Zdalny restart routera - pomysły

Sieci bezprzewodowe w technologii 2.4 GHz i 5 GHz oraz usługi polskich operatorów WiFi / Wi-Max / HiperLAN, dyskusje o routerach.
Reklama: Szukasz dostawcy internetu? Sprawdź https://isp.today/pl/ ogólnoświatowy katalog dostawców internetu.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Dawido1987
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2023-06-11, 11:24

Zdalny restart routera - pomysły

Post autor: Dawido1987 »

Witam

Posiadam sprzęt ODU + ZTE WF 830 + DECO M4. Z racji, iż podłączyłem kamery IP, potrzebuję rozwiązania, które pozwoli mi zrobić restart routera (w przypadku braku internetu), nie będąc w zasięgu sieci WIFI. Obecnie robię to poprzez stronę 192.168.1.1 lecz przebywając w obrębie sieci WIFI.

Szukam rozwiązania, które pozwoli mi zrobić restart routera w przypadku zaniku sieci WIFI (będąc wiele km poza domem), bez sieci kamery IP nie będą nagrywały. Być może jakieś ustawienia na koncie admin/smart admin lub zewnętrzna aplikacja?

Z góry dzięki za pomysły.
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26137
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Zdalny restart routera - pomysły

Post autor: wojteks »

Reseter GSM? Albo coś w stylu watchdoga skonfigurowanego na jakimś komputerze który po wykryciu braku internetu zresetuje główny router albo całość.
Nie pomagam na PW!
Dawido1987
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2023-06-11, 11:24

Re: Zdalny restart routera - pomysły

Post autor: Dawido1987 »

Hej,

Watchdog - wydaje się dobrym rozwiązaniem.
Tylko jak mądrze go ustawić.

Wg tego co podaje producent ZTE to optymalne ustawienia:

Adres IP: 8.8.8.8 Próg resetu: 5-10, Interwał conajmniej 2 minuty

1) Adres URL/IP (wyszukiwarka google.pl) - będzie dobrym rozwiązaniem? Czy pozostawić 8.8.8.8 ?

2) Próg resetu (tutaj ok ustawie na 5)

3) Interwał odpytywania- Wartość podać, która będzie mierzona w sekundach czy minutach?
ODPOWIEDZ