że do routera podłącza się power banka, jak <font color="#FF00FF"><b>»»na razie««</b></font> działa. czekam na jakąś aktualizacje żeby to naprawiała. teraz mam taką wersję X5.V1.04.1_203607.
PLAY :cwaniak:
HUAWEI B818
Acer Predator Connect X5 5G CPE :super:
ODPOWIEDZ