5G w T Mobile antena zewnetrzna/urządzenie

Dyskusje na temat wyboru sprzętu. Jaki modem, telefon do GPRS/EDGE/UMTS/HSDPA/HSUPA, jaką przejściówkę, kabel do telefonu... itp. mam wybrać?

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
x64joxer
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2022-03-14, 08:10

5G w T Mobile antena zewnetrzna/urządzenie

Post autor: x64joxer »

Witam
Po ostatnie akutalizacji na mapie zasięgu 5G T Mobile okazało się że mój dom jest na granicy zasiegu.
Jako że sam nie posiadam telefonu z 5G postanowiłem poprosić kuzynkę o test na mojej działce.
Okazało się, że zasięg 5G raz jest raz go nie ma, a jak już jest to transfer danych jest super w porównaniu z LTE.

Co do samego T Mobile to do używania w tym miejscu LTE raczej musiałbym użyć anteny zewnętrznej, tak wynika z moich testów.( teraz mam Play, który działa dobrze bez anteny zewnętrznej)

Czyli z T Mobile jest taka dziwna sytuacja że do LTE potrzebuje anteny zewnętrznej a do 5G nie. Z tego co gdzieś czytałem to do 5G anten zewnętrznych nie ma bo to nie ma sensu. Czy to prawda?

Z drugiej strony T Mobile proponuje 5G Box ODU z zewnętrzną anteną. Ściema marketingowa?

Z trzeciej strony, gdy patrzę na routery 5G to niektóre mają wejście na zewnętrzną antenę. Czyli jak to działa? Jak jest zasięg 5G to nie używa anteny zewnętrzenej a jak nie ma zasięgu 5G to używa anteny zewnetrznej do LTE?
Mig25
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1725
Rejestracja: 2015-08-25, 18:45
Lokalizacja: z Nienacka

Re: 5G w T Mobile antena zewnetrzna/urządzenie

Post autor: Mig25 »

ODU nie jest anteną ,tylko zewnętrznym modemem/routerem ,więc to nie jest ściema.
Żaden operator nie sprzedaje urzadzen z zewnętrznymi antenami.
A co do gniazd w routerach 5G ,to już zależy od filozofii. MC801A np ma gniazda,ale tylko do anten 3.5GHz ,więc aktualnie w Polsce możesz sobie cokolwiek w nie podłączyć i nic się nie stanie.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19162
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: 5G w T Mobile antena zewnetrzna/urządzenie

Post autor: matek451 »

Test na telefonie wykonany tylko jakoś screena z tego 5G nie pokazałeś, nie wiadomo który to BTS NetWorks, jakie parametry sygnału na telefonie z 5G2100, brak lokalizacji i speedtestów.
Mig25
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1725
Rejestracja: 2015-08-25, 18:45
Lokalizacja: z Nienacka

Re: 5G w T Mobile antena zewnetrzna/urządzenie

Post autor: Mig25 »

Tak ,do tego Tmobile ma dość dziwne pokazywanie 5G.
Zarówno na telefonie jak i np na MC801A wyświetla się ikonka 5G ,pali się biała dioda zamiast niebieskiej ,a i tak agreguje tylko pasma LTE . Dopiero jak jest dobry sygnal to zaczyna się pojawiać n1.
Zeusek
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 511
Rejestracja: 2020-03-25, 10:40

Re: 5G w T Mobile antena zewnetrzna/urządzenie

Post autor: Zeusek »

Z tego co zauważyłem z Play na MC888 jest tak samo. Znaczek 5G i biała dioda jest a N1 już niekoniecznie.
Huawei B818 -> ZTE MC888 -> Virgin Mobile.
x64joxer
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2022-03-14, 08:10

Re: 5G w T Mobile antena zewnetrzna/urządzenie

Post autor: x64joxer »

Dzięki.
Z tego co widzę to jest tam nadajnik z opisem "T-Mobile 5G 2100"
Nie zwrócilem uwagi na to co się wyświetla na telefonie (pomijam że było 5G).
Tak czy owak ptransfer jest x3 więc nawet jesli to "oszukane" 5G to dla mnie ważnie że jest szybsze.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19162
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: 5G w T Mobile antena zewnetrzna/urządzenie

Post autor: matek451 »

Nie ma to jak współpraca z fachowcami na forum, wazne ze jest 3xszybsze i że BTS ma opis 5G2100 a czy akurat działa i czy to 5G z niegokto by sobie tym głowę zawracał, mapa zasięgu 5G T-mobile to świętość, przecież nie moze kłamać. Post autora nie do czytania, brak elementarnej wiedzy a na dodatek zero chęci współpracy i nauczenia się czegoś.
Cuda panie, cuda LTE wymaga anteny zew. a 5G2100 działające w DSS z LTE2100 już nie, takie rzeczy tylko w Erze.
x64joxer
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2022-03-14, 08:10

Re: 5G w T Mobile antena zewnetrzna/urządzenie

Post autor: x64joxer »

matek451 pisze:Nie ma to jak współpraca z fachowcami na forum, wazne ze jest 3xszybsze i że BTS ma opis 5G2100 a czy akurat działa i czy to 5G z niegokto by sobie tym głowę zawracał, mapa zasięgu 5G T-mobile to świętość, przecież nie moze kłamać. Post autora nie do czytania, brak elementarnej wiedzy a na dodatek zero chęci współpracy i nauczenia się czegoś.
Cuda panie, cuda LTE wymaga anteny zew. a 5G2100 działające w DSS z LTE2100 już nie, takie rzeczy tylko w Erze.
<font color="#FF0000"><b>***Cenzura***</b></font> sfrustrowany <font color="#FF00BB"><b>»»nie obrażamy innych!!!««</b></font> na elektrode :-)

A całej reszcie dziekuje :-)
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19162
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: 5G w T Mobile antena zewnetrzna/urządzenie

Post autor: matek451 »

Gdy brakuje podstawowej wiedzy pozostają inwektywy. To jest fachowe Forum i wymagany jest pewien poziom współpracy ze strony pytającego, zadałeś wiele pytań , poproszony o jakieś bliższe dane masz to w d... . Zobaczymy jak na tym wyjdziesz, operatorzy kochają takich g.... jak ty, twój pierwszy post jest idealnym dowodem na to.
A co do Elektrody to mam tam 25 tysięcy postów i tysiące ludzi którzy dzięki mnie nauczyli się czegoś i mają porządny internet mobilny.
Mig25
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1725
Rejestracja: 2015-08-25, 18:45
Lokalizacja: z Nienacka

Re: 5G w T Mobile antena zewnetrzna/urządzenie

Post autor: Mig25 »

matek , sam sobie zasłużyłeś. Pisząc do ludzi teksty w stylu " post autora nie do czytania , brak elementarnej wiedzy " itd. To jest po prostu chamskie i ja się ludzom nie dziwię , że tak na Ciebie reagują , zresztą nie tylko tu.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19162
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: 5G w T Mobile antena zewnetrzna/urządzenie

Post autor: matek451 »

Nie tobie oceniać moją osobę a chamskie to jest lekceważenie kogoś kto chce fachowo pomoc za free i prosi po uzupełnienie danych i jakieś wyniki testów.
Ty możesz wróżyć z fusów , ja posługuje się konkretami i wiedzą więc oczekuję współpracy ze strony pytajacego.
Na forum jest mnóstwo podobnych tematów, wystarczy poczytać wcześniej i dostosować się do obowiązujących reguł jesli chce się otrzymać fachową pomoc. Schematy postępowania w takich sytuacjach upowszechniłem ja i się sprawdzają, jeśli znasz inne to masz szanse je pokazać
To nie jest powszechnie dostępna wiedza, wymaga z mojej strony wkładu i pracy, podanie przez autora potrzebnych danych o które pytam nie jest jakimś problemem i trudem więc należy traktować je jako wkład autora w rozwiązanie jego własnego problemu.
Nienormalnym jest oczekiwanie ze ktoś zrobi to za niego,poda na tacy, umysłowe lenistwo aż bije z jego pierwszego wpisu, wystarczy poczytać sformułowania typu "Okazało się, że zasięg 5G raz jest raz go nie ma, a jak już jest to transfer danych jest super w porównaniu z LTE" czy "Czyli z T Mobile jest taka dziwna sytuacja że do LTE potrzebuje anteny zewnętrznej a do 5G nie. Z tego co gdzieś czytałem to do 5G anten zewnętrznych nie ma bo to nie ma sensu".
Na temat sieci NetWorks i 5G2100 w DSS z LTE2100 pisałem setki razy, wystarczyło poczytać, ale autor czytał gdzieś co innego i powtarza te bzdury.
Stąd mój sarkazm, nie cierpię postaw roszczeniowych, na forach jest mnóstwo informacji gdzie można poznać podstawy działania sieci mobilnych zanim zada się pytania a tym bardziej zacznie pisać takie bzdury, a przede wszystkim współpracować z kimś kto ma o tych sprawach wiedzę.
Pokaż mi gdzie w swoich 4 postach podał jakieś konkrety które pozwalałyby udzielić mu sensownego wsparcia ?
Nie interesuje mnie też jak na mnie reagują niektórzy , pochodzę z pokolenia gdzie podstawa jest wiedza, nauka i szacunek dla autorytetów. Autor sobie zrobił test 5g i nawet nie zwrócił uwagi co pokazuje telefon, może ty wiesz bo ja jasnowidzem nie jestem.
Bądźmy poważni, wymagajmy od ludzi zadających pytania choć minimum, nie wiem jak jest teraz ale ja na studiach przed laboratorium miałem kolokwia wstępne i kto nie miał podstaw i ich nie zaliczył to nie miał prawa przystąpić do ćwiczenia.
Tutaj autor nie odrobił nawet tego minimum i sądzi że upoważnia go to do krytykowania mojej osoby.
Takie wpisy jak twój niestety tylko potęgują takie postawy, uważasz że miałem go prosić na kolanach aby łaskawie podał to o co poprosiłem i może jeszcze przepraszać że od niego czegoś wymagam?
Awatar użytkownika
zurek
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1018
Rejestracja: 2012-12-02, 19:51
Lokalizacja: Olecko

Re: 5G w T Mobile antena zewnetrzna/urządzenie

Post autor: zurek »

@matek451

:ok: :ok: :ok:
ZTE MF258

PLAY Internet Domowy
Mig25
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1725
Rejestracja: 2015-08-25, 18:45
Lokalizacja: z Nienacka

Re: 5G w T Mobile antena zewnetrzna/urządzenie

Post autor: Mig25 »

@matek451 , po prostu jest takie coś jak Zasady Netykiety obowiązujące na Forum viewtopic.php?f=20&t=1976 , a Ty się do tego nie stosujesz.
Na innych forach za to dostajesz bany ( za chamstwo , a nie za brak wiedzy) , tu jesteś bezkarny. Autor już tu na pewno nie wróci ( a to jest Twoja zasługa) , a Ty tak.
I jeszcze ludziom się to podoba.... Może ten wszechobecny hejt to przyszłość , a ja już za stary jestem....
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19162
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: 5G w T Mobile antena zewnetrzna/urządzenie

Post autor: matek451 »

Jaki hejt, zasady netykiety to też szacunek dla kogoś kto od lat pomaga tysiacom ludzi za free, twoje lewackie przewrażliwienie to woda na młyn dla takich gości.
Te zasady to też informacja która mówi ze zanim założysz swój temat to dobrze widziane jest zapoznać się a podobnymi istniejacymi na Forum, po to jest tutaj wyszukiwarka.
Można pisać,prosić , pytać o potrzebne dane i jak kulą w płot bo gościu uważa ze mu pomoc się należy. Nie chcą zrozumieć że czas fachowca jest cenny, rozwiązanie wymaga wiedzy, analizy, pracy i to w wielu kwestiach. Współpraca i minimum wiedzy ze strony potrzebujacego wsparcia ułatwia i pozwala szybko rozwiążać problemy. Gościu nie jest sam na tym Forum,inni też potrzebuja pomocy, sa tacy na szczęście w większości którzy czytają wczesniej i sa przygotowani, zamieszczaja od razu potrzebne dane i testy i dzięki temu nwsparcie jest proste i wkrótce korzystają z porzadnego .
internetu mobilnego.
Dodatkowo ja gromadzę dane i wyniki tych testów dla potrzeb innych ludzi którzy często pojawiają się z podobnych lokalizacji.
Taka jest zasada korzystania z Forum, korzystajmy z pracy innych ale w miarę możliwości dajmy coś i od siebie. Autor tego tematu tego nie rozumie. Ironia to nie chamstwo, sam napisał tekst nie trzymajacy się kupy, brak podstawowej logiki w kwestii anten zew.
To jest radio i liczą się częstotliwości a nie technologia, zasięg nie zalezy od niej a jedynie od pasma, mocy radia na sektorze, lokalizacji względem tego sektora na BTS-ie , przeszkodach po drodze i terenu.
Ile razy muszę to jeszcze pisać, napisz sam jakiś tutorial i zobacz potem ile osób na niego zajrzy. Ja staram się pisać prostym językiem , tłumaczę po kolei, czasami setki razy i co i nic , podstawowe pytania padaja non stop. Ludzie po prostu nie czytają lub potrzebują aby pisać do nich kolejny raz to samo.
No i jak chcesz byc taki poprawny to zobacz ile osób dziękuje za pomoc, na Elektrodzie tak mniej więcej co 10 bo tam jest system oznaczania pomocnych postów. W zamian dostaja ode mnie wszystko gotowe, podane na tacy za free. W dzisiejszych czasach wszystko kosztuje a wiedza najwięcej bo przekłada się na pieniadze i niezawodne działanie technologii co bywa bezcenne.
Ja udzielam się od lat, przykładam się do tematów w 100%, znajduję rozwiązania na maksa, mam taki kaprys ze poświecam swój czas i wiedzę innym więc mam prawo oczekiwać z ich strony minimalnego wkładu własnego, dla ich dobra. Tutaj autor oczekuje na jasnowidza a nie fachowca i odpowiedzi weź Pan z T-mobile to co zaproponuje konsultant i będziesz Pan zadowolony.
W rzeczywistości 99% tak robi a potem płacze ze im mobilny nie działa lub wypisuje opinie że mobilny nie nadaje się do niczego. Sa tez tacy którzy ciesza się ze im przyspieszył z 3 razy, znam takich co mieli 5Mb/s i jak uzyskali 15Mb/s to sadzili ze dane im na zawsze , zdziwili się ze z czasem jak przybyło klientów to wrócili do punktu wyjścia. Oczywiście stacja się przytkała ale po optymalizacji sygnału,pasm i sprzętu dawał porządnne prędkości. Potrzebna była wiedza pozwalajaca wykorzystać potencjał BTS-a.
Netykieta akurat się do tego nie przyczyniła, w męskim świecie czasami potrzeba użyć drwiny, krytyki i mądrzy ludzie wiedzą gdzie popełnili bład i się nie obrażają.
Mnie nauczyli najwięcej nauczyciele nie głaskajacy uczniów po główkach, tych po latach wspominamy najmilej choć kiedyś uznawaliśmy ich za katów, w dzisiejszym świecie poprawność i hejt to słowa pozwalajace usprawiedliwiać lenistwo, postawy roszczeniowe bo wszystko się nalezy za darmo i jeszcze po równo.
PS. A na innym Forum mnie banowali i to tak skutecznie ze im po m-cu dział leżał na łopatkach a posty ludzi zostawały bez odpowiedzi lub padały pomysły które narażały autorów na niepotrzebne wydatki, moderatorzy jakoś nikomu nie pomogli.
Chętnie zarżnęli kurę znoszacą złote jajka sami nie proponują w zamian niczego, dbali o netykietę a nie o poziom merytoryczny działu, nie zauwazyli że Forum bez koni pociagowych nie ma racji bytu. Mnie zbanowali, wielu wartościowych ludzi odeszło bo nie widzieli sensu udzielania się przy takim ich traktowaniu przez funkcyjnych którzy tak jak ty i pytających uznawali z nietykalnych bo juz nie wrócą.
Straciło Forum i ci którzy przychodzą na nie po pomoc, wzajemna adoracja nic nic dała, kto naprawdę szuka pomocy znajdzie drogę, poświęci czas na naukę, posłucha fachowców i dzięki temu osiagnie cel.
A na konkurencyjnym Forum jestem , tylko moderatorom teraz nic do tego i do mnie, jak myślisz dlaczego?
Ostatnio zmieniony 2023-07-19, 18:36 przez matek451, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
zurek
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1018
Rejestracja: 2012-12-02, 19:51
Lokalizacja: Olecko

Re: 5G w T Mobile antena zewnetrzna/urządzenie

Post autor: zurek »

@matek451

Możesz pisać i tłumaczyć, ale pewne osoby i tak nic nie zrozumieją i nic do nich nie dotrze... Szkoda Twojego cennego czasu...
ZTE MF258

PLAY Internet Domowy
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19162
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: 5G w T Mobile antena zewnetrzna/urządzenie

Post autor: matek451 »

Ja to wiem ale Forum to też społeczność, jak coś jest nie tak to warto napisać. Także dla tych co tu zajrzą bo chcą się czegoś nauczyć a takich jest większość. Kolega sam się udziela więc dziwi mnie jego podejście do ludzi którzy nawet podczas testu na telefon nie spojrzeli a poproszony o jakieś konkrety nie współpracuje tylko kontynuje dalej swoje wywody o "nadajniku 5G".
To publiczne forum, więc obowiązkiem jest czasami to sprostować bo znam sytuację że z czasem bzdury krążace po internecie stają się prawdą i znajduja naśladowców , to ze krytyka nie spodobała się autorowi wynika z tego ze raczej nie zrozumiał tego co napisałem i dlaczego. i po co prosiłem o współpracę z jego strony.
Mig25
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1725
Rejestracja: 2015-08-25, 18:45
Lokalizacja: z Nienacka

Re: 5G w T Mobile antena zewnetrzna/urządzenie

Post autor: Mig25 »

@matek451 , a ja to widzę tak ,że poprosiłeś o te wszystkie dane , a kolega Ci nie odpowiedział ( może znając Twoją historię na elektrodzie wolał tego nie robić) , i ładnie podziękował. No i zamiast to olać to wybuchłeś, bo jak on śmiał Ci nie odpowiedzieć :) To przecież on jest chamem , bo nie odpowiedział , a nie Ty :) Należało mu wytknąć brak wiedzy i inne epitety , i etykieta jest po Twojej stronie :)
Otóż nie.
ODPOWIEDZ