Modem lte z agregacją

Dyskusje na temat wyboru sprzętu. Jaki modem, telefon do GPRS/EDGE/UMTS/HSDPA/HSUPA, jaką przejściówkę, kabel do telefonu... itp. mam wybrać?

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
pacuro
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2023-06-15, 13:12

Modem lte z agregacją

Post autor: pacuro »

Cześć wszystkim!
Proszę o pomoc w doborze modemu lte z agregacją, który umożliwi surfowanie z prędkością większą niż obecny 1 Mbps.
Miejscowość to Osiny koło Opola. Wieś znajduje się na skraju zasięgu wszystkich nadajników wokół. Pomierzyłem trochę Netmonsterem i nie bardzo mi to cokolwiek pomogło. Play łapię na 1800 MHz ale z kiepską jakością, a orange 800 MHz z trochę lepszą. Play 800 odpada bo to tylko 5 MHz, a orange potrafi wskoczyć na 5+10 MHz. Ostatecznie nie ważne czy play czy orange, to zostaje zawsze ~1 Mb
.Teraz lecę na modemie e3272s i czas na coś z agregacją. Moje typy to B535, B715 i B818. Nigdy nie miałem modemu lte z agregacją i z przyjemnością przeoram temat. Pytanie czy wchodzić na grubo i brać B818? A może jakiś ZTE?
Dodatkowo mam kilka pytań w temacie agregacji, a pomimo szukania nie znalazłem na forum odpowiedzi.
Jak się mają CC do agregacji? Czy CC to agregacja w obrębie jednego nadajnika i jednego pasma? Czy mogę zagregować np. 3 różne nadajniki 800 MHz każdy?
Wiem, że to kolejne nudne pytanie, ale jakby komuś chciało się coś odpisać, to będzie to lepsze niż nic :)

Z góry pozdrawiam wszystkich bez-kablowców!
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26137
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Modem lte z agregacją

Post autor: wojteks »

Masz antenę zewnętrzną? Jeżeli nie to zapomnij o normalnym internecie.

Wyjdź na dach i pokaż jakieś testy zrobione smartfonem (współczesnym w miarę) program netmonster i zakładka live (dla Orange i Play).

W PL nie ma agregacji sygnału z różnych stacji bazowych.
Nie pomagam na PW!
pacuro
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2023-06-15, 13:12

Re: Modem lte z agregacją

Post autor: pacuro »

Pomiary robiłem samsungiem a32 4g, w pokoju na pierszym piętrze w miejscu gdzie stoi router z modemem bez anten
Obrazek Obrazek

W weekend muszę wybrać się na poddasze/strych i tam zmierzyć. Jaką antenę polecasz?
ODPOWIEDZ