Mikrotik LHG kat6.

Dyskusje na temat wyboru sprzętu. Jaki modem, telefon do GPRS/EDGE/UMTS/HSDPA/HSUPA, jaką przejściówkę, kabel do telefonu... itp. mam wybrać?

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Barosz30
Początkujący użytkownik forum
Posty: 8
Rejestracja: 2023-03-21, 22:41

Mikrotik LHG kat6.

Post autor: Barosz30 »

Dzień dobry. Posiadam ten sprzęt i nie mogę zalogować się za pomocą IP do modemu.
192.168.88.1
Nie odnajduje strony. Zaraz po zakupie mogłem wejść i sprawdzać parametry lte, teraz nagle nie działa. Reset przy antenie nic nie dał. Ma ktoś jakieś pomysły? Z góry dziękuję za podpowiedzi. Jeszcze dodam że obok przysku "reset" jest przycisk "mode", jednak nie wiem do czego służy.
Mig25
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1725
Rejestracja: 2015-08-25, 18:45
Lokalizacja: z Nienacka

Re: Mikrotik LHG kat6.

Post autor: Mig25 »

A przytrzymanie na dłużej reset ( tak do 30s ) nic nie daje ?
Przy podłączeniu kablem Lan do kompa , komp dostaje adres IP ?
Barosz30
Początkujący użytkownik forum
Posty: 8
Rejestracja: 2023-03-21, 22:41

Re: Mikrotik LHG kat6.

Post autor: Barosz30 »

Niestety nic nie daje. Podłączenie bezpośrednio do kompa również. Nawet przez winboxa nie wykrywa modemu.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19162
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Mikrotik LHG kat6.

Post autor: matek451 »

Zgon, niestety ale wbrew miejskim legendom jakie krąż po internecie Mikrotik na LTE to słaby sprzęt, LHG 6 jest tego przykładem, stary modem , port 100Mb/s , niska jakość materiałów i wykonania a do tego niestety awaryjny, u mnie padł po 3 m-cach czytnik kart SIM, a w 2 przypadkach u klientów tak jak u ciebie zgon modemu. Mikrotik jedzie na tej legendzie i RouterOS, wysoka cena nieadekwatna do mozliwości, najnowsze z modemem 18 kat. też nie sa jakąś nową jakością. Jesli masz gwarancję to reklamuj.
katze750
Użytkownik forum
Posty: 43
Rejestracja: 2011-02-07, 18:44
Lokalizacja: lubelskie

Re: Mikrotik LHG kat6.

Post autor: katze750 »

Ostatnio miałem okazję testować ten sprzęt (lhgg kat.6) w trudnych warunkach (szczególy w innym wątku, musze wrzucić screeny) i powiem tak, porażka. Nie warty tej kasy. Cena wynika chyba z oprogramowania, co i tak przy zastosowaniu jako modem lte potrzeba może 10% zasobów tego oprogramowania. Modem kiepsciutki, agregacja pasm pojemnościowych tylko 2600+1800 a i tak miałem max ok 75Mb/s przy 84 rsrp, 15 SNR, gdzie b628+cybertech 2600 5m kabla 2600+2100+1800 98RSRP, SNR jak w mikrotiku a predkosci ponad 140Mb/s. Nie wiem jak na filmikach z yt osiągnęli ponad 90Mb/s. Zintegrowana antena robi robote, ale nie przekłada sie to na wynik końcowy. W porównaniu do cybertech 2600 5m sygnał lepszy o około 14dBm na paśmie 2600 (bts okolo 4,5km, troche drzew, widoczność jako taka jest). Ale w drugiej lokalizacji, gdzie jest atk 504 + b715 w puszce przy antenie, sygnał 1800/2100 na mikrotiku był taki sam, nie był lepszy ku mojemu zdziwieniu, ale teren trudny, dolina bts ok 7km, brak widocznosci. Szczególy w innym wątku, wieczorem uzupelnie go o screeny. Wnioski mam takie, że jednak przewód jaki by nie był powoduje straty a i tak dochodza czynniki typu złączki, jakość przewodu, jakość zaprasowania. Mikrotik raczej to trudnego terenu, poza zyskiem anteny nic nie oferuje.
ODPOWIEDZ