Problem z kamerami IP - podłączenie

Pozostałe kwestie techniczne (sprzętowe i programowe) dotyczące internetu radiowego - np. konfiguracja firewalli, antywirusów, przeglądarek internetowych.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Dawido1987
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2023-06-11, 11:24

Problem z kamerami IP - podłączenie

Post autor: Dawido1987 »

Witam

Posiadam następujący sprzęt:

1) 3x kamery IPC-HDW2431T-AS-S2 4MP
2) Switch Extralink Switch PoE EX.14831
3) Kable RJ45 cat 6
4) Internet w zestawie Router Zte WF830 + Odu + Deco M4( do rozszerzenia sieci)

Sprawa wygląda następująco, mam podłączony zestaw w taki sposób:

Odu-->Zte WF830 (podłączenie przez port Wan Poe, tryb sieci NAT)-->Deco M4--> Switch port Pwr-AcT --> Kamera podłączona przez 1 z portów Poe, zmiana na podłączenie ZTE WF830 -->Switch - także nie pomaga

Kamerę wtedy bez problemu podłączam i konfiguruję przez aplikację DMSS na telefonie - wszystko jest ok. Jednakże przy próbie podłączenia jednoczesnego kolejnej kamery do drugiego portu POE, zaczyna się dziać, tzn. przestaje wyświetlać obraz rozłączają się naprzemiennie. Dołączając trzecią kamerę, sytuacja tak samo robi się problematyczna. Każda kamera konfigurowana pojedyńczo działa poprawnie.

Przyczyny, które zbadałem i nie dały efektu i nie rozwiązuje problemu:

1) Konfiguracja kamera przez Wifi 2.4 (wg producenta zalecane) lub Wifi 5 (także się pojedyńcza kamera łączy)
2) Kabel CAT 6 - kompatybilny z routerem, switchem
3) Odległość kabli zachowana max. 30m
4) Zmiana ustawień na Switchu na poniższych kontrolkach na różne kombinacje:
https://ibb.co/wyd42zP
5) W ustawieniach Wifi router (limit urządzeń 16 - nie przekroczony, filtrowanie mac, ip - nie włączone)

Podsumowując problem wg mnie leży gdzieś chyba w ustawieniach Routera ZTE WF830, Switch bym raczej wykluczył, pytanie gdzie leży problem wg Was?
tomekwwa
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 590
Rejestracja: 2019-03-11, 20:48

Re: Problem z kamerami IP - podłączenie

Post autor: tomekwwa »

Wygląda to tak, jakby kamery miały ten sam adres IP, to bym sprawdził na początek.
Dawido1987
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2023-06-11, 11:24

Re: Problem z kamerami IP - podłączenie

Post autor: Dawido1987 »

Sprawa rozwiązana, faktycznie ten sam IP miały kamery, dzięki, do zamknięcia
ODPOWIEDZ