Telefony na SIM plus słuchawki - pytanie

Dyskusje na temat wyboru sprzętu. Jaki modem, telefon do GPRS/EDGE/UMTS/HSDPA/HSUPA, jaką przejściówkę, kabel do telefonu... itp. mam wybrać?

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
slavol
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2023-07-07, 09:58

Telefony na SIM plus słuchawki - pytanie

Post autor: slavol »

Witajcie :)
Nie wiem czy dobry dział wybrałem, ale w necie nie znalazłem lepszego miejsca gdzie ludzie tak pomagają, stąd prośba, a w zasadzie pytanie.
Chcę całkowicie w firmie zrezygnować z telefonów stacjonarnych z powodu ciągłych ich usterek, uszkodzeń linii itp - skutek taki, że nawet kilka dni w firmie na ma kontaktu tylko awaryjnie tylko komórka. Oczywiście Orange to naprawia, ale trwa to od kilku godzin do kilku dni a to niedopuszczalne.
Zastanawiam się czy znalazł bym gdzieś taki sprzęt działający jak telefon stacjonarny na kartę sim albo dwie dla dwóch numerów a do tego 3-4 słuchawki bezprzewodowe jak kiedyś w DECT Panasonica?
Czy ewentualnie inaczej - jakaś mała centralka do której wkładam kartę SIM a ona łączy się z kilkoma telefonami najlepiej bezprzewodowo .. to rozwiązało by mi sprawę tych cholernych stacjonarnych telefonów.
Może ktoś zna podobne rozwiązanie albo wie gdzie taki coś można kupić - byłbym wdzięczny.
Z góry dzięki i miłego dnia.
Sławek
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26137
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Telefony na SIM plus słuchawki - pytanie

Post autor: wojteks »

VOIP ale musisz mieć internet albo dect z bramką GSM
Nie pomagam na PW!
slavol
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2023-07-07, 09:58

Re: Telefony na SIM plus słuchawki - pytanie

Post autor: slavol »

No ok ale to czy w takim razie bramka GSM z kartą sim i do tego podłączony telefon np. Panasonica z DECT z kilkoma słuchawkami dało by radę...czy jeszcze jakieś kombinacje tylu wirtualne centralki itp.
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26137
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Telefony na SIM plus słuchawki - pytanie

Post autor: wojteks »

Zwykle bramka GSM ma wyjście analogowego telefonu, skoro działa zwykły analogowy telefon to będzie działała i baza DECT.
Nie pomagam na PW!
slavol
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2023-07-07, 09:58

Re: Telefony na SIM plus słuchawki - pytanie

Post autor: slavol »

Dzięki, sprawdzę to, bo faktycznie wydaje się dobre rozwiązanie :)
ODPOWIEDZ