Router do zalesionej działki

Dyskusje na temat wyboru sprzętu. Jaki modem, telefon do GPRS/EDGE/UMTS/HSDPA/HSUPA, jaką przejściówkę, kabel do telefonu... itp. mam wybrać?

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Krkl123
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2023-08-09, 20:41

Router do zalesionej działki

Post autor: Krkl123 »

Cześć,

Potrzebuję skorzystać z Waszej pomocy. Szukam routera do działki letniskowej, na której przebywam dość sporo czasu w skali roku.

Dotychczasowy router Dlink DWR-921.
Karta do internetu Play.
Lokalizacja: wieś Jagodno https://www.google.com/maps/place/51%C2 ... ?entry=ttu
BTS: W okolicy 2 BTSy z Playa - Łomnica oraz Rogóźno

Generalnie z racji chyba sporych drzew w okolicy jest problem z zasięgiem w telefonach. Aktualnie mam kartę z Play, T-mobile, Orange, Plus na różnych smatfonach i każda sieć pokazuje od 0 do 1 kreski. Sporadycznie wskoczy na 2 kreski.

Na tygodniu internet z Play działa jako tako do przeglądania stron internetowych. W weekendy ciężko jest sprawdzić pogodę. Prędkość od 0,5 do 12 Mbps.

Wolałbym pozostać przy internecie z karty internetowej Play ze względu na to, że mam ją przy okazji do abonamentu telefonu.
Nie potrzebuję bardzo szybkiego internetu, zależy mi na stabilnym połączeniu. Wydaje mi się, że takie 40Mbps + byłoby wystarczajace.

Parametry z routera:
Rodzaj usługi LTE
RSSI -88 dBm
RSCP 0 dBm
RSRP -121 dBm
SINR 1 dBm
Nazwa sieci


Czy zmiana routera na B628-350 z agregacją pasm ma sens?

Screen z netmonstera dla karty Play nie do internetu, klasycznej do dzwonienia.
Obrazek

Obrazek

Obrazek
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19173
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Router do zalesionej działki

Post autor: matek451 »

W tej lokalizacji należało od razu kupić antenę zew.nawet do tego DWR921, Play z BTS-a Łomnica i bardzo słabe parametry sygnału na LTE800 które i tak jest bez znaczenia,na LTE1800/2100 jeszcze słabsze. BTS w agregacji LTE2100+1800+800, trzeci sektor na azymucie 250, w sąsiadach BTS Rogóźno i Stary Uścimów. Do Play B535-333 i antena Dual LTE1800-1800 z Cybertecha.
Oczywiście to zły wybór operatora, jak Play to karta głosowa z pakietem GB i korzystanie na niej z RK w Orange lub wybiera się Orange/T-mobile.
Krkl123
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2023-08-09, 20:41

Re: Router do zalesionej działki

Post autor: Krkl123 »

Dziękuję za odpowiedź. Przetestuję i dam znać.
ODPOWIEDZ