Szukam słuchawki WIFI (LAN) VoIP pod Skype - pomożecie?

Pozostałe kwestie techniczne (sprzętowe i programowe) dotyczące internetu radiowego - np. konfiguracja firewalli, antywirusów, przeglądarek internetowych.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
CCpl
Stały użytkownik forum
Posty: 80
Rejestracja: 2020-01-22, 23:14

Szukam słuchawki WIFI (LAN) VoIP pod Skype - pomożecie?

Post autor: CCpl »

Cześć forum!

Mam rodzinę w Szwecji, mają telefon Play (roaming) i połączenia z Polską nie są kiepskie, ale są po prostu fatalne, nie da się w ogóle rozmawiać. Zmieniali telefony kilka razy - nic nie pomogło. To chyba kwestia zasięgu w tej lokalizacji z BTS (obsługiwanym w roamingu w umowie z PLAY).

Wpadłem na pomysł żeby założyć SKYPE (numer polski by obniżyć koszty rozmów). Jedna z osób która będzie z tego korzystać jest mocno starsza (nie ma komputera), a więc wchodzi w grę tylko słuchawka VoIP na WIFI lub ze stacją bazową na LAN/Ethernet (obojętnie). Musi oczywiście obsługiwać usługę Skype. Bez tego kiszka.

Nie potrzebne są bajery, prosta słuchawka dla seniora, ze Skype + WIFI lub LAN. I tyle, bez bajerów i nie wiadomo czego ;)

Co polecicie z takich urządzeń??

Dzięki za pomoc!
Erbit
Stały użytkownik forum
Posty: 119
Rejestracja: 2021-08-27, 09:28

Re: Szukam słuchawki WIFI (LAN) VoIP pod Skype - pomożecie?

Post autor: Erbit »

Zainteresuj się WiFi Calling. Przy tej usłudze musisz sprawdzić czy konkretny model telefonu obsługuje tę usługę u swojego operatora. Każdy operator udostępnia wykaz telefonów, w których jest wspierane WiFi Calling.

[edyta]
Na tej stronie znajdziesz listę telefonów wspieranych w Play -> https://www.play.pl/nowy/uslugi/wifi-calling-volte
CCpl
Stały użytkownik forum
Posty: 80
Rejestracja: 2020-01-22, 23:14

Re: Szukam słuchawki WIFI (LAN) VoIP pod Skype - pomożecie?

Post autor: CCpl »

Dzięki wielkie @Erbit - to najlepszy pomysł i podpowiedź jaką uzyskałem w tym temacie. To rozwiązuje nasz problem.

Jeszcze raz dziękuję!
ODPOWIEDZ