Jaka wybrać antenę dla Tp-link Deco x20 4g

Dyskusje na temat wyboru sprzętu. Jaki modem, telefon do GPRS/EDGE/UMTS/HSDPA/HSUPA, jaką przejściówkę, kabel do telefonu... itp. mam wybrać?

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Spiderek83
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2023-05-14, 17:18

Jaka wybrać antenę dla Tp-link Deco x20 4g

Post autor: Spiderek83 »

Cześć, ostatnio zmieniłem router na Tplink Deco x20 4g i teraz chciałbym dobrać/zamontować porządną antenę zewnętrzną aby poprawić jakość sygnału (pobieranie/wysyłanie). Przeglądałem sporo stron i nie wiem co jest warte uwagi a co szajs. Wiem że trzeba też dobrać porządne przewody, tutaj też proszę Was o poradę. Dzięki
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19175
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Jaka wybrać antenę dla Tp-link Deco x20 4g

Post autor: matek451 »

Niestety ale jeden szajs to masz już w domu, dobór anteny do niego zalezy od lokalizacji operatora z którego korzystasz i jego inrastruktury na okolicznych BTS-ach. Jakie masz teraz osiagi w domu, jakie 2 pasma agreguje DECO, z którego BTS-a oraz jakie parametry sygnału na nich. Na tej podstawie dobiera się antenę zew. do tego cudu techniki od TP-Linka.
Spiderek83
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2023-05-14, 17:18

Re: Jaka wybrać antenę dla Tp-link Deco x20 4g

Post autor: Spiderek83 »

Cześć Matek, operator to Orange, na starym routerze prędkość pobierania do 7-8mb/sek a na Deco utrzymuje mi między 20-25mb/sek. pasma B3 oraz B7,

z którego BTS-a oraz jakie parametry sygnału na nich - napisz jak to sprawdzić bo nie wiem o co chodzi :)
w kontakcie ;)
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19175
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Jaka wybrać antenę dla Tp-link Deco x20 4g

Post autor: matek451 »

Stacja bazowa NetWorks z której korzystasz na B3+B7 w Orange czyli prawdopodobnie z agregacja 4 pasm LTE W modulacji QAM256 wymaga sprzętu z porzadnym modemem LTE a nie z 6 kat. czyli agregacja 2 pasm LTE w QAM64 jak w DECO, na nim uzyskasz co najwyzej z połowę potencjalnych możliwości takiego BTS-a.
Przełóz kartę do telefonu , Android i pokaż screen z z aplikacji [url][https://play.google.com/store/apps/deta ... &gl=US/url] i wynik speedtestu, aplikacja pokaże potrzebne dane dotyczące BTS-a, pasm, parametrów sygnału na nich. Test w domu obok DECO a potem na zewnątrz, osiagasz słabe wyniki na nim jak na agregację 2 pasm pojemnościowych LTE.
Spiderek83
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2023-05-14, 17:18

Re: Jaka wybrać antenę dla Tp-link Deco x20 4g

Post autor: Spiderek83 »

Matek, porobiłem screeny ale nie mogę tutaj dodać, jak Ci to przesłać żebyś zobaczył?
ODPOWIEDZ