Czy inwestować w jakąś antenę

Informacje na temat podłączania i doboru anten GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA), lokalizacji nadajników, zasięgów, wymuszania EDGE/3G, funkcjonowania sieci i awarii BTS-ów.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
paszczak900
Użytkownik forum
Posty: 22
Rejestracja: 2014-09-08, 09:13
Lokalizacja: Siedlce

Czy inwestować w jakąś antenę

Post autor: paszczak900 »

Witam,

Mam pytanie do osób bardziej znających się, sytuacja wygląda tak:
1. Mieszkam w miejscowości Dąbrówka-Ług, posiadam router B818 który stoi sobie na strychu i ma parametry zasięgu jak na screenach.
2. Korzystam obecnie z Orange, i interesuje mnie tylko ta sieć obecnie (Play i Plus mają zapchane BTS).
3. Łączę się z wierzą w miejscowości Żelków, druga wierza z miejscowości Dąbrówka-Stany do któej łączę się przenosząć router na drugą stronę domu jest zapchana zawsze (mam niższe transfery).

Obecnie potrafię osiągać prędkości nawet w okolicach 200 Mbps, często rano/noc mam bez problemu ok 150 Mbps.
Moje pytanie brzmi czy opłaca się inwestować w jakąś antenę zewnętrzną do tego B818?
Mogę mieć dostęp za darmo do anteny https://www.cybertech.com.pl/p70,antena ... a-gsm.html tylko musiał bym przejściówki z SMA kupić.
A może coś innego, tylko czy to realnie da jakieś wyczuwalne kożyści?
Wszystki dodatkowe info w screenach.

Z góry dzięki za pomoc.

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19165
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Czy inwestować w jakąś antenę

Post autor: matek451 »

BTS ma 2 sektor na azymucie zblizonym do twojej lokalizacji, masz na pasmach pojemnościowych LTE dostateczne na pasmach pojemnościowych LTE z LTE2600 jako podstawowe. Jesli chcesz osiagnąć większe prędkości to poprawiasz parametry sygnału na 2600/2100/1800MHz, LTE800 cię nie interesuje więc po co ci ten tłumik z Dipola. Na LTE2600 SINR ma raz wartość pozwalajacą na modulację QAM256 ale w agregacji spada do 12dB więc działa wtedy w QAM64.
paszczak900
Użytkownik forum
Posty: 22
Rejestracja: 2014-09-08, 09:13
Lokalizacja: Siedlce

Re: Czy inwestować w jakąś antenę

Post autor: paszczak900 »

Kupiłem tanio używaną https://www.cybertech.com.pl/p173,anten ... 00mhz.html do testów więc zobaczymy co z tego wyjdzie.
paszczak900
Użytkownik forum
Posty: 22
Rejestracja: 2014-09-08, 09:13
Lokalizacja: Siedlce

Re: Czy inwestować w jakąś antenę

Post autor: paszczak900 »

Jak to się mówi zawsze coś nie tak, dosłownie w dniu dostarczenia anteny wyłączono na wierzy częstotliwość 2600.
ODPOWIEDZ